Türkçe Google Asistan Başlıyor

Google’ın merakla beklenen Google Asistan hizmeti, çok yakında Türkçe olarak hizmet vermeye başlayacak. Uzun bir zamandır yerel dillerle senkronizasyon çalışması yapan Google’ın çabaları meyvesini verdi. Buna göre söz konusu hizmet nihayet çok yakında ülkemizde servise sunulacak.

Google Asistan Nedir?

Uzun süredir etkileyici yetenekleriyle ülkemizde beklenen Google Asistan ülkemize ne zaman gelecek diye bekleniyordu. Aslında Google Now olarak da bilinen bu servis Google’ın yeni geliştirdiği bir yapay zeka uygulaması. Adı üstünde tamamen size asistan gibi hizmet ederek hayatınızı kolaylaştıracak ipuçları ile kullanım seçenekleri sunuyor.

Artık beklenen açıklama geldi ve Türkiye’de çalışmayan uygulamanın artık ülkemizde de hizmet vermeye başlayacağı duyuruldu.

Türkçe Google Asistan nasıl olacak?

Google Asistan aslında tam bir yapay zeka uygulaması. Randevularınız alıp ayarlayabiliyor, tüm işlerinizi yoluna koyabiliyor ve daha da önemlisi bazı durumlarda sizin yerinize bunları siz talimat ya da komut vermeden algılayıp otomatik olarak yapabiliyor. Günlük planlılarınızı yapabilme, diyalogu devam ettirme, özel hatırlatıcılar oluşturarak işlerinizi kolaylaştırma ve bunu dışında kullanıcı tercihine kalmış daha birçok uygulamayı kullanmak çok kolay olacak.

Google Asistan Ne Zaman Geliyor?

Artık piyasaya sürülme aşamasında olan söz konusu hizmetin yeteneklerini görünce oldukça şaşıracaksınız. iPhone’un Siri’sini geçme potansiyeli oldukça yüksek olan Google Asistan’ın Türkçe versiyonu ile teknolojiyi bambaşka bir yere götüreceği muhakkak.

Direk olarak Google’ın yapay zeka veri tabanı sistemine entegre olacak hizmet yenilenen ara yüzü ile çok geniş bir Google ağı içerisindeki verileri alarak tam anlamıyla sizin bir asistanınız olacak. Asistanın akıllı ekran yeteneği ile birlikte Google’a ait Harita, Duo, Takvim ve Fotoğraflar gibi birçok hizmete hızlı bir şekilde ulaşabilecek ve hayatınızı oldukça kolaylaştıracaksınız. Artık herhangi bir şeyi unutma, düzene koyma yada planlama diye bir derdiniz olmayacak tüm bunları yapabilen sanal bir asistanınız olacak.

Biz bu yazıyı hazırlarken belki de birçok kullanıcı Türkçe dil desteğine kavuşmuş bu uygulamayı kullanmaya başlamış olabilir.

Sizde durmayın hemen Google Play Store’a girin ve bu hizmetin tadını çıkarmaya başlayın.

Siz Google Asistan hakkında ne düşünüyorsunuz?

Teknoveri.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.