En İyi TV Tavsiyeleri 2021

2021 yılında yepyeni bir TV almak istiyorsanız ve En İyi TV markaları hangileridir ve en iyi tv tavsiyeleri nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. İşte 2020 yılı için hazırladığımız En İyi TV Tavsiyeleri.

Hangi TV’yi Almalıyım? TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir televizyona ihtiyacınız varsa alacaksanız belli başlı hususlara dikkat etmelisiniz. Özellikle aşağıda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz.

Her şey de olduğu gibi TV alırken de öncelikle TV için ayıracağınız bütçeyi belirlemelisiniz. Alacağınız TV’nin hem fiyatı hemde bu fiyata vereceği performansı ile uzun yıllar arızasız çalışması oldukça önemlidir.

Unutmayın!!! Bugün piyasada 500 TL‘ye de 100.000 TL‘ye de bir Tv bulmak mümkün. Bu sebeple önce bütçenizi belirlemeli sonra bu bütçeye uygun iyi bir TV almayı düşünmelisiniz.

En İyi TV Tavsiyeleri 2018
En İyi TV Tavsiyeleri 2021

TV Alacakların Bilmesi Gereken Teknik Kavramlar

TV için ayıracağınız bütçeyi belirledikten sonra, sıra TV alırken bilinmesi gereken teknik kavramları öğrenmeye geldi.

1-Smart TV=Akıllı TV Nedir?

Artık TV’ler internete bağlanabiliyor, video, müzik, oyun oynatabiliyor, görüntülü sohbet etme ve sosyal medya platformları gibi birçok uygulamaya erişme imkanı sunabiliyor.

İşte bütün bu uygulamaları sunan TV’lere Smart TV başka bir ifadeyle Akıllı TV deniyor.

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİ

2- Panel Tipi

TV panelleri LCD TV ve Plazma TV olmak üzere 2’ye ayrılır.

Plazma TV’ler içerisindeki gazın ışıması ile LCD TV’ler ise likit kristal ile görüntüyü iletirler. Şuanda en popüler olan teknoloji LCD TV’lerdir.

LCD TV’ler de IPS ve VA paneller olarak iki çeşitte üretilirler. IPS paneller daha geniş izleme açısı sunarken VA paneller daha iyi siyah kalitesi sunarlar.

Son olarak bir de film ve dizi sevenlerin dikkat edeceği önemli noktalardan birisi olan siyah performansından bahsedelim. Kısaca VA panel TV’lerin siyah performansının daha iyi olduğu söylenebilir. Bu özelliği anlamak için ön planındaki görüntüye değil, arka plana odaklanmak gerekmektedir.

Bazı forum ve şikayet sitelerinde Panel konusu çok tartışılsa da pratikte yani gerçek yaşamda kullanıcıları çok ilgilendiren ve ciddi fark edebilecekleri bir durum değildir.

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

3- LCD TV’ler Kaç Çeşittir?

LCD TV’ler, LED, OLED ve QLED olmak üzere 3‘e ayrılır.

a) LED TV Nedir?

Bugün piyasada oldukça fazla olan LED TV’ler, tüm piksellerinin arka ışıklandırmayla aydınlatıldığı LED’lerden meydana gelir. Oldukça parlak ve canlı görüntü sağlamlarına rağmen izleme açıları OLED TV’lere göre daha azdır.

b) OLED TV Nedir?

2013’de LG’nin geliştirdiği  OLED TV’lerde her piksel kendi kendisini aydınlatır. OLED TV ile LED TV arasındaki en önemli fark da budur. Bu pikseller görüntüyü tamamen kapatıp mutlak siyah gösterirler. Bu sebeple OLED TV’ler, yüksek kontrast (karşıtlık) oranı ve izleme açısına sahip olsalar da LED TV’ler kadar parlak değildir.

OLED TV’ler  büyük yenileme hızlarına (120 Hz ) sahip değildir. Fakat görüntü kalitesi konusunda şimdilik en iyi görüntüyü OLED TV’ler veriyor diyebiliriz.

c) QLED TV Nedir?

İlk kez 2017’de Samsung’un geliştirdiği QLED TV’ler ise daha geniş bir renk çeşidine sahip. Yüksek parlaklığa sahip olmalarına rağmen henüz OLED TV’ler kadar iyi bir siyah performansı gösteremezler.

LG Katlanabilir TV’yi Duyurdu: Katlanabilir TV

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

En İyi Powerbank Tavsiyeleri

d) QLED mi yoksa OLED TV mi Almalıyım?

OLED TV’ler QLED’e göre daha hafif ve ince olup daha az enerji tüketirler. Ayrıca resim kalitesi QLED’e göre biraz daha iyidir. QLED TV’ler ise gündüz kullanımında yada aydınlık ortamda daha iyi performans gösterirler. Yani kullanıcı tercihine kalan bir durum diyebiliriz.

e) Neden OLED TV Almalıyım?

Normal LED TV’lerde tüm pikseller arka ışıklandırmayla aydınlatılır. Ancak OLED TV’lerde ise  her piksel sadece kendisini aydınlatır. 2013 yılında ilk defa LG tarafından sunulan OLED TV’ler görüntü kalitesi açısından iyi bir performans sergilerler.

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİ

Ayrıca OLED TV’ler piksel aydınlatması özelliği ile seçili pikselleri tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilirler. 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip ancak biraz pahalı. Ancak eğer bütçeniz uygunsa şimdilik TV’de çok iyi bir görüntü kalitesi için biz 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV almanızı tavsiye ediyoruz.Yok bütçeniz uygun değilse diğer saydığımız özellikleri iyi olan bir LED TV almalısınız.

f) Curved (Kavisli) mü yoksa Flat (Düz) TV mi almalıyım?

Eğer tek veya az sayıda kişiyle Tv izleyecekseniz ve 3 boyutlu film ve belgesel seyretmeyi seviyorsanız Curved yani Kavisli ekranlı, eğer haber-müzik türü  standart yayınları seyrediyorsanız Flat yani Düz ekran TV almanızı öneririz.

4-Hertz Nedir?

Geldik en önemli kavramlardan birisi olan Hertz’e. Hertz ekran yenileme hızı anlamına gelen ve saniye başına düşen görüntü sayısını ifade eden en dikkat çekici kavramdır. Ayrıca görüntünün saniyede ekrandaki yinelenme sayısı da diyebiliriz. Ekran Yenileme Hızı (Hz) arttıkça, daha keskin ve net bir görüntü izlenir, hareketli sahneler daha net seyredilir. Bu yüzden Hertz oldukça önemli bir kavramdır.

Ancak Hertz‘de dikkat edilecek en önemli husus panelin yazan yenileme hızı (Hz) yani yazılımsal hızı değil, gerçek yenileme hızı olmalıdır. Gerçek Hertz oranları yükseldikçe titreme ve bulanık gösterme azalır ve net bir görüntü sağlanır.

Ayrıca LED TV’lerin Hertz değerleri 2000-2500 Hertz’lere kadar olabilirken teknolojik farklılık gereği OLED TV’lerde gerçek yenileme hızı 120 Hertz‘tir.

Oyun Severler Dikkat!!!

TV’de oyun oynamayı sevenler TV’nin Hertz’ine mutlaka dikkat etmelidir. En az 50 FPS‘lik performans ve TV görüntüsünde kırılma yaşanmaması, akıcılığın devamı için“Gerçek Yenileme Hızı” yüksek modeller yani 100 Hz ve üzeri TV ya da monitörleri tercih etmelidirler. Bu durum oyun performansı açısından oldukça önemlidir. 

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısa yoldan ulaşmak için bu yazıya muhakkak bakın!!!Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

5-Piksel Nedir?

Görüntünün en küçük birimine Piksel adı verilir. Kare şeklinde oluşan bu piksellerin (Pixel) yüz binlercesi hatta milyonlarcası bir araya gelerek görüntü dediğimiz nesneyi meydan getirir.

6-Çözünürlük Nedir?

cozunurluk-nedir
Çözünürlük Nedir

Görüntüyü oluşturan ekrandaki piksel sayısına çözünürlük denir. Yani yatay ve dikeyde bulunan piksel adetine Çözünürlük adı verilir.

Örn: 800 x 600 çözünürlük=1400 adet piksel

7- Piksel ve Çözünürlüğün Önemi

Piksel ve Çözünürlük aslında görüntü kalitesini oluşturan ana unsurlar olup bir ekranın ne kadar parlak, canlı veya keskin bir görüntüye sahip olduğunu belirlerler.

Artık 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV’ler daha fazla detay ve berraklık sağladığı için 1366 x 768 piksele sahip HD READY veya 1920 x 1080 piksele sahip FULL HD TV’leri almak doğru olmadığı için en iyi tv tavsiyeleri listemizde sunmuyoruz.

Ayrıca bir de Upscaling özelliğini kısaca anlatalım. Upscaling, daha düşük çözünürlüğe sahip (Full HD, HD, SD, VGA, SVGA, XGA vs. ) sinyalleri görüntüleyebilmek için upscaling özelliği şarttır. Şuanda çoğu TV’de upscaling özelliği bulunduğu için endişe edecek bir durum bulunmuyor.

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİ

8- HD Çeşitleri Nelerdir?

HD kalitesini belirleyen en önemli detaylardan birisi Piksel‘dir. Bu yüzden her HD görüntü kalitesine sahip LED TV aynı kalitede değildir. TV’lerde HD görüntü kalitesi Piksel sayısına göre sınıflara ayrılır.

a) HD READY: 1366 x 768 Piksel,

b) FULL HD TV: 1920 x 1080  Piksel,

c) ULTRA HD (4K) TV: 3840 x 2160 Piksel.

a) HD Ready Nedir?

HD Ready logosu taşıyan televizyonlar 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip oldukları için Full HD TV’lere nazaran daha az görüntü kalitesine sahiptirler. Bu yüzden HD Ready çözünürlüğe sahip TV’leri almanızı önermiyoruz.

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! 

En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

En İyi Powerbank Tavsiyeleri

b) Full HD Nedir ?

Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen Full High Definition yani Full HD TV’ler ise; 1920 x 1080 Piksel’e sahiptir. Full HD Tv’ler, HD Ready çözünürlüğe sahip TV’lere göre daha net görüntüye sahip olsalar da ULTRA HD (4K) TV’lerden daha az net görüntüye sahiptirler.Bugün hakim durumda olan teknoloji ULTRA HD (4K) TV’ler olduğu için bütçeniz uygunsa Full HD TV almanızı tavsiye etmiyoruz.

c) UHD/4K TV Nedir?

UHD/ 4K TV ise, “Ultra High Definition-UHD yani Ultra Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelir. UHD TV‘ler 3840×2160 piksele sahip oldukları için 4K TV olarak da adlandırılır. FHD TV’ler dikey çizgideki piksellerden oluşurken 4K UHD TV’ler ise yatay çizgideki piksellerden oluşur. İşte bu yüzden 4K TV’lerin görüntü kalitesi FHD TV’lerden daha yüksektir. 

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısa yoldan ulaşmak için bu yazıya muhakkak bakın!!!

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Tv Tavsiyeleri
4K TV tavsiye

9- Full HD ve 4K Arasındaki Farklar Nelerdir?

TV’deki görüntüden, TV’nin 4K’mı yoksa Full HD’mi olduğunu anlamak biraz zordur. Çünkü genelde iki görüntü hemen hemen aynıdır. Ancak her ikisi arasındaki fark, yalnızca 4K TV’lere özel çekilmiş videolardan anlaşılabilir.

Ekran boyutu arttıkça TV’lerdeki bu fark biraz daha artar. Ancak telefon ya da tablete yakından televizyonlara daha uzak mesafeden baktığınız için TV’lerden telefon ya da tablet ekranı gibi bir piksel/çözünürlük bulamazsınız.

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİ

Buraya kadar yazdıklarımızı özetleyecek olursak; 1366 x 768 piksel olan HD READY veya 1920 x 1080 piksel olan Full hdtv almak yerine 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) TV almalısınız. Böylece ekranda keskin, berrak ve detaylı ayrıntılar elde edersiniz. Bu sebeple en iyi tv tavsiyesi olarak Full hdtv ve HD READY  TV almanızı önermiyoruz.

4K TV Yayını Yok ki, 4K TV’ye Ne Gerek Var!

Çevrenizde sıklıkla duyduğunuz bu türden sözlere iyi bir TV alacakların itibar etmemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Şuan bile TRT 4K, Türksat 4K TV ve LİG TV 4K (beIN SPORTS 4K TV) vb. kanallar faaliyetteyken, yakın gelecekte nasıl bir TV dönüşümünün gerçekleşeceğini anlamak çok zor değil.

