Twitter tweetstorm’u duyurdu

Twitter, artık tüm tweetstorm’u tek seferde gönderip yayınlamanıza izin verecek. Buna göre ünlü şirket, kullanıcıların bir kerede bağlı tweet’leri (tweetstorm) yani twit dizisini göndermesini kolaylaştıracak yeni bir özelliği duyurdu.

Twitter’dan Tweetstorm

Artık kullanıcılar birden fazla tweet yazabilir ve Twitter otomatik olarak onları birbirine bağlayabiliyor ve hepsini bir arada yayımlayabiliyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar Twitter’ın daha önce 280 karakter sınırlamasını genişletmesinden çok daha uzun düşünceleri gönderebilmeleri anlamına geliyor.

Twitter, bu mesajları “bu mesaj dizisini göster (show this thread)” simgesiyle etiketleyecek, böylece insanlar okumak için daha fazla şey olduğunu bilecekler.

Twitter, aylardır bu özelliği test ediyordu ancak artık önümüzdeki Salı gününden itibaren herkesin kullanımına sunacak.

tweetstorm
Özelliği Salı Günü Herkes Kullanabilecek

Twiiter’ın bu özelliğini kullanan ilk kişi olan girişimci Marc Andreessen “Bu özelliği oluşturmak oldukça zordu bir işti. Kullanıcıların her tweeti birer birer yayınlamasını istediler. Bu durum tweetstorm’un ne kadar süreceğine bağlı olarak zaman aldı ve oldukça karmaşık bir hale gelebilirdi.” diye konuştu.

Yeni Tweetstorm Özelliği

Yeni özellik bir tweet dizisini (tweetstorm) göndermeyi çok daha basit hale getirmeli ve daha fazla insan aslında bunu yapmalı. Twitter ise kısa mesajların değil daha uzun mesajların Twitter’da daha iyi performans göstermesini umuyor.

Şirket, geçtiğimiz ay bir tweet’in uzunluğunu iki katına çıkardığında, daha uzun gönderilerin daha fazla etkileşime girdiğini düşünmüş olmalı. ( BuzzFeed de aynı şeyi bulmuştu). Demek ki aklın yolu bir imiş.

Dolayısıyla, daha fazla tweetstorm, teorik olarak, Twitter için daha fazla geri dönüşüm yani etkileşim anlamına gelebilir.

tweetstorm özelliği
Twitter tweetstorm özelliğini duyurdu

Bunun gibi bir özelliği başlatmanın Twitter’ın ne kadar süresini aldığı henüz net olarak belli değil. Ancak Twitter, kullanıcıların bu özelliği reddetmesinden korktuğu için uzunca bir tweet göndererek bir açıklamada bulundu. Twitter yöneticilerine nihayet daha uzun mesajlar fikrine kadar ısınmış gibi görünüyor ve bunun iyi bir fikir olabileceğini düşünüyorlar.

Şirketin blogunda yazdığı gibi, güncelleme, “önümüzdeki haftalarda” iOS, Android ve Twitter.com’daki kullanıcıların kullanımına sunulacak.

İyi mikro bloglar dileriz.

teknoveri.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.