MIUI 9’un İlk Beta’sı Bu Hafta Çıkabilir

Xiaomi'nin zaten Android Nuga dayalı bir üretici yazılımı MIUI 8.3 şeklinde olsa da, gerçek şu ki bu grafik arayüz için yeni bir güncelleme görebilirsiniz.

Xiaomi’nin zaten Android Nuga dayalı bir üretici yazılımı MIUI 8.3 şeklinde olsa da, gerçek şu ki bu grafik arayüz için yeni bir güncelleme görebilirsiniz. MIUI 9‘a başvuruyoruz, burada Android 7.1 tabanlı güncellemelere ek olarak bazı yeni özellikler bekleniyor, bu güncelleme bu yıl resmi olarak sunulmayacak ancak MIUI Beta 9’un ilk durumu bu değil. En son söylentilere göre.

Xiaomi Mi 6, şimdiye kadar bu yıl üreticinin en seçkin yeniliklerinden biri oldu, ancak tek değil bu. Xiaomi Mi Max 2’nin önümüzdeki haftalarda ışığı görmesi bekleniyor ve ikinci nesil Xiaomi Mi Mix de karamel olmak üzeredir. Aynı şekilde, şirket Xiaomi Redmi 4X gibi en başarılı cep telefonlarını da yeniledi. Ancak, her şey donanım değildir. Bunların arasında yer alan üretici, Android fork’ının büyük bir güncellemesini MIUI 9 formunda başlatmayı planlıyor. Bu yeni versiyon, ilk test aşaması için hazırlanıyor.

MIUI 9’un ilk Beta’sı çok yakındır

MIUI 9

En azından, Çinli sosyal ağ Weibo’da, MIUI 9’un test programlarına dahil olduğunu iddia eden bazı kullanıcılar gibi görüyoruz. Onlar hakkında bilgi içeren bir ekran görüntüsü ve fazın başlangıcıyla ilgili bilgileri yayınladılar. MIUI 9’un ilk Beta testlerinin karşılaştırılması. O kadar ki aynı husus Xiaomi tarafından test versiyonu ve Mayıs ayının sonundan önce kapalı bir ortamda yayınlanacak. Bu nedenle, eğer bu ifadeleri kullanırsak, MIUI 9’un ilk ayrıntılarını, özelliklerini ve yeniliklerini birkaç gün içinde öğrenebiliriz.

MIUI özellikleri ve yeni özellikleri 9

Birden fazla vesile ile belirttiğimiz gibi, şu an için MIUI 9 hakkındaki bilgiler oldukça zayıf. Yazılımın Android Nuga dayalı olacağına ek olarak, geçen birkaç hafta, bölünmüş ekran ve PIP fonksiyonu olan MIUI 9’un bazı yeni özelliklerini keşfettik. Her ikisi de şirketin kendisi tarafından, Çin yazılım platformunun geliştiricilerine gönderilen bir e-postaya göre teyit edildi.

Bu nedenle bölünmüş ekran veya multiventana, daha önce Android’de görülen bir özelliktir ancak Çinliler, takipçilerinin toplu isteği öncesinde MIUI 9’a ekleyeceklerdir. PIP gelince, kayan bir ekranda videoların oynatılmasını izlemenize izin verecek bir işlemdir.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.