Bu yüzden “4K TV Yayını yok ki 4K TV’ye ne gerek var” gibi sözlere kulak asmayın.  5K TV’lerin satışta olduğu, 8K TV’lerin piyasaya sunulduğu, Katlanabilir TV’lerin çıktığı (bknz: LG’den Katlanabilir Televizyon) ve 12K çözünürlüklü TV’lerin tartışıldığı bir dönemde bu sözleri önemsemeyin.

Özetle; şuan için alacağınız TV kesinlikle OLED panele sahip veya en azından LED panele sahip bir UHD/ 4K TV olmalıdır.

Bu yüzden şimdilik bütçeniz uygunsa mutlaka UHD (4K) OLED TV alın.

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısa yoldan ulaşmak için bu yazıya muhakkak bakın!!!

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

10- HDR Nedir? Bit/Renk Derinliği Nedir?

Görüntüyü oluşturan her bir piksel, 2 farklı türde veri çeşidine sahiptir.

1-Işık (Luma): Işık verisini Dinamik Aralığı simgeler.

2-Renk (Chroma): Renk verisini Bit Derinliği simgeler.

HDR (High Dynamic Range-Yüksek Dinamik Aralığı):

HDR teknolojisine sahip TV’ler; daha renkli, parlak ve yüksek kontrasta sahip oldukları için daha canlı ve gerçeğe yakın bir görüntüye sahiptirler.

HDR özelliğine sahip TV’ler; HDR10,  Hybrid Log Gamma (HLG) ve Dolby Vision olmak üzere 3 sınıfa ayrılıyor.

Ancak  TV’lerin HDR özelliğinden tam fayda sağlanması için özel HDR içerikler (video,oyun,resim) kullanmalısınız. Piyasada şuanda Netflix, Playstation 4, Amazon ile Xbox One gibi platformlar HDR içerikler sunsa da henüz HDR içerik çok fazla bulunmamakta. Ama gelecekte artacaktır.

Bit Derinliği Nedir?

Her yayıncının görüntüde sunabileceği maksimum ton sayısına ise Bit Derinliği adı verilir.

Renk Derinliği Nedir?

Her Piksele düşen, renk verisine bit adı verilir. Her “1” adet bit artışı, iki kat renk sayısı sunar. Özetle; ne kadar çok bit olursa o kadar çok renk, canlılık ve derinlik sunulur.

 • 8 bit TV panelleri 256 Piksel ve 16.78 Milyon Toplam Renk
 • 10 bit paneller 1024 Piksel ve 1.07 Milyar Toplam Renk
 • 12 bit paneller 4095 Piksel ve 68.68 Milyar Toplam Renkten oluşur.

Fakat şuanda 10 ya da 12 bit TV yayını yok ve bu özelliği kullanmak içinde panele uygun görüntü oynatılması gerekmektedir.

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

En İyi Powerbank Tavsiyeleri

11- Ekran Boyutu

Televizyonlarda ekran boyutu büyüdükçe fiyatı da arttığı için size en uygun ekran boyutunu belirlemelisiniz. Bunun için temel kriter, oturduğunuz yerin TV’yi yerleştireceğiniz yere olan uzaklığıdır.

Alacağınız TV’nin boyutunu belirlemek için aşağıdaki aralıkları kullanabilirsiniz.

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

TV’de Ekran Boyutu Tavsiye Edilen Aralıklar

 • 26 inç 1,0 – 2,0 metre
 • 30 inç 1,2 – 2,3 metre
 • 34 inç 1,3 – 2,6 metre
 • 42 inç 1,6 – 3,2 metre
 • 46 inç 1,8 – 3,5 metre
 • 50 inç 1,9 – 3,8 metre
 • 55 inç 2,1 – 3,9 metre
 • 60 inç 2,3 – 4,6 metre
 • 65 inç 2,5 – 5,0 metre

12- 3 Boyut-3D

Eğer 3 boyutlu film seyretmeyi seviyorsanız alacağınız TV’de mutlaka 3 Boyut-3D olmalı. Ancak biz alacağınız TV’de 3D olması gerektiğini düşünsek de 3D özelliği fiyatları yaklaşık 500 -1000 TL arasında artırıyor. Bu arada bazı TV’ler 2D görüntüyü 3D’ye, 3D görüntüyü de 2D’ye çevirebildiğini ifade edelim.

3D Gözlük
3D Gözlük

3D Gözlük Kullanımı

Bir 3D’li TV almayı düşünüyorsanız 3D gözlükte almalısınız. 3D gözlükler ise aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılıyor. Aktif 3D gözlükler daha fazla görüntüde derinlik ve seyir zevki sunarlar ama pasif gözlüklere göre ağır, pahalı ve baş ağrısına sebep olabilirler. Pasif 3D gözlükler ise daha hafif ve ucuzdurlar ancak daha az derinlik ve seyir zevki sunarlar. Bazı TV üreticileri genelde pasif gözlükleri ürünle beraber ücretsiz verirken bazıları ise özellikle aktif gözlükleri ilave ücretle satmaktadırlar.

13- Kanal Geçiş Hızı

Kanal geçiş hızı, Televizyonun işlemcisinin hızı ile uydu alıcısının kapasitesine göre değişecektir. Eğer Kanal Geçiş Hızı yüksek bir TV almak istiyorsanız, şimdilik 4 çekirdekli iyi bir işlemcili ve dahili uydusu hızlı bir TV almalısınız.

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİ

14- Ses

Ses kalitesi için TV’nin Subwoofer’ının olması, hoparlör sayısı (2.1 ya da 3.1) ile yüksek ses çıkış gücüne (Watt) dikkat etmelisiniz.

15- HEVC Codec Nedir?

HEVC Codec teknolojisi ise H.265/HEVC (4K/60p) olarak 4K TV’lerde gösterilir. HEVC Codec sayesinde Tv’de hem ses hem de 4K görüntü oynatılır. Bu kodeğe sahip olmayan ürünlerde  sadece ses duyulur görüntü gelmez. Yeni çıkan TV’lerde standart olarak bu kodek bulunuyor ancak tabi ki Full HD TV’lerde yok. Bu yüzden 4K video izlemek için mutlaka bu kodek olmalıdır. Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus bazı TV modellerinde yalnızca uydu ya da video için H.265/HEVC kodekinin bulunuyor olmasıdır. Siz Tv alırken her ikisine sahip bir TV almalısınız.

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

Hangi TV markasını almalıyım?

Bir TV almadan önce mutlaka bütçenizi belirlemeniz gerektiğini ifade etmiştik. Belirlediğiniz bütçe almayı düşündüğünüz TV’nin ekran boyutunu, fiyatını, malzeme kalitesini, performansını dolayısıyla marka ve modelini belirleyecektir.

Peki en iyi Tv hangisi derseniz bir çok kişi bu soruya Sony diyebilir. Her ne kadar Sony hakkında böyle bir algı olsa da son dönemlerde yaptıkları ataklarla artık Samsung ve LG’nin bu bayrağı devraldıklarını görüyoruz. Zira OLED, QLED,Katlanabilir TV, Yapay Zekalı TV modelleri gibi yeni teknolojileri bu Kore’li 2 firma geliştirdi. Ayrıca Sony ve Toshiba‘nın ürünlerinin bir miktar daha pahalı ve Panasonic‘in de Türkiye pazarından çıktığını hesaba katarsak bunlarla mücadele eden bir tek Philips kaldı desek mübalağa sayılmaz. Ancak Philips’in de son dönemlerde bazı sorunları ortaya çıkmaya başladı.

Son olarak; özellikle yurt dışında yaygınlaşmaya başlayan ve Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV gibi markalarda yer alan Roku TV Platformunu da bu listeye eklemek gerekli.

Özetle; piyasadaki TV’lerden genel olarak Samsung, LG, Sony ve Philips firmalarının modellerinin diğer bir çok markadan üstün olduğunu söyleyebiliriz ama bu listenin de her zaman değişebileceğini söylememiz gerek.

*Tv kalitesi için marka önemli ama şimdilik en yüksek görüntü kalitesi için 4K UHD OLED TV almanızı öneriyoruz.

*Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısa yoldan ulaşmak için bu yazıya muhakkak bakın!!!

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİ

En İyi TV Tavsiyeleri 2021

1-LG: WebOS

Lg WebOS
En iyi tv tavsiyeleri: Lg WebOS

webOS’a sahip en iyi LG TV modelleri: LG 49UF770V,LG 55EG920V,LG 65EF950V,LG 65UF950,LG 55EG960V

2- Samsung KS9500 serisi

65 inch: Samsung UE65KS9500

78 inch: Samsung UE75KS9500

88 inch: Samsung UE88KS9500

en iyi tv tavsiyeleri listesi

3-LG OLEDE6 serisi

55 inch: LG OLED55E6

65 inch: LG OLED65E6

4-Sony Bravia KD-75XE9005

Sony Bravia
Tv Tavsiyesi: Sony Bravia

5-Samsung KS7000 serisi

49 inch:Samsung UE49KS7000

55 inch: Samsung UE55KS7000

60 inch: Samsung UE60KS7000

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

6-LG OLEDB6 Serisi

55 inch:LG OLED55B6V

65 inch: LG OLED65B6V

7-Sony XD9305 serisi

55 inch: Sony KD-55XD9305

65 inch: Sony KD-65XD9305

8-Philips 65PUS7601

Philips 4K TV’nin PUS serisi oldukça ekonomik ve iyi bir seçenek.

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! 

En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

 En İyi Powerbank Tavsiyeleri

9-Sony: Android TV

Android TV’li en iyi Sony TV’ler: Sony KD-65XD9305,Sony KD-55XD9305,Sony KD-65S8505C,Sony KD-49X8307C,Sony KD-65X8505C

Sony Android TV
Sony Android TV

10-Samsung: Smart Hub -Tizen OS

Tizen OS’a sahip en iyi Samsung TV’ler: Samsung UE55KS9000,Samsung UE65JU6000K,Samsung UE48JS8500,Samsung UE48JU7500TSamsung UE48JU7000T

11-TCL, Sharp, Hisense, Haier: Roku TV

TCL ROKU TV
TCL ROKU TV

Roku TV ise aslında bir TV markasından ziyade bir TV platformu. Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV modellerinde sunuluyor.  3.000 kanal desteğine sahip bu platform rakiplerine fark açamaya başlayan ve giderek popüler olan bir teknoloji.

Roku TV’li en iyi 2 TV: TCL Roku TV, 4K TCL Roku TV

TLC’nin yeni çıkardığı modelleri incelemek için bu yazıya muhakkak bakmalısınız. TCL P66 ve TCL P64 İncelemesi

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! 

En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

En İyi Powerbank Tavsiyeleri

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİ

TV yorumlarınızı bekleriz!!!

Aşağıdaki yorumlardan fikrimizi almadan TV almayın!!!

Sizce en iyi TV hangisi ?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

360 Yorumlar

 1. Sahin Daloğlu diyor

  Çok faydalı ve doyurucu bir yazı olmuş.Eline sağlık Erdem bey

   1. Vedat diyor

    Erdem bey 160 ekran TV almak istiyorum yani hem görüntü kalitesi tüm özellikli olarak hangisini almalıyım önerdiğini hangisi andoroid mi yoksa oled tvmi
    Şimdiden tesekkur ediyorum.

    1. Erdem Tezcan diyor

     Merhaba Vedat Bey;
     Yazımızda zaten OLED TV tavsiye ettiğimizi okumuşsunuzdur.Ekran belirtmişsiniz ancak bütçe de belirtirseniz yardımcı olmak isteriz.
     Teşekkürler.

     1. Betül diyor

      Merhabalar. Ben Sunny 55″ 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Curved Smart LED TV almayı düşünüyorum. 2900 gibi bi fiyata mevcut. Yorumları okuduğumda smart tv özelliği neredeyse yok gibi,ses çıkışı ile ilgili negatif yorumlar okudum. Tv hakkında ne düşünüyorsunuz ne önerirsiniz?

     2. Adem diyor

      Erdem bey meraba sizi malesef geç tanıdım philips 50pus7303 aldım4400 tl bugün ikinci gün göründü puslu yakın daha iyi uzak pılan hep puslu birde tam karşıdan izleme iyi biraz yandan görüntü buanıyo kısaca 8 yıl önce aldığım philips bundan çok daha iyi idi ona güvenerek aldım çok pişman oldum haber verdim servis gelecek ben ilk önce en iyi görüntü istiyorum philipsin başka başarılı modeli varmı veya başka ne tavsiye edersiniz

     3. Firuz diyor

      Merhabalar. Tv 📺 için bütçem 4000/.5000
      tl. Lg49uk64700 ve samsung. 49NU7100 arasında kaldım. Yada sizin bir öneriniz varsa. Şimdiden teşekkürler.

