YouTube Müzik Equalizer Başlıyor

Geçtiğimiz Eylül ayında popüler müzik uygulaması olan Youtube Music’e daha ayrıntılı ses ayarı yani Equalizer desteği geleceği ifade edilmişti. Ve nihayet beklenen Equalizer özelliği Android işletim sistemi kullanan cihazlara geldi.

Söz konusu bu yeni özellik, YouTube Müzik Sürümü 2.59’da kullanıma sunuldu. Şimdilik Android işletim sistemi kullanıcılarının kullanabildiği bu uygulamanın iOS işletim sistemine sahip cihazlara ne zaman geleceği şimdilik meçhul olsa da bunun çok uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor.

Uygulamayı YouTube Müzik uygulamasının Ekolayzır ayarlarını, “Kablosuz Ağda Ses Kalitesi” seçeneğinin hemen altında bulabilirsiniz. Ya da dilerseniz YouTube Music’in Uygulama Ayarları menüsündeki Akış Kalitesi opsiyonunun hemen altında yer alan ekolayzer menüsünden kullanabiliyorsunuz. 12 farklı ön ayarlamaya sahip olacak bu güncellemeyle dilediğiniz sesi dilediğiniz ayarda düzenleyerek dinlemeniz mümkün olacak.

YouTube Müzik’teki Ekolayzır ayarları, Google Play Müzikde olduğu benzemesi yönüyle oldukça tanıdık. Yani, burada uygulamanın nasıl kullanılacağını öğrenmek zorunda değilsiniz.

YouTube Müzik Ekolayzır Nasıl Kullanılır?

Ekolayzır ayarları seçeneğine dokunduğunuzda, ekolayzır ayarları sayfası açılır. Önce ekolayzır ön ayarını değiştirmek için ekolayzır seçeneğini etkinleştirmeniz gerekiyor. Aynı sayfanın sağ üst köşesinde bulunan radyo düğmesini etkinleştirerek bunu yapabilirsiniz.

Bu işlemi tamamladığınızda, ekolayzır seçeneğinde toplam 12 ön ayar geliyor. Varsayılan olarak, YouTube Müzik Standart olarak önceden ayarlanmış, yani Normal’i etkinleştirebilirsiniz. Bu güncellemenin kullanıma yeni sunulduğunu ve sizdeki mobil versiyonda eski sürümün kalmış olabileceği unutmayın. Bunun için mutlaka YouTube Müzik Uygulamanızı güncellediğinizden emin olun.

Siz YouTube Müzik Ekolayzır Uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
teknoveri.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.