Facebook Application ID API Key Nasıl Alınır?

Bu makalemizde sizlere Facebook’un geliştiricilere uygulamalarının Facebook ile senkronize işlemini nasıl yapacaklarını anlatacağız.

Bu makalemizde sizlere facebook app id nasıl alınır,facebook app secret öğrenme,facebook app id öğrenme gibi soru ve sorunlar nasıl çözülür bunu anlatacağız. Facebook’un geliştiricilere uygulamalarının Facebook ile senkronize işlem  yapması için verdiği Facebook Application ID API Key‘in diğer bir deyişle, Facebook Aplication ID kodunun nasıl alınacağını anlatacağız.

Facebook Application ID API Nedir?

Aslında bir çok kişinin yabancı olduğu facebook api key, facebookta uygulama geliştirmek isteyenler için ya da yapılan uygulamayı Facebook ile senkronize etmeye yarayan bir nevi şifreleme sistemidir. Örenğin sitenizde facebookla bağlan butonu olmasını istiyorsanız bunu yapmak için facebook api keyi kullanmalısınız.

Peki bu facebook api key nasıl alınır?

Facebook Application koduna özellikle WordPress üzerinde sosyal medya ile entegre olarak çalışan eklentileri kullanabilmeniz için ihtiyaç duyabilirsiniz. Sosyal medya da otomatik paylaşım yapan eklentileri kullanabilmeniz için de Application ID koduna mutlaka ihtiyaç duyacaksınız.

Facebook Application ID API Key Alma İşlemi

Gelin hep birlikte ade madde Facebook Aplication ID kodunun nasıl alınacağını anlatalım.

  • Öncelikle Facebook Developers sayfasına girelim ve Facebook hesabımızla giriş yapalım.
  • Uygulamalar menüsünden “Create a New App” seçeneğine tıklayalım.
  • Display Name kısmına uygulamamızın yada web sitemizin ismini yazalım. Namespace kısmına da opsiyonel olarak ufak bir açıklama girebilirsiniz. Kategori kısmından uygulamanıza yada web sitenize uygun bir kategori seçip, “Uygulama Oluştur” butonuna tıklayalım. Önümüze gelen doğrulama kodunu da yazıp, uygulamamızı oluşturalım.
  • Yukarıdaki işlemler tamamlandıktan sonra artık Facebook Application ID kodumuzu alabiliriz. “Uygulama Kodu” kısmında görünen kod bizim Application ID kodumuzdur. App Secret ise yine Application ID ile beraber kullanacağınız bir kod. Eğer App Secret kodu görünmüyorsa hemen sağ tarafta “Göster” butonu çıkacak. O butona tıklayıp App Secret kodunu da alabilirsiniz.
Facebook Application ID API Key
Facebook Application ID API Key Alma Yöntemi

Böylece;

Edindiğiniz Application ID kodunuzu, diğer bir deyişle Facebook API kodunu Facebook üzerinde uygulama geliştirirken yada uygulamanızı/websitenizi Facebook’la senkronize bir hale getirmek için kullanabilirsiniz.

Yazımız ve genel olarak Facebook hakkında ne düşünüyorsunuz?Lütfen çok değerli yorumlarınızı bizimle paylaşarak kendimizi geliştirmek için bize bir fırsat verin.

Bir başka uygulamamızda görüşmek dileğiyle.

teknoveri.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.