    2. Recep diyor

     Hocam yazılarınız için teşekkür ederim
     Ben en fazla 4000 t artırabilirim 49 veya 47 inç tv için hangi marka yı öneririsiniz yerim bu boyutları aldığı için bu inclerden büyük kullanamıyorum akıllı kumandası olan ve sizlerin belirlediği özellikleri olan bir tv yazarsanız sevinirim kolay gelsin şimdiden teşekkür ederim

   2. Ahmet diyor

    Erdem bey paylastıgınız bilgiler cok aydinlatici benimde bu anlamda bi kac sorum olacak mümkünse 3,500 tl ye kadar bi bütcem var. Isitma ve sogutmada kullanabilecegim 12 bn btu luk bi klima düşünüyorum ama isin ic yüzünü bilmedigim icin cok kararsiz kaldim bu fiyatlara (tasarruf/performans/servis/ dayaniklilik ve sorun cikarmama) anlaminda hangi klimalari tavsiye edersiniz.ilgibize simdiden teşekkür ederim

   3. Mehmet diyor

    Merhaba erdem bey.65 inch android tb. Almak istiyorum.hangi model tv yi önerisiniz.bütcem max. 7500 tl.tesekkurler

    1. Recep diyor

     Hocam yazılarınız için teşekkür ederim
     Ben en fazla 4000 t artırabilirim 49 veya 47 inç tv için hangi marka yı öneririsiniz yerim bu boyutları aldığı için bu inclerden büyük kullanamıyorum akıllı kumandası olan ve sizlerin belirlediği özellikleri olan bir tv yazarsanız sevinirim kolay gelsin şimdiden teşekkür ederim birde ben kablolu tv kullanjyorum

 2. Enes Satırcı diyor

  Internet çöplüğünde böyle derli toplu Tv tavsiyesi yazısı bulmak güç.Elinize sağlık teknoveri

   1. Ramazan öztürk diyor

    Merhaba erdem bey işim gereği tv teknolojisine çok uzak biriyim yorumlarınız için çok trşekkürler her konuda tavsiyeleriniz olmuş fakat kafam biraz karıştı 65 inç bir tv için nokta atışı tavsiyenizi ne olur bana bütçem 7500 civarı nokta atışı yapmak isterim telekkürler

    1. Erdem Tezcan diyor

     Merhaba Ramazan Bey;
     Daha iyi bir görüntü kalitesi için 1000 TL fazla verip Samsung 65NU8000 modelini alırdım.

     1. Erol diyor

      Merhaba erdem bey,65nu8500 65nu8000 hangisi daha iyidir, hangisini tavsiye esrsiniz

 3. Serkan Turacı diyor

  Merhaba Erdem Bey
  Yazınız gerçekten çok güzel olmuş ve müthiş doyurucu bilgiler sunuyor.Emeğinize ve elinize sağlık.
  TV almak için bana yardımcı olursanız sevinirim.

  Maksimum 4500 TL bütçeli 4K’sı olan 55 inch ekran ve tercihen LG ve Samsung TV tavsiyeleriniz neler olabilir?
  Şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarım

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Serkan Bey;
   Öncelikle bu değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Çok sağolun.
   Kesinlikle marka fanatikliğimiz yok. Hangi ürün fiyat performans olarak daha makulse onu öneriyoruz. Genelde Samsung ve LG’nin benzer ürünleri arasında büyük farklar bulunmuyor. Fakat Samsung, LG’ye göre çoğunlukla biraz daha pahalı. Bu yüzden aynı özelliklere sahip iki üründen daha ucuz olanı yani “LG” daha makul geliyor.
   3500- 4500 TL Bütçeli, 55 inch Ekran için sırasıyla şu modelleri tavsiye edebiliriz.

   1-LG 55SJ800V : 4.450 TL
   2-Samsung 55MU7350: 3.850 TL
   3-LG 55UJ651V: 3.600 TL
   4-LG 55UJ630V: 3.300 TL
   5-Samsung 55MU7000: 3.450 TL
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

   1. Emin diyor

    Pekala TV de Philips ten hiç bahsetmiyorsunuz
    Hiç bir markada olmayan philipste
    ambliht teknolojisi var doğrumudur
    Bu marka ve özellikteki TV hakkında öneriniz nedir ?. teşekkürler…

    1. Erdem Tezcan diyor

     Yazımızı ve yorumlarimizi tekrar okumanızı tavsiye ederim.

 4. Yavuz KARACAN diyor

  Erdem Bey Merhaba
  Yazınız için çok teşekkürler.Gerçekten Tv hakkında herşeyi yazmışssınız. Emeğinize sağlık.
  2500-3000 tl arasında bir bütçem var LG 43UJ651V ve PHILIPS 43PUS6412
  modellerinden hangisini tavsiye edersiniz. Veya bunların yerine önerebileceğiniz model var mı?
  Şimdiden teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Yavuz Bey;
   Öncelikle hakkımızdaki değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederiz.
   Bahsettiğiniz 2 modelde özellik olarak birbirine çok yakın modeller.
   Aşağıda sizin önerdiğiniz modeller de dahil, 2500- 3000 TL Bütçeli 43 inch Ekran için tavsiye edeceğimiz modeller sırasıyla şunlar olabilir:
   2500- 3000 TL Bütçeli 43 inch Ekran TV Önerileri
   1-LG 43UJ630V Ultra HD (4K) TV: 2150 TL
   2- Samsung 43MU7000 Ultra HD (4K) TV: 2200 TL
   3-Philips 43PUS6412 Ultra HD (4K) TV: 2400 TL (Yazılım Yenileme Hızı daha düşük =PPI 900)
   4-LG 43UJ651V Ultra HD (4K) TV: 2450 TL
   Alınca kullanıcı yorumlarınızı bizimle paylaşır mısınız?

 5. sarper diyor

  Yazi gercekten ogretici ve bilgilendirici , emege saygi ???? tebrik ederim. bende bir kac ay sonra evlenecegim daha televizyonda takildim 🙂 55 inch 3.000-3.500 tl araliginda urun bakiyorum. Beko icin ne dusunuyorsunuz ? yerli mali sonucta

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Sarper Bey,
   Öncelikle bu güzel değerlendirmeleriniz için teşekkür, düğününüz için şimdiden tebrik ederiz. Açıkçası marka fanatikliğimiz yok ancak Beko yazımızda tavsiye ettiğimiz markalar arasında yer almıyor.
   3000- 3500 TL Bütçeli 55 inch Ekran TV Önerilerimiz sırasıyla şunlar olacaktır:
   1-Philips 55PUS6412: 3.250 TL
   2-LG 55UJ630V: 3.300 TL
   3-Samsung 55MU7000: 3.450 TL

 6. Ömer dere diyor

  Bu yazı için teşekkürler gayet temiz ve anlaşılır bi yazı olmuş,emeğinize sağlık.10 bin liralık bir bütçe ile bana tavsiye edilen sony 9300 serisi led,oled istersemde philips 9000 serisi yada lg b7 serisi dendi sizin tavsiye ve görüşleriniz nedir?şimdiden teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Ömer Bey,
   Değerli yorumlarınız için teşekkürler.
   Açıkçası ekran boyutu belirtmediğiniz ve somut model önerisinde bulunmadığınız için herhangi bir seriyi komple değerlendirmek oldukça güç. Ancak yine de önerdiğiniz modeller ve bütçenizden 55 ya da 65 inch civarı 10.000 TL bütçeli bir TV almayı düşündüğünüzü anlıyorum.
   Önerdiğiniz serilere gelecek olursak;
   Sony 9300 serisinde piyasada bulabileceğiniz ve önerilebilecek tek ürün Sony KD-65XE9305 modeli. Ancak bu model OLED, Subwoofer ve 3D’sinin olmaması ayrıca 42.4 kg ağırlığı ve 10.750 TL’lik fiyatı ile pek makul değil. Bunun yerine OLED ve Subwoofer’lı ayrıca 10.000 TL’lik fiyatı ile Sony KD-55A1 daha makul.
   Philips 9000 serisinde piyasada bulabileceğiniz ve önerilebilecek tek ürün ise; Philips 55POS9002. Ancak 8300 TL fiyatına rağmen Subwoofer olmaması bir eksiklik.
   LG B7 serisinde ise piyasada bulabileceğiniz ve bütçenize uygun tek model LG OLED55B7V. OLED ve Subwoofer ile 8.100 TL’lik fiyatı ile tavsiye edebileceğimiz bir model ama 65 inch modelinde fiyat 13.000 TL’lere çıkıyor. Ancak bu serinin yerine aynı özelliklere sahip ve daha uygun fiyatlı olan LG OLED55C7V modeli çok daha iyi olur.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınız bekleriz.

   1. Ömer dere diyor

    Boyut belirtmediğim için özür dilerim ama siz zaten tahmin ettiniz 55″.oled almak istiyorum fakat sabit ekranda izler kalıcı hale geliyormuş bunu lg söyledi.sony oled de yada philips oledtede aynı sorun varmı bilmiyorum.bu yüzden 9305 serisini düşünmüştüm.ama derseniz bu oluşabilecek izler önem arzetmiyor yada düşük bir ihtimal ozaman kd55a1 i düşünürüm.tabi sizin bukonudaki nihai kararınız benim için önemli.bu arada 55 lik 9305 e 10000 diyolar sizin fiyatlara nerden baktığınızı öğrene bilirsem çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

    1. Erdem Tezcan diyor
  2. Abdullah diyor

   Merhaba ben 5000 6000 tl lik bir tv almak.istiyorum hizli ve ekran.kalitesi olan yeni nesil birsey .ne onerebilirsiniz

 7. Emin YAZICI diyor

  Erdem Bey merhaba..Aydınlatıcı doğru bilgiler için teşekkür ederim.Bir arkadaşımıza LG43UJ630V tavsiyenizi inceledim.Bana yakın bütçede bir tv.Bu tv de ürünle birlikte standart kumanda veriliyormuş..akıllı kumanda ile kontrol daha iyiymiş.askı aparatı ve kunanda problemi yaşamayacağım model 701v serisi deniliyor.. bu model ile tavsiye ettiğiniz 630v model özelliklerinden dolayı tercih sizde olsa kararınız ne olur? Teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Emin Bey;
   Her iki modelde birbirine çok yakın özelliklere sahip. Tek fark her ne kadar çok fark edilmese de LG 43UJ701V’nin Yazılım Yenileme Hızının (PMI 1900) daha yüksek olması. Bu yüzden ikisi arasında LG 43UJ701V tercih ederdim. Ancak daha iyi bir görüntü için bütçenizi çok az daha artırarak gerçek yenileme hızı 100 HZ olan ve subwoofer’lı bir ürün almanızı tavsiye ederim.
   Her iki model içinde LG Akıllı Kumanda (Magic Remote) Uyumu deniliyor. Yani akıllı kumandanın haricen alınması gerekli, pakete dahil denilmiyor. Her iki modelde de akıllı kumanda uyumu sorunu çekileceğini düşünmüyorum. Bazen bir kişinin yaşadığı şeyleri insanlar çok ciddiye alıyor. Sorun olsa bile garantiden değişim yapılır.
   Ayrıca LG’nin dışında Philips 43PUS6262 modelini de düşünebilirsiniz.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.

 8. mert turgut diyor

  yazınız cok güzel tesekkürler
  bütçem 2000 – 2500 arası 4k tv almak istiyorum öneriniz nedir?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mert Bey,
   Değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz.
   Ancak model önerisinde bulunabilmek için öncelikle istediğiniz ekran boyutunu belirtmelisiniz.

   1. Redul diyor

    Merhaba erdem bey bana 46″ 50″ arasında tv öneriniz varmı ? Bütcem 3000tl şimdididen çok teşekürler

   2. Hüseyin Bayram diyor

    Merhaba Erdem Bey
    LG 55SM8000PLA NanoCell 4K Ultra HD 55″ bu TV 5400 TL fikriniz benim için çok önemli kararsız kaldım sizin 55” 4500-5500 arası tavsiyeniz ne olur teşekkür ederim iyi çalışmalar

 9. Emin YAZICI diyor

  Hocam 630v yi sipariş verdim.701 fiyatı biraz daha fazlaydı.(300-350Tl).akıllı kumanda html kablo ve askı aparatı ile birlikte daha ucuza geldi.yazıma cevabınızı beklemeden siparişimi vermiştim..yeni önerinizi özellik ve fiyat olarak incelemedim,umarım pişman olmam..

  1. Erdem Tezcan diyor

   Hayırlı olsun Emin bey.Bu iki model arasında çok ciddi bir fark olmadığını söylemiştik.Yine daha iyi bir görüntü kalitesi için bütçenizi çok az daha artırarak (max:500 TL) gerçek yenileme hızı 100 HZ olan ve subwoofer’lı bir ürün almanızı tavsiye etmiştik.Tercih ve bütçe sizin tabi ki.Sağlık olsun.
   Tekrar hayırlı olsun.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.

