Genesys, G-Nine CX Çerçevesini Başlattı

Genesys Pazartesi günü, G-Nine'i tüm ürün sunumlarının altında yatan yenilik çerçevesi olarak tanıttı.

Genesys Pazartesi günü, G-Nine’i tüm ürün sunumlarının altında yatan yenilik çerçevesi olarak tanıttı.

Genesys CMO Merijn te Booij, “G-Nine’i işimizin birçok yönünü yönlendiren yenilik çerçevesi olarak düşünün – ürün stratejisi bunlardan biri” açıklamasında bulundu.

CRM Alıcı’ya, “G-Nine yenilik çerçevesinde, önümüzdeki iki yıl içinde odaklanacağımız teknoloji ve tüketici trendleri ile ilgili temalarımızı belirledik” dedi.

G-Nine’in ilk yetenekleri arasında:

 • Ses ve dijital self servis için önceden belirlenmiş 80’den fazla mikro uygulama ile Akıllı Uygulama Otomasyonu;
 • Genesys Hub aracılığıyla, Facebook Messenger Slack, Skype ve WeChat gibi sık kullanılan kanallarda zaman uyumsuz mesajlaşma;
 • Müşterinin deneyimini gerçek zamanlı olarak kullanıcı bağlamında, kaynak erişilebilirliğinde, müşteri profilinde ve işletme özelliklerinde verilen en iyi eylem yolunda belirlemek için Müşteri deneyimini İnternette genişleten yeni nesil katılım;
 • IBM Watson tarafından desteklenenler gibi şirketlerin kendi botlarını Genesys müşteri deneyimi platformuna getirmelerini sağlayan Own-Bull Bot’u getirin; ve
 • Kişiselleştirilmiş AI ekosisteminde müşteri hizmetine özgü yapay zeka olan Kate.

Te Booij, “Platforma bağlı olarak, akıllı uygulama otomasyonu ve asenkron mesajlaşma gibi bazı yetenekler şu an müşterilere sunuluyor” dedi. “Diğerleri önümüzdeki aylarda devreye girecek.”

Genesys’ten Kullanıcıların Mevcut Sistemlerine Genişletme

Kate, CRM için Salesforce Einstein ve büyük veriler için IBM Watson gibi harmanlanmış AI’nın yeteneklerini bir araya getirir. Kendi mikro uygulamaları ve doğal dil anlayışı vardır.

Te Booij, müşterilerin başlatmayı seçtikleri botların yetenekleri, yerli Genesys AI ve makine öğrenme sistemleri ile sorunsuz bir şekilde harmanlanarak, tüm kanallardaki müşteri etkileşimlerini daha iyi anlamalarını sağlayacaklarını belirtti.

“Genesys platformu son derece açık, bu nedenle herhangi bir AI veya makine öğrenme tabanlı bot’a da genişletilebilir” diye ekledi.

G-Nine ne

G-dokuz “[Genesys’] geçmiş çerçeve yararlanarak deneyimi platformu ve şimdi çağrılan ‘platform'” Ray Wang, baş analisti bahsedilen Constellation Research . “Tahmin edici analiz ve makina öğrenimi müşteri yolculuklarını karşılıyor.”

Müşteri deneyimini IoT’ye genişletmeyi amaçlayan yeni nesil katılım, “müşteri deneyimine yardımcı olmak için içeriğe dayalı IoT verilerini getirmek” için kullanılabilir, Wang, CRM Alıcıya verdiği demeçte,

Yeni nesil katılımın avantajı “geleneksel kanallara dönüştürülmüş dijital kanallar” dendi. “Chatbot, sanal yardım ve iletişim merkezlerini düşünün.”

Öte yandan, Nucleus Research araştırmasının VP’si olan Rebecca Wettemann, “G-Nine’in bir geliştirme takımı yerine ne kadar çok ürün sunduğu tamamen belli değil” dedi .

CRM Alıcısı, “G-Nine inovasyonlarının Genesys’ten diğer platformlara nasıl koparıldığını ve entegrasyonunu görmek için bir araya gelecek” dedi.

AI sayfalarını takma

Wettemann, “AI ve sanal asistanlar müşteri deneyiminin öfkesidir ve Genesys istisna değildir.”

Geçen yıl Genesys Interactive Intelligence’ın satın alımını tamamladı ve “ikisi de Genesys’e modern bir bulut platformu ve zaten bulut hızında yenilik yapmış bir müşteri tabanı verdi” diye belirtti.

Constellation’ın Wang’a göre AI’nın çalışması için yedi ana bileşene ihtiyacı var. Çok miktarda veri gerektirir; Gücü hesapla; Mükemmel matematik yeteneği ve algoritmaları; Zaman sıkıştırması; Alan uzmanlığı; Mükemmel interaktif UX-benzeri sohbet, görüş ve konuşma; Ve iyi bir öneri motoru.

Wang, ” Algoritmaları sağlamakta ve veriyi iletişim merkezi ve bilgi havuzlarında kullanmaktadır” dedi.

Kate “iyi bir başlangıç, ancak çok çalışması gerekiyor, Cortana’dan daha ileri ama TensorFlow kadar iyi değil” dedi.

Wettemann, “AI ve geçen birkaç çeyrek boyunca alanındaki akıllı ajanların duyuruları göz önüne alındığında,” Genesys, teknik ve zaman açısından değerli bir perspektifle Kate’in ve diğer yeni yeniliklerin rekabetle karşılaştırıldığında söyledi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

2 Yorumlar

 1. Hamit diyor

  Genesys, G-Nine CX Çerçevesini başlatmakla bana göre hata ettiğini düşünüyorum

 2. Yaşar diyor

  Genesys, G-Nine C şirketi bence saçmalamış böyle bir etkinlik zarar vericektir kendilerine

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.