Google Haritalar “Sizin İçin” Güncellendi!

Google’ın iddialı Google Haritalar uygulamasının çok daha fazla kişiselleştirilmiş öneride bulunmak için geliştirdiği  Google Maps For You yani Google Sizin İçin özelliği giderek popüler bir özellik olmaya başladı. “For You-Sizin İçin”  özelliği bu hafta 130 yeni ülke için Android platformunda, iOS platformunda ise 40 ülkede kullanılabilir hale getirildi.

Google Haritalar Sizin İçin

Google I/O 2018 konferansında lansmanı yapılan “Google Sizin İçin” özelliği ile, kullanıcıya özel geliştirilmiş kişisel tavsiyeler ve Google Haritalar uygulamasının etkileşiminin artırılması planlanıyor.

Daha önceki aylarda, Google Asistan’ın seyehat halindeyken navigasyona optimize edilmiş halini ve navigasyon çizimindeki yeni bir sekmede iş mesajlaşmasını yayınlamaıştı. Başka bir güncellemeyi de Ekim ayında Google canlı seyahat paylaşımını yenilenirken, Google da yeni bir “Commute” sekmesi ve müzik oynatma kontrolleri eklemişti.

Google Haritalar Sizin İçin Nasıl Kullanılır?

Google Haritalar uygulamasının sağ alt bölümünde yer alan “Sizin İçin” özelliği, gittiğiniz ya da takip ettiğiniz lokasyonlara göre güncelleme ya da önerilerde bulunuyor.

“Sizin için”, yeni yerler için önerileri tercihlerinize ve yemek zevklerine göre uyarlayarak Google Haritalar’ı daha kişisel ve yardımcı hale getirmek için tasarlanmıştır. Bir yerde açılış mı var, ya da son haberleri mi merak diyorsunuz ya da tatil sezonunda bir gezi mi yapmak istiyorsunuz ya da uçuştan önce seyahat planlanına mı ihtiyacınız var ya da keyif alacağınız şeyleri yaşayacağınız bir restoran önerilesine mi ihtiyacınız var? İşte tüm bunları buğu güncelleme sayesinde alabileceksiniz.

Google Haritaların bu yeni özelliği sayesinde yeni mağazalar yeni menüler dahil olmak üzere, takip ettiğiniz veya o anda ziyaret ettiğiniz mekanlara dayalı günlük öneriler sunuyor. Bu özelliğe son yapılna güncellemeyle mağazaları takip etme ve güncellemeleri doğrudan yerel işletmelerden alma olanağı da eklendi.

Google Maps For You’ya Android İçin 130 Ülke Eklendi

Örneğin yeni açılan bir restoran mı var? Ya da restoranın herhangi bir şubesi ya da bu restoranın yenilenen menüleri söz konusu bu sekmede bulabileceksiniz. Yani her gittiğiniz yerdeki değişiklikle ilgili bir güncellemeyi bu sekmeden görebileceksiniz.  

Google’ın yaptığı bu son güncelleme, bu hafta 130 yeni ülke için Android platformunda 40 ülkede ise iOS platformunda kullanılabilir hale getirildi.

Siz Google Haritalar Sizin İçin özelliği yeni güncellemeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi yorum alanından bizimle paylaşın.

teknoveri.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.