 10. umut diyor

  Yazıya çok emek vermişsiniz, teşekkürler.
  55 inch 100 hz bir TV istiyorum.
  Maçları da Smart TV’den takip ediyorum. Android tercih edilmesi daha mı uygun olur?
  4000 ile 5000 TL arasında TV önerileriniz ne olur?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Çok teşekkürler Umut Bey;
   Açıkçası işletim sistemi tercihi tamamen kullanıcıya kalmış bir durum. Eğer merak ettiğiniz şey görüntü kalitesi ise cevabımız hayır.Görüntüde illa Android TV’ler başarılı diye bir kaide yok. Görüntü kalitesi için dikkat edilmesi gerekenleri(Gerçek Yenileme Hızı gibi:örneğin 100 HZ) zaten yazımızda bahsetmiştik.
   Bu kapsamda 4000- 5000 TL Bütçeli, 55 inch Ekran için sırasıyla şu modelleri tavsiye edebiliriz:
   1-Samsung 55MU8000: 4.700 TL
   2-Philips 55PUS7502: 5000 TL
   3-LG 55SJ800V:4900 TL
   4-Sony KD-55XE8505:4.700 TL

 11. Saltuk diyor

  Selamlar Erdem bey;
  Tavsiye istemeden önce size teşekkür ederim, emeğinize sağlık, çok kapsamlı ve bilgilendirici bir yazı.
  2500 TL bütçeye önerdiğiniz TV’leri inceledim, bir yorumunuzda gerçek yenileme hızı 100 Hz bir TV alın demişsiniz. Tercihen 109 ekran ve gerçek yenileme hızı 100 Hz bir TV önerir misiniz? Bütçem 3000’e kadar çıkabilir.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Saltuk Bey,
   Öncelikle değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.
   Maalesef belirttiğiniz boyutta 100 HZ bir TV bulunmuyor. Eğer boyut ve bütçeyi tekrar gözden geçirirseniz yardımcı olabilirim.

 12. Cansu diyor

  Merhaba Erdem Bey,
  Yeni evliyim evime 4K tv almak istiyorum. LG 49SJ800v modeli hakkında düşüncenizi öğrenmek isterim. LG 49UJ651 almak istiyorum maddi açıdan ama daha uzun süre kullanabileceğimi düşünerek SJ800´e yöneliyorum. Ayrıca Bu TV’lerin fiyatına yakın başka öneriniz var mı?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Cansu Hanım,
   Bu iki TV arasında gerçek yenileme hızı yüksek olduğu için LG 49SJ800v modeli daha önde.
   İlave olarak ses kalitesi daha iyi olan Philips 49PUS7502 modelini de tavsiye edebilirim.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.

 13. Hasan diyor

  Merhaba erdem bey bütçe 4,500 max.5,000 tl olmak üzere 55 inç yada üstü bir tv öneriniz ne olabilir( tv karsısında vakıt gecırmeyı aılecek sevıyoruz filim vs gibi )tşk iyi günler dilerim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Hasan Bey;
   Eğer bütçenizi 500 TL kadar daha artırsanız öncelikle 3D’li LG 55UH850V modelini(5500 TL) öneririm.
   Yok artıramazsanız aşağıdaki Samsung’un aralarında neredeyse hiç fark olmayan 2 modelini tavsiye edebilirim. Hangisini bulursanız onu alabilirsiniz.
   4500- 5000 TL Bütçeli, 55 inch Ekran için sırasıyla tavsiye modeller:
   1-LG 55UH850V: 5.500 TL
   2-Samsung 55MU8000: 4.500 TL
   3-Samsung 55MU9000: 5.100 TL

   1. Hasan diyor

    Çok tsk ederim herşey gönlünüzce olsun erdem bey

 14. irfan diyor

  Merhaba Erdem bey;
  Yaklaşık 3 metre mesafeden 65 inç 4K tv almak istiyorum. TV seyrederken de özellikle futbol maçı ve film seyretmek. Ancak öncelik baktığınızdan keyif alabilmek iyiki aldım diyebilmek.
  Bütçem ise 5-7 bin TL arasında en iyisini almak.Bu fiyatlara Oled alamayacağımız için hangi modelleri önerirsiniz.? Ben araştırdığım kadar ile LG 65uj751v modelini çok düşündüm. Başka önerebileceğiniz model ve bu model hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba İrfan Bey;
   LG 65uj751v modeli değil de LG 65uj651v demek istediniz galiba. Ancak bu modelin Gerçek Yenileme Hızı düşük olduğu için görüntü kalitesi de aşağıda tavsiye ettiğimiz modellere göre düşük. Bu yüzden pek tavsiye edemiyorum.
   Bu modelin yerine aşağıdaki modelleri önerebilirim.
   5000- 7000 TL Bütçeli, 65 inch Ekran için sırasıyla tavsiye modeller:
   1-Philips 65PUS7502: 6500 TL
   2-LG 65SJ800V:6250 TL
   3-LG 65UH850V:7000 TL(3D’li)

   1. İrfan diyor

    LG nin 65uj750v modeli demek istemiştim
    Şuan fiyat olarak en uygun o gibi
    Teknosa da 6000 tl

    1. Erdem Tezcan diyor

     İrfan Bey;
     Yukarıda söylediklerim bu TV için de geçerli üstelik bu TV şuanda gittigidiyor’da 5219 TL. Hemde satıcısı Teknosa:) (LG 65UJ750V Satış Linki)
     Tercihinize saygı duyarım ama ben yinede bu TV’yi almazdım.

     1. İrfan diyor

      Peki o zaman anladığım kadarı ile diğer 3 tv tavsiye ediyorsunuz
      Önerdiğiniz tv ler görüntü Smart akıllı Kumanda ses olarak her yönü ile tatmin eder

     2. Erdem Tezcan diyor

      Aynen öyle İrfan bey.

     3. İrfan diyor

      Tekrar merhaba
      MediaMarkt ta lg oled 55 inç tv 8000 tl
      Samsung premium 65nu8000 ise 8300 tl
      2 televizyon Arasında kaldım
      Ekran büyüklüğü olarak Samsung
      Teknoloji ise lg
      Sizce

 15. EFE ER diyor

  Merhaba,
  LG OLED TV ile ilgili ekran ısınması, yanması ve kalıcı izler beni korkuttu.
  Ve bunlar garanti kapsamında da değilmiş.
  Kafam çok karıştı 🙁
  Fikriniz nedir ?
  55″ max 8000-9000 için model öneriniz nedir ?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Efe Bey;
   Açıkçası böyle kronik bir sorun duymadım.Belki bir yada birkaç kişi de ortaya çıkmış bir şeydir. Şunu da ifade etmek gerekirse özellikle bazı forum ve şikayet sitelerinde maalesef hiç bir şeyi beğenmeyen ve aşırı titiz insanlar en iyi marka ya da hizmetler için bile muhakkak olumsuz yorumlar yapıyor. Bunlara da dikkat edin ama bu yorumlara çok aldırış ederseniz hiç bir ürün veya hizmeti alamazsınız. Sonuçta marka fanatikliğimiz yok ama LG gibi markalar global markalar. Bu tip sorunlar her modelde olabilecek bir durum ve biraz da şansla alakalı:).Son olarak bu bütçede OLED dışında LED TV’lerde alınabilir.
   8000- 9000 TL Bütçeli 55 inch Ekran TV Önerilerimiz sırasıyla şunlar olacaktır:

   1-Philips 55POS9002:OLED TV, 8300 TL
   2-LG OLED55C7V:OLED TV, 7300 TL
   3-Samsung 55Q7C::LED TV, 7600 TL
   4-Samsung 55MU9500::LED TV, 8000 TL
   5-Sony KD-55XE9305::LED TV, 7500 TL

   1. Efe er diyor

    Çok teşekkür ederim. Bilgi çöplüğü olan internette wikipedia&superman gibisiniz 😉

 16. Dinçer diyor

  Çok güzel bir yazı,teşekkür ederim.
  10bit destekleme özelliği OLED TV’lerde yok mu ya da gerek mi yok?
  LG’nin Nano Cell Display özelliği için ne düşünüyorsunuz?
  Yukarıda gördüm Samsung mu8000-9000 modellerini daha öne koymuşsunuz.
  Ben 55 inch bir TV arıyorum.
  LG 55SJ850v modeli ,Samsung’un 55MU8000 ya da 9000 den iyi değil midir?
  7500 maksimum bir bütçe ile 1 numaraya LG OLED 55C7V’yi mi koymalıyım?
  Teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Değerli görüşleriniz için ben teşekkür ederim.
   Soru içinde soru ile karşı karşıyayım?
   Soru -1: 10 bit destekleme özelliği OLED TV’lerde yok mu ya da gerek mi yok?
   Cevap-1: Hayır OLED TV’lerde de var.
   Soru-2: LG’nin Nano Cell Display özelliği için ne düşünüyorsunuz?
   Cevap-2: LG’nin geçen yıl LED TV’ler için piyasaya sürdüğü Nano Cell Display teknolojisi gelişmiş bir renk artırıcı LCD panel teknolojisi. Bu teknoloji ile doğrudan ekranın karşısından veya 60 derecelik bir açıdan izleyenler fark etmeksizin herkese aynı kalitede görüntü sunuluyor. LG Nano Cell teknolojisi renk solması, görüntü ve renk bozulması gibi sorunları önemli ölçüde azaltıyor.Özetle güzel bir teknoloji.
   Soru -3:Yukarıda gördüm Samsung mu8000-9000 modellerini daha öne koymuşsunuz.
   Cevap-3: TV’ler arasında objektif değerlendirme yapmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de fiyat performans dengesine göre önerilerde bulunuyoruz.
   Soru -4:LG 55SJ850v modeli ,Samsung’un 55MU8000 ya da 9000 den iyi değil midir?
   Cevap-4: LG 55SJ850V Nano Cell Display özelliğe sahip ancak 6300 TL’lik fiyatı buna değer mi pek emin değilim. LG OLED55C7V modeli ise OLED TV olduğu için bahsettiğiniz modellerin hepsinden bir adım önde.
   LG 55SJ850V, Samsung 55MU9000 ve Samsung 55MU8000 modelleri arasında neredeyse çok fark yok. Fark olarak kullanıcının aslında çok fark edemeyeceği yazılım yenileme hızı ve LG 55SJ850V’nin Nano Cell Display özelliğe sahip olması.
   Soru -5:7500 maksimum bir bütçe ile 1 numaraya LG OLED 55C7V’yi mi koymalıyım?
   Cevap-5: Buna göre bir sıralama yapacak olursak aşağıdaki sıralamaya göre alabilirsiniz. Ancak benim tercihim eğer LG OLED55C7V olmazsa 4500 TL’lik fiyatıyla Samsung 55MU8000 olurdu. Tercih sizin tabi ki.
   1-LG OLED55C7V:7000 TL
   2-LG 55SJ850V:6300 TL
   3-Samsung 55MU9000:5000 TL
   4-Samsung 55MU8000:4500 TL

 17. Gurbetçi diyor

  Öncelikle Merhaba verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim bende iki TV arasında kaldım öncelik Android olduğu için Philips pos 9002 55 inç veya eş değer LG webos webosa yabancı olduğum için çekimserim açıkçası Philips hakkında düşüncelerinizi ve LG ile kıyaslamayı merak ediyorum?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Gurbetçi
   Hakkımızdaki değerli görüşleriniz için bende teşekkür ederim.
   Philips’te son zamanlarda oldukça iyi ürünler çıkarıyor.Özellikle “Ambilight” teknolojisi ile fark ortaya koymaya çalışıyor. LG ise sürekli yenilik peşinde. OLED TV’ler başta olmak üzere Katlanabilir TV,Nano Cell Display gibi bir çok teknolojiyi LG geliştirdi. Bu yüzden LG, TV teknolojisine yön veriyor desek yeridir.
   Aslında Philips 55POS9002 modeli de güzel bir OLED TV.Ancak Subwoofer’ının olmaması ve yüksek fiyatıyla (8500 TL) pek tavsiye etmiyorum.Bunun yerine diğer özellikleri birbirine yakın olan ama gerek performans gerekse de daha düşük fiyatıyla LG OLED55C7V (7000 TL) modeli daha iyi bir tercih olabilir.

   1. Gurbetçi diyor

    Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler kafamı kurcalayan ve vazgeçmediğim Android sıkı bir Android kullanıcısıyım o yüzden yinede LG kafama takılıyor fiyat olarak pek takılmıyorum lg alırsam Android olmaz ise pişman olur muyum o korku var o yüzden arada çok fark yok ise bildiğim yoldan mi gideyim yoksa risk alıp LG mi alayım kafamda deli sorular ?

    1. Erdem Tezcan diyor

     O zaman illa Android diyorsanız Sony KD-55A1 modelini ya da Philips 55POS9002 modelini alabilirsiniz.?

