Windows İçin En İyi Antivirus Programı

Antivirüs yazılımı bir dijital emniyet kemeri ya da sigorta poliçesi gibidir:

Antivirüs yazılımı bir dijital emniyet kemeri ya da sigorta poliçesi gibidir. Çoğu zaman ihtiyacınız olmayabilir, ancak işler ters gitmeye başladığında sizi kurtarabilir. Virüsler ve diğer zararlı yazılımlar dosyalarınızı bozabilir, onlara erişemeyecek şekilde kilitleyebilir, hassas kişisel bilgileri çalabilir, görünmez şekilde casusluk yapabilir ve hatta bilgisayarınızı İnternet’e bağlı diğer bilgisayarlara saldırmak için kullanabilir. İşte Windows PC’niz için en iyi antivirüs programı hangisi?

WINDOWS ANTİVİRÜS SSS’LERI

  • Soru: Virüsten koruma yazılımının iyi veya kötü olduğunu nasıl anlıyorsunuz?

   Cevap: İyi bir virüsten koruma yazılımı, bilgisayarınızı yavaşlamadan kötü amaçlı yazılımları tarar. Kötü amaçlı kötü amaçlı yazılım uyarıları üretmez.

  • Soru: Ücretsiz antivirüs yazılımı yeterince iyi mi?

   Cevap:Norton, McAfee veya Kaspersky gibi ürünlerin neden yıllık abonelik için 25-75 dolar ödemesi gerektiğini merak edebilirsiniz.Ancak ücretsiz antivürüslerden öreneğin Avast, Avira gibi ürünlerin de hiç fena olmadığını söyleyebiliriz.

 • Soru: Ucuza iyi bir antivirüs yazılımı nasıl edinebilirim?

  Cevap:Bazı internet siteleri bazen kendisi yazılımın ürün sayfasında promosyon indirimi sunmaktadır.Örneğin Download.com’a bakabilirsiniz.

ÖNERİLEN WINDOWS ANTİVİRÜS YAZILIMI

Kaspersky Internet Security

Listenin ilk sırasında Kaspersky yer alıyor. Bağımsız laboratuvarlar AV-Test ve AV Comparatives’e göre , Kaspersky’nin antivirüs yazılımı, koruma kalitesi söz konusu olduğunda yığın üstünde veya yakınında sürekli olarak iyi performans sergiliyor. Testimizden yola çıkarak, arayüzü kolay ve yazılımın işlevlerini anlamak da kolay. Artı, yıllık abonelik fiyatı yıllar boyunca uygun olmuştur. Kaspersky’in bir sürümünü yılda 20 $ gibi düşük bir miktarda bulabilirsiniz. Bu, ayda 1,67 dolara, Windows PC’nize bir malware koruması katmanı sahibi olması için fena bir fiyat değil. Bununla birlikte, bu düşük fiyatı yalnızca yazılımları tek bir aygıta yükleyebildiğiniz için kullanılabileceğini unutmayın. 3 aygıtlı ve 5 aygıtlı sürümler ise yılda 10 – 20 $ daha pahalıya mal olabiliyor.

İkincilik Ödülü: Norton Security Premium

Geçtiğimiz yıllarda, Norton güvenlik ürünleri, Windows’u sarsmış ve tamamen kaldırılmasının zor olması nedeniyle tartışmasız derecede iyi bir üne kavuşmuştu. Norton, birkaç yıl önce virüsten koruma ürün grubunu tamamen elden geçirdi. Ancak şimdi çok daha hafif sürümü ve Kaspersky’nin koruma performansıyla rekabeti oldukça üst düzeye getirilmiş. Bununla birlikte, Norton’un cadde fiyatı daha yüksek. Kaç cihazı korumak istediğinize bağlı olarak yılda 40-60 dolar ödemeyi kabul etmeniz gerek.

Ücretsiz en iyi antivirüs programı seçeneği: Avira Free Antivirus

Norton veya Kaspersky kadar iyi performans göstermese de Avira, saygın bir yere sahip. Çoğu diğer ücretsiz antivirüs yazılımının aksine sizi ücretli sürümüne yükseltmeye zorlamaz ve ücretsiz sürümde bile size verdiği koruma miktarı oldukça iyidir.

Aileler için en iyi antivirüs programı : McAfee Total Protection

McAfee antivirüs ürünleri Norton veya Kaspersky ile aynı seviyede olmayabilirler. Ancak McAfee Total Protection’ın ailelerin beğeneceği bir avantajı vardır. Sınırsız lisans. Tek bir abonelikle, sahip olduğunuz tüm cihazları kapsayabilirsiniz. Hemde Windows, Mac ve Android’te. IOS’un birçok sürümünde antivirüs ürünü  kullandırtmıyor. Bu yönüyle avantajlı diyebiliriz. Bu antivirüs için ise yılda 30 $ ödemeyi düşünebilirsiniz.

Bol güvenlikli günler…

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.