En İyi Yazılım Öğrenme Uygulamaları

Eğer kod yazabilmenin kolay bir yolunu arıyorsanız mobil uygulamalar hemen imdadınıza yetişiyor. Hayatımızda önemli bir yer edinen mobil uygulamalarla artık Java, Python, Javascript, HTML ya da CSS başta olmak üzere önemli kodlama dillerini öğrenmek çok kolay. İşte bu yazımızda Kod yazmak yani programlama dili öğrenmek isteyenler için derlediğimiz en iyi yazılım öğrenme uygulamaları listemiz.

1- Udacity – Learn Programming

En İyi Yazılım Öğrenme Uygulamaları listemizin başını Udacity – Learn Programming alıyor. Yaklaşık 3 milyon kişinin kullandığı ve oldukça popüler bir uygulama olan  Udacity – Learn Programming çok kapsamlı bir kod öğrenme uygulaması. Başta Java, HTML, CSS, Python ve JavaScript olmak üzere neredeyse tüm programlama dillerini rahatlıkla içerdiği video uygulamalar ile öğrenebilirsiniz.

Udacity – Learn Programming uygulamasını Android cihazlara indirmek için buradaki bağlantıyı, iOS cihazlara indirmek için ise buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

2- Khan Academy

Khan Academy ise aslında yalnızca kod ve programlama öğrenmek için değil, birçok alanda ücretsiz eğitim veren bir platform. Khan Academy başta kodlama eğitimi olmak üzere matematik, fizik, kimya ve diğer derslerle ilgili birçok kaynak bulabileceğiniz çok güzel bir uygulama. Video dersler ve Türkçe dil desteği ile oldukça öne çıkan bir uygulama. Khan Academy uygulamasını Android cihazlara indirmek için buradaki bağlantıyı, iOS cihazlara indirmek için ise buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

3-Udemy-

En iyi yazılım öğrenme uygulamaları listesinde 3.sırayı Udemy alıyor.

Khan Academy’de olduğu gibi Udemy’de oldukça fazla sayıda ve konuda videolu dersler bulunuyor. Udemy’de yine yalnızca kod ve programlama öğrenmek için değil, birçok alanda ücretsiz eğitim bulunuyor. Udemy oldukça popüler bir platform ve yaklaşık 13 milyon kullanıcıya sahip. Udemy’nin sahibinin de ABD’de yaşayan bir Türk olduğunu belirtelim. Bağımsız hocaların konuları detaylı bir şekilde işlediği platformda Türk eğitmenlerde bulunuyor. Udemy’de başta Java, HTML, CSS Swift, Python, Ruby on Rails veya JavaScript olmak üzere neredeyse tüm programlama dillerini rahatlıkla video ve uygulamalar ile öğrenebilirsiniz. Udemy uygulamasını Android cihazlara indirmek için buradaki bağlantıyı, iOS cihazlara indirmek için ise buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

4-Encode: Learn to Code

En İyi Yazılım Öğrenme Uygulamaları listemizde sırayı Encode: Learn to Code alıyor.

Encode kod öğrenmeye yeni başlamayı düşünenler için biçilmiş kaftan. Verdiği kısa dersler ile programlama öğrenmeyi oldukça kolaylaştırıyor. JavaScript programlama dilinin tercih edildiği Encode uygulaması ile hızlı bir şekilde kodlamayı öğrenebilirsiniz. Üstelik Encode internet bağlantısı da istemiyor. Bu yönüyle rakiplerinin bir adım önünde diyebiliriz.

Encode uygulamasını Android cihazlara indirmek için buradaki bağlantıyı, iOS cihazlara indirmek için ise buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

5-Lightbot : Code Hour

Eğer çocuğunuz kodlamayı öğrensin istiyorsanız bu Lightbot : Code Hour uygulamasını muhakkak kullanmalısınız. Çocuklar için tasarlanmış Lightbot : Code Hour en iyi yazılım öğrenme uygulamalarından birisi. Bu uygulama ile çocuklar eğlenceli bulmaca oyunları yaparak programlama öğreniyor. Lightbot : Code Hour’ın ücretsiz versiyonu 28, ücretli versiyonu ise 50 bulmacaya sahip.

Lightbot : Code Hour uygulamasını Android cihazlara indirmek için buradaki bağlantıyı, iOS cihazlara indirmek için ise buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

6- Pocket Code

Programcılığın temelini öğrenmek ve başlangıç seviyesini için yeterli bir uygulama arayanlar için ise Pocket Code’u tavsiye ediyoruz. Yukardaki uygulamalar genelde İngilizce içeriğe sahip iken Pocket Code ise İngilizce bilmeyenler için tasarlanmış. Hazır yüklü oyunlar ve uygulamalarda çeşitli düzenlemeler yapmanız yeterli oluyor.

Pocket Code uygulamasını Android cihazlara indirmek için buradaki bağlantıyı, iOS cihazlara indirmek için ise buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

7- Learn HTML

Adından anlaşılacağı üzere Learn HTML en temel web temel programlama dili olan HTML öğrenmek için tasarlanmış oldukça başarılı bir uygulama.

Learn HTML uygulamasını Android cihazlara indirmek için buradaki bağlantıyı, iOS cihazlara indirmek için ise buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

8- Learn Java

Learn HTML’de olduğu gibi Learn Java’da adından anlaşılacağı üzere programlama dilleri arasında müstesna bir yere sahip olan Java’yı öğrenmek için tasarlanmış oldukça başarılı diğer bir uygulama. Java özellikle Android işletim sistemi için uygulama geliştirmek isteyenlerin başvurması gereken bir kaynak.

Learn Java uygulamasını Android cihazlara indirmek için buradaki bağlantıyı, iOS cihazlara indirmek için ise buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.