     1. Gurbetçi diyor

      Tavsiye ettiğiniz Sony KD-55A1 ile philips 55pos9002 arasında ciddi bir fiyat farkı var yurt dışında olduğum için 1000 Euro bir fark alacağım TV yaklaşık bir 8 10 sene kullanmak istiyorum o yüzden 1000 Euroyu gözden çıkarabilirim lakin arada kalite olarak ciddi bir fark var mı diye merak ediyorum bu konuda tekrar sizi rahatsız edeceğim hoş görün 🙂

     2. Erdem Tezcan diyor

      Bulunduğunuz ülkeyi bilmiyorum ama Türkiye’de 300 Euro fark var.Açıkçası Android istediğiniz için Philips 55pos9002 ilaveten Sony KD-55A1 modelini önerdim.Aslında marka dışında Subwoofer yani ses kalitesi önde.Onun dışında çok büyük bir fark yok.

 18. Selen K diyor

  Merhaba Erdem Bey,
  Fiyattan bağımsız olarak fikrinizi almak istediğim 4 tv var..55 inç televizyon almak istiyoruz.. sizin tercihiniz bu dördünden hangisi olur?
  Lg Oled 55C7V-Z
  Lg 55SJ850V
  Samsung 55MU8000
  Samsung 55MU9000
  Oledin ekranı diğerlerine göre daha ısınıyor gibi. Bu ısınma sıkıntı yaratacak birşey midir?
  Aralarında A+ Enerji sadece lg uhd olan.. Diğerler A sınıfı..
  Aralarındaki en temel farklar nedir?
  Değerli görüşünüzü rica edeceğiz..Şimdiden teşekkürler..

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Selen Hanım;
   Aslında bütçe belirtseniz daha iyi olurdu.Çünkü bahsettiğiniz ürünlerin fiyatları biraz farklı.
   Isınma çok takılacak mevzu değil.Her TV’de az ya da çok olur.Ayrıca A+ olması,A’ya göre daha az enerji tükettiği anlamına geliyor. TV’ler Klima gibi çok enerji çeken ürünler olmadığı için bu konuyu da çok dert etmeye gerek yok.
   2 yukarıdaki Dinçer Bey’e verdiğimiz cevabı tekrar edecek olursak;
   LG OLED55C7V modeli, OLED TV olduğu için bahsettiğiniz modellerin hepsinden bir adım önde.
   LG 55SJ850V, Samsung 55MU9000 ve Samsung 55MU8000 modelleri arasında neredeyse çok fark yok. Fark olarak kullanıcının aslında çok fark edemeyeceği yazılım yenileme hızı ve LG 55SJ850V’nin Nano Cell Display özelliğe sahip olması.
   Buna göre bir sıralama yapacak olursak aşağıdaki sıralamaya göre alabilirsiniz. Ancak benim tercihim eğer LG OLED55C7V olmazsa, 4500 TL’lik fiyatıyla Samsung 55MU8000 olurdu. Tercih sizin tabi ki.
   1-LG OLED55C7V:7000 TL
   2-LG 55SJ850V:6300 TL
   3-Samsung 55MU9000:5000 TL
   4-Samsung 55MU8000:4500 TL

 19. Ozcan Durak diyor

  Merhaba Erdem Bey,

  Internetteki tum sitelere girdim çıktım fakat sizin siteniz kadar detaylı bilgi ve kullanıcı deneyimini paylaşanı bulamadım.

  49uh850V 4k 3D bir televizyonum vardi, kizim kumanda attigi icin ekrani kirildi ve degismesi gerek. bunun icin 2800 tl servisten fiyat teklifi aldim.

  Butcem 4 bin civarlarinda. Sizin tavsiyeniz kirilan ekrani 2800 lira verip yeniletmekmidir yoksa alternatif onereceginiz modeller varmidir.

  internette su 3 modele sıklıkla denk geldim.
  49MU8000
  49SJ800V
  49PUS7502

  Bunların dışında sizin önereceğiniz veya tavsiyede bulanacağınız bir konu varmıdır. Veya ekran değiştirip mevcuttaki tv mimi kullanmalıyım.

  Ayırdığınız zaman ve emeğiniz için çok teşşekürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Özcan Bey;
   Hakkımızdaki nazik değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim.
   LG 49UH850V modeli 3D’li tam bir fiyat performans TV’si.Ancak şuanda 4800 TL olan bir TV’nin 2800 TL’ye ekranını değiştirmek pek mantıklı gelmiyor.Bu yüzden baktığınız modelleri değerlendirin derim.
   Bahsettiğiniz modellerden;
   Samsung 49MU8000 gerçek yenileme hızı düşük olduğu için(50 Hz) görüntü kalitesi diğerlerine göre düşük olacaktır.
   LG 49SJ800V’nin ise Subwoofer’ı olmadığı için ses kalitesi biraz düşük.
   Bu durumda bütçenize uygun sadece Philips 49PUS7502 modeli kalıyor ki açıkçası bütçenize uygun başka model olmadığı için bu modeli almanızı tavsiye edebilirim.

   ??? Son olarak LG 49UH850V modeli hakkında kullanıcı yorumlarınızı alabilir miyiz?

   1. Özcan durak diyor

    Merhabalar,

    Inanılmaz memnun kaldığım bir tv 49uh850v Görüntü kalitesi, sesi, Smart ve 3D. Mükemmel bir cihaz, o yüzden bundan sonra alacağım bi tv bundan aşağı olmasın istiyorum, Philips içinde kasası ve kumandası konusunda epey kötü yorum okudum, bütçemi biraz daha arttıracak olsam başka tavsiyesi izle varmı? Veya Mayıs ayında yeni tv ler piyasaya çıkacak deniyor sizce beklemeye değermi?

    Teşekkürler

    1. Erdem Tezcan diyor

     Aslında yeni TV’ler çıkmaya başladı ama sizin bütçenize olabilecek şimdilik en iyi Android TV bahsettiğim ürün.
     LG 49UH850V modeli ısınma, wifi sorunları veya başka sorunlar yaşadınız mı?

 20. Fevzi Pakel diyor

  Merhaba

  Öncelikle sayfanız anlaşılır ve çok güzel olmuş. Bütçem 3000 ile 3500 tl
  Phılıps 49 PUS 7002/62 SS4 UHD -LCD 44- 50 ekranı önerirmisinzyoksa bana önerebileceğiniz başka tv lerde varmı.Desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Fevzi Bey;
   Hakkımızdaki değerlendirmeleriniz için çok teşekkürler.
   Philips 49PUS7002 modelinin gerçek yenileme hızı düşük olduğu için(50 Hz) görüntü kalitesi de düşük olacaktır.Bunun yerine aşağıda önerdiğim 2 modele bakabilirsiniz.
   3000- 3500 TL Bütçeli 49 inch Ekran TV Önerilerimiz sırasıyla şunlar olacaktır:
   1-Philips 49PUS7502:3500 TL
   2-LG 49SJ800V:3400 TL

 21. Erhan diyor

  Merhaba Erdem Bey

  2-2,5 metre mesafeden izlenmeye müsait boyutlarda, yenileme hızı 100 olan ve Subwoofer’ı bulunan üzerine birde Android tabanlı olan bir tv tavsiyeniz var mıdır? Teşekkürler şimdiden.

  Bütçem 2k- 3k arası ama güzel bi model için artırabiliriz.

  Benim tahminim 49″ boyutun bizim için fazla büyük olacağı, izleme mesafesi kısa olduğundan, siz neler tavsiye edersiniz.

  1. Erhan diyor

   Philips 49PUS7502 için düşünceniz nedir, 3 taraflı Amblight var, yenileme hızı yüksek, Subwoofer da var galiba.

   49″ fazla mı büyük gelir konusunda endişeliyim biraz.Ayrıca işletim sistemi olarak android te ısrar etmek biraz ikilemde bırakıyor beni.Samsung Tizen veya LG WebOS 3.5 tecrübe etmediğim için.

   1. Erdem Tezcan diyor

    Merhaba Erhan Bey;
    İzleme mesafeniz için 49 inch Tv alabilirsiniz. Yinede çok emin olmak istiyorsanız TV mağazalarından mutlaka 43 ya da 49 inch ekranları gözünüzle görüp alın. Bahsettiğiniz özelliklerde (Android,100 Hz,Subwoofer vs…) en uygun TV modeli Philips 49PUS7502.
    Ancak bu model için bütçenizi 500 TL kadar artırmalısınız.Yok artıramam derseniz Subwoofer’ı olmayan Philips 49PUS6581 veya Android olmasa da olur derseniz LG 49SJ800V modellerine de bakabilirsiniz.
    3000- 3500 TL Bütçeli 49 inch Ekran TV Önerilerimiz sırasıyla şunlar olacaktır:
    1-Philips 49PUS7502: 3.500 TL
    2-LG 49SJ800V: 3.400 TL
    3-Philips 49PUS6581: 3.100 TL

 22. Murat diyor

  Merhabalar Erdem bey 3000 civarı bir tv almak istiyorum 120 ekran üzeri şimdilik
  Samsung 50ue7000mu ile
  Philips 50pus6262 arasında kaldım hangisini seçmeliyim yada başka önereceğiniz bir başka tv var mı şimdiden teşekkür ederim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Murat Bey;
   İkisininde gerçek yenileme hızları düşük olduğu için (50 Hz) görüntü kalitesi de düşük olacaktır. Ayrıca Subwoofer’ları da yok. Bu yüzden 2 modeli de tavsiye edemiyorum.Bunların yerine aşağıdaki modelleri düşünseniz uzun vadede daha iyi olacaktır.
   3000- 3500 TL Bütçeli 49 inch Ekran TV Önerilerimiz sırasıyla şunlar olacaktır:
   1-Philips 49PUS7002: 3.000 TL
   2-LG 49SJ800V: 3.400 TL

 23. KÜRŞAT BUDAK diyor

  Philips 49pus7002 ile Lg 49uj701v arasında kaldım. kanal geçiş hızı konusunda ve genel olarak tüm özellikleriyle hangisini almalıyım ?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Aslında bütçenizi az daha artırıp 100 Hz bir TV alsanız daha iyi olurdu.Ancak ikisi arasında bir tercih yap derseniz sadece ses kalitesi biraz daha iyi olan Philips 49PUS7002 modelini tercih edin diyebilirim.

 24. KÜRŞAT diyor

  LG 43UJ701V ile LG43uh651 arasında 200 TL fiyat farkı var? Verilir mi acaba ?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Bence gerek yok çünkü neredeyse ikiz gibi TV’ler:)

 25. Murat akbulut diyor

  Verdiğiniz bileğilere teşekkür ederim benim sorum lg 55 sj 850v 5000tl bu fiyata daha iyi bir tv modeli Öner’iniz varmı teşekkür ederim

  1. Erdem Tezcan diyor

   Rica ederim Murat bey.
   Yukarıda Umut ve Hasan beylere verdiğimiz cevapları inceleyebilirsiniz.

 26. Yalçın DUMAN diyor

  Merhabalar,

  Annemi eski tüplü televziyondan kurtarmak için anneler günü hediyesi olarak bir tane led tv almak istiyorum. Lakin eli öpülesi annelerimize tutarının çok önemli olmaması gerekiyor lakin bütçemide zorlamak istemiyorum. Bütçem 1500 TL civarı… Odaya (30-35 m2 lik bir oda) duvara takmayı düşünüyoruz. Önerebileceğiniz bir tv marka model mevcut mudur?

  Şimdeden teşekkür ederim…

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Yalçın Bey;
   Tavsiyede bulunabilmem için öncelikle Ekran Boyutu belirtmelisiniz.Bunun içinde yazımızdan da okuduğunuz üzere tahmini TV izleme mesafesini bilmelisiniz.

   1. Yalcin du diyor

    Aklimdan gecen 42″ veya uzeri. Izleme mesafeside maximum 4 metre. Tesekkurler…

    1. Erdem Tezcan diyor

     Biraz geç kaldık sanırım. Aşağıdaki modellere bakınız Yalçın bey.
     1-LG 43UJ630V:2000 TL
     2-Samsung 43MU7000:2200 TL

 27. Enver diyor

  Selamlar,
  43″ TV almak istiyorum. Öneriniz nedir? Sony XF85 beklemeye değer mi?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Enver Bey;
   Tavsiyede bulunabilmem için bütçe belirtmelisiniz.Ayrıca Sony XF85 serisinin hangi modeli(Tam adı)?

   1. Enver diyor

    Sony XF85| LED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Android TV)
    XF8505 / XF8577 / XF8588 / XF8596 / XF8599 Series

    Şimdilik sitede bu bilgi var 43″ düşünüyorum. bütçe 6.000’e kadar çıkabilir
    Teşekkürler

 28. Semih diyor

  Erdem Bey merhaba,

  Çok güzel bir değerlendirme yazısı olmuş elinize sağlık.

