USB Belleğe Android Nasıl Kurulur

Google’ın cep telefonları için ürettiği ünlü işletim sistemi Android, uzun zamandır piyasada yer alıyor. Peki bilgisayarda Android kullanmak ister misiniz? USB belleğe Android nasıl kurulur merak ediyorsanız haberimize bir göz atın.

USB Belleğe Android Nasıl Kurulur

USB Belleğe Android kurabilmek için sadece bir USB belleğe ve biraz da uğraşıya ihtiyacınız var. Bu işlem sonucunda hem bilgisayarınızda Android kullanabilecek hem de Google Play’e ulaşıp Android uygulamalarını rahatlıkla kurabileceksiniz.

USB Belleğe Android Nasıl Kurulur
USB Belleğe Android Nasıl Kurulur

İşte adım adım bilgisayara Android kurma rehberi:

 1. Android işletim sistemini PC’nize yüklemeden önce, bilgisayarınızın sahip olduğu donanımın desteklenip desteklenmediğini işte şuradaki Android Donanım Kontrol listesinden kontrol etmeniz gerekli. Android’in sistem gereksinimleri genelde düşük, bu yüzden Android’i eski bir bilgisayarda da deneyebilirsiniz. Ama 8GB RAM gibi güçlü bir bilgisayar, size hiçbir mobil cihazda bulamayacağınız bir hız sunacaktır. Ardından Android’i laptop, netbook, ultrabook’ta ya da PC’de güvenle test edebilirsiniz.
 2. PC’nizin donanımının bizim kuracağımız Android 7.1 işletim sistemine uygun olduğunu öğrendikten sonra şimdi diğer adımlara geçebiliriz.
 3. Şimdi sırada Android’i indirmek var. İşte şuradaki Android İndirme bağlantısından Android’in USB belleklere özel sürümünü hemen indirin. Zaten en üst sırada Android 7.1 işletim sistemi var. Android 6.0.1’in ISO imaj dosyası 850MB. Dolayısıyla en az 2GB’lık bir USB bellek size yetecektir.

  Android Sürümü İndirin
  Android Sürümü İndirin
 4. Şimdi sıra geldi Android’i USB belleğe kurmaya. Ücretsiz bir araç ile örneğin UNetbootin ile Android’i USB belleğinize kurabilirsiniz.
 5. UNetbootin ya da Rufus araçları ile Android’in ISO imaj dosyasını USB belleğe kurduktan sonra, yapmanız gereken tek şey PC’nizi, USB bellek ile boot’tan başlatmak. Bunu yapmak için, her bilgisayarın BIOS ayarlarını kullanarak (her bilgisayarda bu menü farklıdır) açabilirsiniz.
 6. Karşınızda Android işletim sistemli bir PC.
  Rufus Android Kurulumu-1
  Rufus Android Kurulumu-1

  Rufus Android Kurulumu-2
  Rufus Android Kurulumu-2
 7. Son olarak; PC’niz USB bellekten başlattığınızda, karşınızda LIVE yazısını seçerek doğrudan USB bellekteki Android’i, kuruluma ihtiyaç duymadan açmanız da mümkün. Ancak Android’i sürekli olarak kullanmayı düşünüyorsanız, Installer seçeneği yardımı ile PC’nizin sabit diskinize de yükleyebilirsiniz.

Artık Android 7.1 ile PC keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Laptop'a Android Kurulumu
Laptop’a Android Kurulumu

Son bir not olarak kurulum yaptığınızda bazı uygulamaların çalışmazsa panik yapmaya gerek yok normaldir.

teknoveri.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.