LG’den Katlanabilir Televizyon

LG, duyurduğu yenilikler ve tanıtımlarla ilgiyi üzerinde tutmayı başarıyor. CES 2018 kapsamında devasa bir 88-inç 8K TV ve 4K UHD projektör duyuran marka, görünüşe bakılırsa henüz tam olarak hızını alamamış durumda.Zira LG şimdi de Katlanabilir Televizyon teknolojisini duyurdu.

LG Katlanabilir Televizyon

CES 2018 boyunca aktif bir şekilde denenebilecek olan sabit alt yüzeye sahip olan bu yeni OLED TV’nin en ilginç özelliklerinden bir tanesi de cihazın tıpkı bir rulo gibi  katlanabiliyor olması. Böylece kullanım yeri olarak oldukça yer tasarrufu sağlayacak bu ürünün henüz ne zaman satışa sunulacağına ilişkin kesin bir açıklama yapılmadı.

Marka bir kaç yıl önce 18-inçlik kağıt gibi bükülebilen bir ekran teknolojisini tanıtmıştı. Bu kavramın adeta bir ispatı olarak geliştirilen bu teknoloji Dünya’da eşi olmayan teknolojik bir cihazdı. Şimdi de LG bu teknolojiyi tekrar karşımıza çıkarıyor; ancak bu sefer daha büyük ve daha kaliteli olarak. Markanın duyurduğu televizyon yine kağıt gibi bükülebiliyor ama 65-inçlik dev bir 4K OLED ekrana sahip.

Sadece bükülmekle kalmayan bu TV, ayrıca geleneksel düz ekran TV’lere kıyasla bazı avantajlara sahip.

Örneğin;

Bulunduğu stantın içerisinden yukarı doğru çıkıldığında izlenmeye hazır hale getirmem mümkün. Ardından televizyonu istediğiniz zaman hemen alt kısmında yer alan standın içerisine doğru katlayabiliyorsunuz.

Katlanabilir özelliği sayesinde kolay bir şekilde taşınabilen bu yeni model OLED TV’yi isterseniz katladığınızda müzik çalar olarak da kullanılabilmesi harika olmuş.

Cihaz hakkında en çok merak edilen konu, sıradan bir OLED kadar yüksek kaliteli görüntü sunup sunamayacağı.

LG OLED TV için şimdilik erken olduğu düşünülerek tüm teknik özellikleri tamamen açıklanmadı. Ancak söz konusu TV’nin 4K çözünürlük ve 21:9 Sinematik ekran oranı seçeneği ile sunulması büyük bir olasılıkla tahmin ediliyor. 

LG’nin şimdilik bu esnek TV hakkında pek bir detay paylaşmaması normal karşılanabilir. Ancak fuar sona erene kadar çıkış tarihi ve fiyatı gibi bilgilerin açıklanacağı tahmin ediliyor.

Sanki bilim-kurgu filmlerinden gelmiş gibi bir hava estiren bu modeli şimdilik pratik hayatta ne zaman göreceğimiz belli değil. Ancak bu yeni nesil OLED TV’nin, fiyatı ne olursa olsun büyük bir heyecanla akıllı tv severler tarafından mutlaka satın alınacağı kuşkusuz.

Siz ne düşünüyorsunuz? Evinizde böyle bir katlanabilir televizyon ister miydiniz?

teknoveri.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

2 Yorumlar

  1. Ayla diyor

    LG bu televizyon ile sektörde bir adım önde olduğunu kanıtlamış ..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.