  Ben daha çok film ve maç izlemek için, ama en önemlisi playstation 4 pro ile en yüksek performansı alabileceğim 50-55 inç aralığında tv arıyorum. 4 bin TL civarında olabilir. 4k ve HDR olması şart. Tavsiye verebilirseniz çok sevinirim.

  Kolay gelsin

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Semih Bey;
   Bütçenizi biraz daha artırıp sırasıyla şu modelleri alabilirsiniz.Kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.
   1-LG 55SJ850V: 4.900 TL
   2-Samsung 55MU8000: 4.600 TL
   3-Philips 55PUS7502: 4.400 TL

   1. ercüment diyor

    erdem bey iyi günler iki tv almak istiyorum biri 15000 civarı diğeri 1000 tlye.
    ne öneririsniz aaba

 29. umut diyor

  Erdem bey merhaba düğün için 3000-4500 arası tv önerisi almak istiyorum . Benim için önemli kriterler tvnin hızlı olması (internet video film izleme vs ) ve görüntü kalitesi bu açıdan 49 inch ve üzeri önerilerinizi alablir miyim

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Umut Bey;
   Öncelikle düğün hayırlı olsun. Bütçenizi çok az daha artırıp sırasıyla şu modelleri almanızı tavsiye ederim. Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.
   1-LG 55SJ850V: 5000 TL
   2-Samsung 55MU8000: 4.600 TL
   3-Philips 55PUS7502: 4.400 TL
   4-LG 49UH850V :4.8000 TL(3D’li)

 30. Özgür Yağcı diyor

  Merhaba Erdem Bey,

  Bu açıklayıcı bilgiler için bir kez de ben teşekkür ederim. Verdiğiniz bileğilerden yola çıkarak yaptığım araştırmada 49” olarak hem 4K hem OLED hem Smart olarak Samsung 49MU7500 49″ 7 Serisi Curved Smart UHD TV karşıma çıktı. Bu ürün hakkında yorumunuz nedir? Fiyattan bağımsız olarak belirttiğim özelliklerde 49” için en çok önerdiklerinizin paylaşırsanız çok sevinirim.

  Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Özgür Bey,
   Değerli yorumlarınız için bizde size teşekkür ederiz.
   Samsung 49MU7500 modeli maalasef OLED değil LED. Ayrıca gerçek yenileme hızı 50 Hz ki buda bütçe sorunu yoksa pek tavsiye edebileceğim biri ürün değil.
   Samsung 49MU9000 ve LG 49UH850V80 çok daha iyi olurdu ama piyasada bulmanız artık çok güç. Bu yüzden bunların yerine aşağıdaki TV’leri önerebilirim.
   1-Philips 49PUS7502:3450 TL
   2-LG 49SJ800V: 3450 TL

 31. Umut diyor

  Erdem bey tekrar merhaba,
  1 hafta önce Samsung 55MU9000 TV’yi 5900 TL’ye aldım.
  Amacım daha çok spor karşılaşmalarını ve Tivibu’dan daha çok sinema kanalları olmak üzere TV izlemekti. Çocuğum henüz 7 yaşında, belki ileride oyun kutusu alıp oynarız.
  Bugün Tivibu’da bir sinema filminde siyahlarda hayal kırıklığı yaşadım. Siyahlarda TV hem siyah vermede başarılı değil hem de görüntü kalitesini beğenmedim.
  Hafta içi Tivibu üzerinden kupa maçını izledim. TV’de ara ara takılma hissettim. Bu internet üzerinden yayından mı, yoksa TV upscale ederken çuvallamasından mı bilemedim.
  Bugün smart tv üzerinden Digitürk play denedim. Görüntü fena değildi ama sonra hızlı top vuruşlarında topun gölgelendiğini, futbolcular koşarken ayakkabılarının gölgelendiğini farkettim ve canımı çok sıktı.

  Sonuç olarak kanaatim, bu kalitedeki yayınlar ile bu TV’lerden keyif almak zor. Hareketli düşük çözünürlüklü görüntülerde çanınız sıkılabilir.

  1. Umut diyor

   Pardon 4900 tl olacak.

   1. Erdem Tezcan diyor

    Kullanıcı yorumlarınızı bizimle paylaştığınız için teşekkürler Umut bey.
    Yorumlarınız bu TV’yi alacaklara yol gösterecektir.
    Teşekkürler.

  2. umut diyor

   TV’yi kullanıp ayarlarını öğrendikçe ayarlarını daha iyi öğreniyorum.
   Paradoks olarak ekranda titreme olmasın diye koyulmuş olan Auto Motion plus’ı kapattığımda o titreme sorunları kalmadı.
   Yabancı sitelerde önerilen TV ayarları ile şu an memnunum televizyonumdan.
   En iyi özelliğinin de ışık yansımalarından hemen hemen hiç etkilenmemesi.

 32. Ugur diyor

  Erdem bey merhaba
  Sizce 55 ekran ips panelli 4k bir tv mi almaliyim yoksa curve ve oled ekrana sahip 55 ekran full hd bir tv mi almaliyim modellerim sunlar

  LG 55SJ850V 55 LG 55eg910v Samsung mu8000 yada sony xe9005 bunlarin arasindan hangisini secim yapmaliyim

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Uğur Bey;
   Tabi ki yazımızda da önerdiğimiz üzere 4K OLED TV tavsiye ederiz ama 4K TV,Video ve Oyunların piyasada yer aldığı bir ortamda paneli OLED bile olsa Full HD tavsiye edemiyoruz.Bahsettiğiniz modellerin öncelik sıralaması şu şekilde olmalı:
   1-LG 55SJ850V: 5000 TL
   2-Samsung 55MU8000: 4.750TL
   3-Sony KD-55XE9005: 5.650 TL

 33. serkan diyor

  merhaba
  2500 lirayı pek geçmek istemiyorum, ancak eğer değecekse 300-500 daha artabilir bütçemiz. Max ekran büyüklüğü 42″ olacak.
  *Beklentilerimiz, digiturk ile kullanabilmek.
  *Smart Tv özelliği sayesinde, internetten çizgi film vs izleyebilmek.
  Şu ana kadar iki model kafama yattı ama gene de sizlerin fikirlerinizi almak istedim.

  LG 43UJ701V
  Samsung UE43MU7000

  yada farklı hangi marka veya model?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Serkan Bey;
   Aslında yazımızda şurada Her Bütçeye Uygun Tv Tavsiyeleri yer alan yazı ile her bütçeye uygun tv tavsiyelerine atıfta bulunmuştuk.
   Ancak yinede bütçenize uygun ve bahsettiğiniz ürünlerinde yer aldığı o yazıdaki C ve D şıklarındaki TV’leri incelemenizi öneririm.

 34. Suleyman diyor

  Direkt led Sony55xe9005 mi 5500tl 33ms.
  Edge led samsung 55nu8000 5200tl 15ms.
  Edge led samsung 55mu9000 5300tl 22ms.( input lag)civarına alabiliyorum
  Xbox one x 4K oyun vb konsollarda kullanılacak.Tüm yorumlar sony fiyat performansı diye çıkıyor sizin fikrinizide almak istedim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Süleyman Bey;
   Sizinde belirttiğiniz gibi Sony55xe9005 Input Lag değeri 33ms iken Samsung 55nu8000 15ms. TV üreticileri son dönemlerde eskiden olmadığı kadar oyunseverleri düşündüklerini gösteren modeller üretmeye başladılar. Sanırım Samsung’da bu firmalardan birisi ve Samsung bu modeli 2018’de yeni çıkardı. Hem de rtings.com’un şurada Input Lag yer alan listesindeki Input Lag değerlerine bakacak olursanız Samsung NU8000 modelinin Input Lag değerinin hayli yüksek olduğunu görebilirsiniz.
   Yinede tercih sizin tabi.

 35. Özgür Yağcı diyor

  Merhaba Erdem Bey,

  Önerileriniz için teşekkür ederim. Öneriniz üzerine MU9000 serisini buldum ancak 49 yerine 55″ olarak satın aldım. Hafta içi kurulum yapılacak, yorumlarımı da paylaşacağım. Bu arada 1-2 kişi ile görüştüm. Özellikle Philips’in yazılımsal sorunlarından bahsettiler. Bunu da dikkate alarak kararımı verdim. Tekrar çok teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Tekrar merhaba Özgür bey,
   Siz daha önce 49 inch önerisi istemiştiniz.Bizde bulması güç ama bütçenize uygun Samsung 49MU9000 serisini bulursanız alın yoksa LG ve Philips model önermiştik. Samsung 49MU9000 bulamadığınız için 55MU9000 almışsınız. İyi de yapmışsınız.?
   Hayırlı olsun.Gayet başarılı bir seri.

 36. Görkem Balkan diyor

  Merhaba Erdem Bey,

  55″ TV arayışındayım. 7000 tl ye kadar bütçem bulunmaktadır. Bu TV’ nin kullanımı, playstation-dizi ve film ağırlıklı olarak amaçlanmaktadır. İnternet araştırmalarımda aşağıdaki modeller ön plana çıktı. Sizin yorumlarınızı rica ederim. Farklı önerilerinize de açığım.

  LG 55SJ950V
  LG 55SJ850V
  SAMSUNG 55MU9000
  SONY KD-55XE9005

  Saygılarımla,

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Görkem Bey;
   Önerdiğiniz modeller gerçekten iyi modeller. Ancak Sony’nin ses kalitesi hariç birbirine benzer ürünler olmasına rağmen fiyatları farklı ürünler. Bu yüzden aynı donanımsal özellik yüksek fiyat vermektense düşük olanı almanızı tavsiye ederim. Ayrıca ben buraya birde Samsung 55MU8000 modelini eklemek istiyorum.Zira fiyat performans açısından oldukça iyi bir ürün. Şuradaki yazıda Samsung 55MU9000 ile Samsung 55MU8000 Karşılaştırması yapılmış.Mutlaka oraya bakmalısınız.
   Buna göre fiyat performans olarak şöyle bir öncelik sıralaması yapabiliriz.
   1-Samsung 55MU8000
   2-Samsung 55MU8000
   3-LG 55SJ850V
   4-LG 55SJ950V
   5-SONY KD-55XE9005

 37. elvan diyor

  1700…2000 fiyat aralığnda tv önerir misinz teşekkür edrm

 38. MERT CAN diyor

  Merhaba Erdem Bey ,

  Yazılarınızı dikkatle takip etsek de her dakika yeni çıkan teknolojiyi takip edemiyoruz maalesef. Bu da bizleri belirli noktalarda noksan bırakıyor. Bizlere bilişim konularında bu kadar aydınlattığınız için teşekkür ederiz. Benim için de bir yorumlama yaparsanız sevinirim. 49″ ve maksimum 2500 -3000 aralığında bir model önerebilir misiniz? Bir de vestel ve regal televizyonlar hakkındaki yorumlarınız nelerdir?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mert Bey;
   Öncelikle hakkımızdaki bu şık yorumlarınız için teşekkür ederim.Evet dediğiniz gibi teknolojiye yetişmek güç ama öğrenme ve bilgi seviyesini güncellemek şart.
   Sorunuza gelecek olursak;
   49 inch Ekran (120 ekran tv) için iyi bir Tv almak istiyorsanız bütçenizi çok az artırmalısınız.Bu yüzden aşağıdaki modellere bakabilirsiniz.
   3000-3500 TL Bütçe ve 49 inch Ekran için öncelik sırasına göre TV tavsiyeleri
   1-Philips 49PUS7002 : 3150 TL
   2-LG 49UJ701V : 3200 TL
   3-Samsung 49MU7400 : 3100 TL
   4- Philips 49PUS6581:3100 TL
   5-Sony KD-49XE7077 : 3100 TL

 39. İbrahim diyor

  Öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Alacağım tv için öneri arıyordum sizi buldum. Süper oldu ? Benim öneri isteğim 4000-5000 tl civarında 55inch playstation performansı iyi olan androit telefonumun ekranını tv ekranına aktarabileceğim en olumlu tavsiyeniz nedir. Ve işletim sistemleri arasında kullanım ve içerik açısından en iyi olan hangisidir.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba İbrahim Bey;
   Hakkımızdaki olumlu düşünceleriniz için teşekkür ederim.
   İşletim sistemi tercihi tamamen kullanıcıya kalmış. Bugün bir çok Tv bildiğim kadarıyla işletim sistemi farkı olmadan telefon ekranını TV ekranına yansıtabiliyor.Oyun performansı adına en az 50 FPS için 100 Hz ve üzeri bir TV almanızı tavsiye ederim.
   4500-5500 TL Bütçe ve 55 inch Ekran için öncelik sırasına göre TV tavsiyeleri
   1-Samsung 55MU8000 : 4650 TL
   2-Philips 55PUS7502: 4680 TL
   3-Philips 55PUS8602: 4900 TL
   4-LG 55SJ800V : 5000 TL
   5-Sony KD-55XE8505 : 4700 TL
   6- Samsung 55MU7400 : 3.800 TL
   7-Samsung 55NU8500: 5.800 TL, Kavisli (Curved)
   8-Samsung 55NU8000: 5.500 TL, Düz (Flat)
   9-Samsung 55MU9000: 5.250 TL, Düz (Flat)

 40. Kutluhan ERKTAN diyor

  Güzel ve aydınlatıcı bir sayfa olmuş teşekküğrler. Ben geçen gün samsung 49MU7400 model tv gördüm ancak yorumların bazıları olumlu bazıları olumsuz. Yani karar veremedim. Sizce nasıl bir televizyon yorumunuzu merak ediyorum. Teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Kutluhan Bey;
   Hakkımızdaki değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim.
   Öncelikle Samsung 49MU7400 modelinin parasına göre bir Tv olduğunu söyleyebiliriz. Gerçek Yenileme hızının düşük olması en göze batan özelliği. Bunun yerine bir miktar daha bütçeyi artırıp LG 49SJ800V almak daha mantıklı.Ama bütçeniz uygun değilse alınabilir bir TV.

