Xiaomi Mi6’nın Lite Versiyonu: Xiaomi Mi6c

Xiaomi Mi6, kalite bakımından en iyi cep telefonlarından biri haline geldi.

Xiaomi Mi6, kalite bakımından en iyi cep telefonlarından birisi haline geldi. Şimdide bu cep telefonunun Lite versiyonu yani Xiaomi Mi6c modeline ilişkin yeni bir kıyaslama yayınlandı.

Xiaomi Mi6 şu an en güçlü akıllı cep telefonlarından birisi. Snapdragon 835 işlemcisi ve RAM’i pazardaki en iy akıllı teleofnardan birisi olduğu için test edip analiz yapma gereksinimi duymadık. Şimdi, nihayet Lite sürümünün bu duelloda nasıl davrandığını göreceğiz. İşte şimdi xiaomi mi6c modelinin özellikleri bu kıyaslamada ortaya çıkıyor

Xiaomi Mi6c Özellikleri

Xiaomi Mi6c
Xiaomi Mi6c’nin özellikleri

Bir süredir Xiaomi Mi6’nın daha küçük bir versiyonu hakkında söylentiler var ve aslında bu küçüklük ekran ve telefon boyut açısından küçüklük değil ancak donanım açısından bir küçüklük. CEO’su bile bu söylenti hakkında bir kez daha çok zorlandı ve sosyal ağlarda bu iddiaları reddetti. Ancak ister gelişme aşamasında olsun isterse de atılmış bir mobil olsun Xiaomi Mi6c hiç fena bir model değil.

Her zamanki gibi Xiaomi cep telefonunun ilk özelliklerini farklı ölçütlerde görmeye başladık. Bu sefer GFXBench dönüşümü geldi. Bu kıyaslamaya göre, ne aynı RAM’e ne de aynı işlemciye sahip bir Xiaomi Mi6 elimizde olacak, ancak aynı ekran boyutuna sahip olacak Mi6’dan daha az güçlü bir modelin geleceğini gösteriyor. Mi6’da olduğu gibi 5.1 inçlik bir ekran Xiaomi Mi6c‘de de kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Xiaomi bu sefer bu modelde Snapdragon 835’i tercih etmemiş bunun yerine başka bir Qualcomm işlemcisi olan Snapdragon 660’ı tercih etmiş. Bu işlemcinin orta seviye kullanıcılara hitap etmesi hedefleniyor.

Mi6c akıllı modelinin diğer ayrıntılarından birisi ise  Android, 7.1.1 Nougat’ın son sürümüyle gelecek olması. Özelleştirme katmanı MIUI 8.0’ın mevcut en yeni sürümüyle birlikte piyasaya sürüleceği yönünde duyumlar bulunuyor.

Xiaomi Mi6c
Xiaomi Mi6c

Bir diğer iddia ise; Xiaomi’nin bu cep telefonunu kullanıma sunup sunmayacağı ile ilgili. Çünkü Şirket yetkililerinin daha küçük bir versiyon modellerinin piyasaya sunulmayacağı konusunda verdikleri ifadeyle çelişebilir. Ancak bahse konu modelin Mi6c modeli değil, önümüzdeki aylarda gelebilecek olan başka bir mobil olması da ihitimal dahilinde.

Hatırlanacağı üzere Xiaomi Mi5c modeli Xiaomi Mi5 modelinden neredeyse bir yıl sonra pazara sunulmuştu.Bu durum düşünüldüğünde Xiaomi Mi6c modelinin Xiaomi Mi6 modelinden bir yıl sonra pazara sunulması şaşırtıcı olmaz.

Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

teknoveri.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.