 41. kerim basak diyor

  merhaba erdem bey lg oled 55 b7v ile c7v arasında kaldım hangisini almalıyım gönlüm sony af 8 de ama fiyatı yüksek 8000 .9000 bütçeden fazla ayıramam . saygılarımla.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Kerim Bey;
   Her iki TV arasında teknik özellik olarak neredeyse hiç fark yok.Tek fark aradaki yaklaşık 1000 TL olması.Ayrıca LG OLED55B7V kullanıcıları arasında olumlu yorumları çok olan bir model.
   Bu yüzden daha düşük fiyatlı LG OLED55B7V modelini almanızı öneririm.

 42. recep diyor

  Selam Erdem Bey
  Hiç üşenmemişsiniz herkese cevap vermişsiniz gerçekten herkes yapmaz bunu bu yüzden Allah razı olsun sizden.
  Konuya gelecek olursam almak istediğim boyut 55inc te olabilir 49inc te fiyat olarak 5.500 beni baya zorlayacak (yeni evleneceğim için) ama olmayacak anlamına da gelmiyor
  1. philips 55pus8602
  2. sony55xe8505 çok baktım 9005 serisini görünce görüntüsünden dolayı vazgeçtim ama 9005 pahalı
  3. samsung 55mu9000txtk
  4. samsung 55mu 8000 serisi bunun 49 inci var

  yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim şimdiden.

  1. recep diyor

   merhaba erdem bey
   bize cevap vermeye tenezzül etmemişsiniz 🙂 eski aradaşlara yönelmişsiniz lakin yazınızda şuraya dikkat etmemişim sanırım. sizden cevap almadan tv almak istemedim cevap vermicenize kanaat getirdim tekrar yazılarınızı inceledim 🙂

   I) 4500-5500 TL Bütçe ve 55 inch Ekran için öncelik sırasına göre TV tavsiyeleri

   1-Samsung 55MU8000 : 4650 TL

   2-Philips 55PUS7502: 4680 TL

   3-Philips 55PUS8602: 4900 TL

   4-LG 55SJ800V : 5000 TL

   5-Sony KD-55XE8505 : 4700 TL

   6- Samsung 55MU7400 : 3.800 TL

   7-Samsung 55NU8500: 5.800 TL, Kavisli (Curved)

   8-Samsung 55NU8000: 5.500 TL, Düz (Flat)

   9-Samsung 55MU9000: 5.250 TL, Düz (Flat)

   bu listenize istinaden şartlarımı da zorlayıp samsungmu8000 modelini almaya karar verdim tsk ederim.

  2. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Recep Bey,
   Eleştirilere açığız sorun yok ama eleştirilere cevap verme hakkımızda var. Biz bildiğimiz kadarı ile insanlara yardımcı olmaya çalışıyor ve işimizi çok seviyoruz. Ama “Tenezzül” etme diye bir şey yok ve bu kelime “Şık” olmamış. Böyle bir hizmeti başka yerde bulamayacağınızı sizde ikrar etmişsiniz zaten.

   Sizden bir sonraki yoruma cevap verdiğimiz için böyle düşündüyseniz şöyle izah edelim:

   Bahse konu yorumcumuz yaklaşık 2-3 aydır TV arayışında ve daha önce 5-6 defa soru sormuş birisi. En son sizin bahsettiğiniz durum dahil biz ise her defasında bu soruları cevapladık. Yani uzun bir süreç sonrası verilen kısa bir cevap olduğu için ona cevap verdik(Hatta yazımızı tam okumadığını anlayıp bir iğneleme yaptık🙂). Yani sizinki gibi yeni bir soru değil.

   Verdiğimiz cevaplar tamamen iyi niyetle, amatör bir ruhla, herhangi bir marka ya da firmayı öne çıkarmadan ve insanların bütçelerine uygun olarak objektif bir şekilde verilen cevaplardır. İnsanların tavsiyelerimize uyup uymaması veya buna göre TV alıp almaması tamamen kendi tercihleri olup biz herhangi bir sorumluluk almamaktayız.

   Yalnızca iyi niyetimizin istismar edilmesi hariç, yine de elden geldiğince tüm soruları sırayla cevaplamaya devam edeceğiz bundan şüpheniz olmasın.Ayrıca bir yandan bir çok projemizi yürütüyor bir yandan da her soruya mutlaka yanıt vermeye çalışıyoruz. Sizlerden ve tüm kullanıcılarımızdan istirhamımız biraz sabır. Sorunuza çok gecikmeden mutlaka sırayla cevap vereceğiz.

   Sorunuza gelecek olursak; zaten bu soruyu bir önceki yorumunuzda cevaplamıştık. O soruda sunduğunuz seçenekler arasında fiyat performans olarak en ideal TV modelinin Samsung 55MU8000 olduğunu ifade etmiştik.

   Sunduğunuz seçenekler arasına 2018 yılında yeni çıkan, fiyat ve donanımsal özellikleri ile Samsung 55MU8000 modeline çok benzeyen Samsung 55MU8000 modelinin de eklenmesi iyi bir tercih olabilir.

   İyi günlerde kullanın.

   1. recep diyor

    erdem bey dikkat ettiyseniz gülümseyerek söyledim zaten o arkadaşada iğneleme yapmtiginizi bilerek söylemiştim yanlis anlaşıldım özür dilerim. sonuçta cevap vermek zorundada değilsiniz zaten bunu bilerek size karşı öye bir itamda bulunmam sözkonusu değil . tekrar özür dilerim. zaten yazılarınızda cevaplar var biraz okuyup incelemek gerekiyor 🙂 son cevabımdan sonra gittim tv almaya samsung 55mu8000 alacaktım vatan bilgisayardan adam benim kafamı allak bullak etti LGSJ800V ye götürdü bunu al dedi bende ikisinide bıraktım çıktım mağazadan 🙂 sanırım samsung55mu8000 de son kararımı verdim. tşk ederim. sözlerimden dolayı üzdüysem tekrar özür dilerim.

    1. Erdem Tezcan diyor

     Estağfurullah Recep Bey.Biz yanlış anladıysak kusura bakmayın.
     Yalnız LG 55SJ800V modelinin Subwoofer’ının olmaması ve yaklaşık 800 TL fazla olması(belki orada daha fazladır) nedeniyle almanızı önermem. Samsung 55MU8000 modelinden tek fazlası gerçekte kullanıcının çok fark etmeyeceği Yazılım Yenileme Hızının biraz daha yüksek olması. Kötü modeldir demiyorum ancak uygun bir fiyat teklif edildiyse düşünülebilir.
     Yine de tercih sizin tabi ki ama fiyatlar dediğim gibiyse ben Samsung 55MU8000 modelini alırdım.

     1. recep diyor

      Çok tşk ederim kusur benim sizin değil Allah razı olsun cevap vermeniz bile çok büyük bir incelik. açıkçası personel vatanın kendi personeliydi ama sanırım lg den komisyon alıyordu samsung u satmamak için direndi desem yeridir 😀 beynimi karıştırmak için 1.super UHD dedi uhd nin bir üstü oled bir altı dedi 🙂 2. Harman/kardon Ses Teknolojisi varmış ses o yüzden mükemmelmiş 3. ekran çift katmanmış dayanıklıymış sonuçta evde savaşmicaz 🙂 elinde 1 tane teşir üürünü kalmış 5000 tl hem teşir olmasına güvenemedim hem samsung 55mu kafama yattı o yüzden yaklaşmadık pek. durum bundan ibaret 😀 herşey için tşk ederim sizi takip etmeye devam edicem dün twitterinizide buldum oradanda takip yaptım benden kurtuluşunuz yok 🙂 bir kaç ay sonra klima tavsiye başlıklı yazınızı incelicem düğünden sonra oradanda bir kaç soru sorabilirim. hoşcakalın şimdilik

     2. Recep diyor

      Erdem bey merhaba bana acil cevap verme umuduyla yaziyorum ki insallah yazarsiniz samsung55mu8000 5200tl lg55sj800v 5800tl bana diyinki şunu al onu alicam lutfen ☺

     3. Erdem Tezcan diyor

      Recep Bey;
      Aslında cevabımızı vermiştik ama yinede oradaki yorumumuzu tekrar edelim.
      “Yalnız LG 55SJ800V modelinin Subwoofer’ının olmaması ve yaklaşık 800 TL fazla olması(belki orada daha fazladır) nedeniyle almanızı önermem. Samsung 55MU8000 modelinden tek fazlası gerçekte kullanıcının çok fark etmeyeceği Yazılım Yenileme Hızının biraz daha yüksek olması. Kötü modeldir demiyorum ancak uygun bir fiyat teklif edildiyse düşünülebilir.” Yani Samsung 55MU8000 ses kalitesi ve fiyatı ile öne çıkıyor.
      Yalnız ben alışveriş sitelerinde en uygun fiyatları aşağıdaki gibi görüyorum.

      LG 55SJ800V:5167 TL
      Samsung 55MU8000:5000 TL

     4. recep diyor

      erdem bey aldım tv yi lg55sj800 modelini aldım. sizden sonkez fikrinizi almak istediğim için sormuştum 600tl lik farka değermi diye yoksa o verdiğiniz cevabı okumuştum nedense biraz güven verdiniz bana tavsiyelerinizle o yüzdende olsa gerek fikrinize ihtiyaç duydum ve tv yi aldım sizden cevap geldi 🙂 tv tamircisi birinin tavsiyesi ile lg ye yöneldim philipsten uzak dur dedi samsung panel arızası veriyor dedi lg al dedi zaten samsungla muadil olduğu için lg aldım. tşk ederim hakkınız helal edin. Allah sizden razı olsun. ayrıca lg nin görüntüsü çok iyi geldi bana 20 uzaklıktan sağdan soldan cepheden çaprazdan hepsinden baktım kesinlikle görüntü bozulması yaşamadım bununda bende etkisi oldu 🙂 inşallah hayırlısı olur

     5. Erdem Tezcan diyor

      Hayırlı olsun.
      Kurulum yapıldıktan sonra kullanıcı deneyimlerinizi de bekleriz

 43. vedat erdal diyor

  merhaba erdem bey,
  detaylı ve oldukça yararlı bir makale hazırlamışsınız. emeğinize sağlık.
  aslında yazıda yeterince bilgi var ama ben yine de fikrinizi ayrıca almak istiyorum.
  yıllardır evimizde televizyon yok, kullanmıyoruz. film izlemek için projeksiyon cihazı veya televizyon seçeneklerini düşünürken tv de olabilir diye düşündüm. alacağımız tv daha çok film izleme amaçlı kullanılacak.
  bu iş için 6-8 bin lira gibi bir bütçe ayırabilirim. önem sırasına göre önerilerinizi almak istiyorum.
  şimdiden teşekkürler,

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Vedat Bey,
   Öncelikle hakkımızdaki düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.
   Sorunuza gelecek olursak;
   Bütçenizle birlikte almayı düşündüğünüz TV’nin ekranını da belirtmelisiniz.

 44. irfan diyor

  Erdem bey merhaba;
  65 inç Tv arayışındayım. Aşağıdaki modeller arasında kaldım sizin de görüşlerinizi alabilirmiyim artıları ve eksileri ile birlikte.
  1-Philips 65pus8602 (Vatan ve media mark ta ürünü çok övdüler , Teknosa da ise ürünün çok ısındığını ve tavsiye etmediklerini bildirdiler)
  2-Samsung NU8000
  3-LG 65SK7900
  4-Samsung MU7400

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba İrfan Bey;
   Öncelikle Samsung MU7400 ve LG 65SK7900 modelleri 50 Hz gerçek yenileme hızına sahip oldukları için tavsiye edemiyorum.
   Philips 65pus8602 modelinin Subwoofer’ının olmaması, H.265/HEVC (4K/60p) USB sahip olmaması nedeniyle tavsiye edemiyorum.
   Geriye kalan Samsung NU8000 modeli bu özelliklere ve birkaç fazla özelliğe sahip en iyi model diyebilirim.

   1. İrfan diyor

    H.265/HEVC nedir acaba

    1. Erdem Tezcan diyor

     İrfan Bey;
     Bu son 2 ayda 6.sorunuz.Elimizden geldiğince size yardımcı olmaya çalıştık.
     Artık bizimde size bir sorumuz var!
     Yazımızı okudunuz mu🙂

   2. Tugay diyor

    Merhaba Erdem bey öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler 3500₺-4000₺ maximum 4500₺ fiyat aralığında 50 inç yada 55 inç 4k TV almak istiyorum diz film izlemeyi seviyorum birde playstation 4 pro oynuyorum bana onerebileceginiz bir model var mı ? Sizin fikirleriniz önemli şimdiden teşekkürler

 45. Uğur diyor

  Erdem bey merhaba
  2 3 TV arasında çok.kaliyorum bunlar arasından bir karar vermek isterseniz hangisini tercih edersiniz ? Modeller sırasıyla şu şekilde;
  Samsung 55nu8000
  Samsung 55mu9000
  LG 55uh850v yardımcı olursanız çok.mutlu olurum . Birde egerki 55 inç kararımız daha uygun fiyata aynı performansi alabilecegim bir TV oneriniz varmıdır şimdiden teşekkürler yorumunuz için

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Uğur Bey;
   Bu 3 Tv de gerçekten iyi modeller.Bu modellere birde Samsung 55MU8000 modelini ekleyebiliriz. LG 55UH850V modeli 3D’si olduğu için öne çıkıyor ancak bütçenizi biraz aşabilir. Eğer bütçeniz uygunsa LG 55UH850V modelini yok değilse diğer Samsung modellerinden en uygununu alabilirsiniz. Zira Samsung modeller arasında teknik donanım anlamında çok ciddi bir fark yok.
   Aldığınız modelin kullanıcı yorumlarını bekleriz.

 46. Fırat diyor

  Merhaba.

  Ben Samsung 55MU7400 tv almayı düşünüyorum ve ps4 kullanıcısıyım okudugum kadarıyla 50 Hz bir tv bu model sizce konsolla uyumu nasıl olur ? Bu tvyi biliyorsanız yorumlarmısınız ?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Fırat Bey;
   Oyun performansı adına en az 50 FPS için 100 Hz ve üzeri bir TV almanızı tavsiye ederim. Bu yüzden bence bütçenize uyan aşağıdaki modellere bakmalısınız.
   4500-5500 TL Bütçe ve 55 inch Ekran ve Oyun Performansı için öncelik sırasına göre TV tavsiyeleri.
   1-Samsung 55MU8000 : 4650 TL
   2-Philips 55PUS7502: 4680 TL
   3-Philips 55PUS8602: 4900 TL
   4-LG 55SJ800V : 5000 TL
   5-Sony KD-55XE8505 : 4700 TL
   6-Samsung 55NU8500: 5.800 TL, Kavisli (Curved)
   7-Samsung 55NU8000: 5.500 TL, Düz (Flat)
   8-Samsung 55MU9000: 5.250 TL, Düz (Flat)

 47. Aşkım Hasan Özel diyor

  Merhaba Erdem Bey.
  Uzun zamandır internet üzerinden tv kıyaslaması yapıyorum. Şu an’a kadar gördüğüm en güzel yazı size ait. Öncelikle paylaşımınız için teşekkürler.
  Bir süredir samsung UE43MU700U modelini almak istiyorum ve bir çok marka ve model ile kıyaslama yaptım. Tercihime en uygun modelin samsung 43MU7000 olduğuna karar verdim.
  Fakat , LG 43 UJ 701V modeli ile kıyasladım,
  *LG nin çözünürlüğü 1900 iken
  Samsung’un 1300..
  *LG’nin paneli IPS iken
  Samsung’un paneli “Ultra Clear panel.
  *Samsung Tizen isletim sistemi kullanırken
  LG vebos kullanıyor.

  Sizce
  LG 43 UJ 701V mı
  Samsung 43 MU 7000 mi?
  Teşekküler

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Hasan Bey;
   Hakkımızdaki bu güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.
   Esas önemli olan panelin yazılım yenileme hızı değil gerçek yenileme hızıdır. Bu iki TV’ninde Gerçek Yenileme Hızı 50 Hz olduğu için 1900-1300 olayına ilk etapta girmeye gerek yok ama iki arasındaki en temel fark zaten bu. Bu özelik standart kullanıcı için çok farkedilebilir bir durum değil. Onu dışında birbirine benzer ürünler olduğu için daha ucuz olan Samsung 43MU7000 modelini almanızı öneririm.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.

 48. Enes Demirpınar diyor

  erdem bey merhabalar 5000-5500 bütçem var bana 55inç 3d li hdrli gerçek görüntü kalitesi yüksek (birinci tercih mümkünse lg) bir ürün önerirmisiniz yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

 49. Mustafa diyor

  LG 49UJ630V 49″(2.799,00 TL) — Samsung UE50MU7000 50″(2.969,00 TL)

  Erdem Bey bu iki televizyon arasında kaldım. Ana özellikler tamamen uyuşuyor diyebiliriz, kullandıkları paneller farklı siz daha iyi bilirsiniz tabi ki, ama dediğim gibi çok kararsızım, LG ve Samsung arasında. Birde fiyatları şuan çok iyi ama kısıtlı süre için acil bir dönüş yapabilirseniz çok sevinirim. Kendi öneriniz olursa başım üstüne oda.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mustafa Bey,
   Aslında yazımızda panellerle ilgili bilgi var. IPS paneller daha geniş izleme açısı sunarken VA paneller daha iyi siyah kalitesi sunarlar. Bazı forum ve şikayet sitelerinde Panel konusu çok tartışılsa da pratikte (gerçek yaşamda) kullanıcıları çok ilgilendiren bir durum olmadığı için çok takıntı yapılacak bir durum değil.
   Bahsettiğiniz gibi her iki modelde benzer donanımsal örneklere sahip ama illa birisi derseniz Samsung UE50MU7000 diyebilirim.

 50. Mustafa diyor

  Erdem bey öncelikle yararlı bir bilgiyi bizimle paylaştığınız için tşk ediyorum sizler gibi insnalar hep varolsun hep olsun iyi ki varsınız. Soruma gelince 2500 ve 3500 tl arası bir tv bakıyorum marka takıntım Yok yorumunuz için şimdiden tşk ediyorum iyi çalışmalar

 51. ismet diyor

  Erdem Bey merhaba, ben de su aralar kardesim icin 55 tercihen 65″ lg dusunuyorum, daha once LG 55″ vardi ancak sanirim renk bit dusuklugunden dolayi bazi sahneler cok kotu idi ayrica reklam kayan yazilar da titreme vardi ve akiskanlik yoktu oysa 100 veya 120 HZ idi. Burda bize esas lazim olan goruntu kalitesi, ses. Arayuz veya akilli ozellikleri veya 3d tamamen para tuzaklari. Bu baglamda bana LG 55 ve 65″ birkac model tavsiye edermisiniz

  simdiden tesekkurler

   1. ismet diyor

    pardooon, ekran 55 veya 65, butce 3000-4000 civari

 52. eray erduran diyor

  slm lar lg 55sj800v nasıl bir televizyondur fiyatı biraz yüksek alınabilir mi o fiyatlara yada başka tavsiyeniz olur mu

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Eray Bey;
   Biz TV’leri değerlendirirken fiyat performans ve donanım özelliklerine göre yorumluyoruz. Dolayısıyla LG 55SJ800V modelinin Subwoofeer’ının olmamasına rağmen fiyatı yüksek eldi.Bunun yerine aşağıdaki modeller daha iyi olabilir.
   1-Samsung 55MU9000
   2-Samsung 55NU8000

 53. ismet diyor

  Yarin Samsung MU9000 alcam, hem vatan hem mediamark taki arkadaslar siddetle tavsiye etti, inginctir teknosa daki arkadaslar goruntu islemcisi nedir dahi bilmiyorlardi, ilk defa duyduk dediler bugun ( maltepe avm teknosa )

  1. ismet diyor

   kardesimin sponsorlugunda saolsun cihaz geldi, ilk izlenim ses cok az, yaninda verdikleri ses bar olmazsa ses cok dusuk. Kumanda alismak zor dediler, aksine inanilmaz rahat. Parlaklik kisitli yukseltilebiliyor, eski 55LA740S o yonden cok daha detayli ayarlari vardi. Baglanti blogu gayet iyi ve kullanisli. Goruntu testleri henuz yapamadim, elimde gercek 4k test goruntuler lazim. Ha bir de harici HDD den bazi full hd ve 4k filimlerin bazilarinda donmalar oldu, hatta bazilarini hic oynatamadii oysa eski tv de oynatabiliyordum???

   1. Erdem Tezcan diyor

    İsmet Bey,
    Samsung MU9000 aldınız galiba.Hayırlı olsun.
    Kullanıcı yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 54. OKAN diyor

  Selamlar iyi günler. Çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler. Benim de bütçem 2500-3000 civarı 43 inç yada 49 inç ne önerirsiniz. Gönlüm 49 inç ten yana ama maaliyetler ve kalite performans nasıl etkiler bilemiyorum teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Okan Bey,
   Hakkımızdaki düşünceleriniz için teşekkürler. Aşağıdaki modelleri tavsiye edebilirim.
   1-Samsung 43MU7000
   2-LG 43UK6950PLB
   3-LG 43UJ651V
   4-LG 43UJ630V

 55. Hasan diyor

  Samsung 55mu9000 ile philips 55pus8602 arasında kaldım, hangisini almalıyım.

 56. Ramazan diyor

  Merhaba! Erdem bey nasıl bir tv alacağım bilemedim Samsung lg arasında kaldım 4000tl arası maç ve filim izleyen biriyim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim marka ve serisini yazar iseniz

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Ramazan bey;
   Doğru ve aktif bir E-posta adresi belirtmeyen yorumcularımıza maalesef yardımcı olamıyoruz.. Ayrıca Ekran boyutu da belirtmelisiniz.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

 57. Hüseyin diyor

  3000 3200 civarı 40 inç ve üzeri televizyon tavsiye

 58. hande diyor

  Erdem Bey Merhaba,
  Yorumlarınızın çoğunu okudum fakat yine de fikrinizi almak istiyorum. 49″ boyutunda 2500-3300 aralığında bir televizyon almayı düşünüyorum. Çok fazla anlamıyorum özelliklerden o yüzden arada kalıyorum. LG mi Samsung mu tavsiye edersiniz?
  Birde yazınıda tavsiye ettiğiniz LG 49UF770V modelinin internette satışını bulamadım, üretimi mi kaldırıldı?
  Marka ve model tavsiyelerinizi bekliyorum. Ona göre alım işlemini gerçekleştireceğim.
  Çok teşekkürler şimdiden.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Hande Hanım;
   Evet 2016 yılında piyasaya sürülen LG 49UH770V modelini daha önce tavsiye ettik ama takdir edersiniz ki Dolar kurundan dolayı fiyatlar çok değişiyor ayrıca ürünler eskidikçe piyasadan kaldırılıyor. LG 49UH770V modeli iyi bir ürün ama piyasada bulmak artık güç. Biz zaten tavsiyelerimizde takipçilerimize piyasada bulabilecekleri ürünleri önermeye çalışıyoruz. Sizin için aşağıdaki ürünleri tavsiye edebilirim.
   1-Samsung 49NU7100
   2-Philips 49PUS7503
   3-LG 49UJ630V

 59. Mustafa diyor

  Merhabalar yardımcı oldugunuz için ilgi ve alakanız için teşekkğr ederim kendimde esnafım para kazandığım halde insanlara bileyler anlatmak zor gelirken sizin bu yaptığınız gercekten takdire şayan. Sorum şu olacaktı 49 veya 50 inç bana önerebileceğiniz en iyi tv nedir acaba fiyat problem değil ama sadece digitürkten maç ve internette YouTube dan video izliyorum önerinizi bekliyorum iyi çalışmalar

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mustafa Bey;
   Hakkımızdaki bu nazik düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz.Bilgimizi paylaşmaya çalışıyoruz.
   Bütçe problemi yoksa 49-50 yerine aşağıdaki 55 inch -OLED TV modellerini almanızı tavsiye ederim.Yok illa 49-50 derseniz 3.sıradaki LED TV^yi almalısınız.
   1-LG OLED55C8PLA-OLED TV
   2-Sony KD-55A1 -OLED TV
   3-LG 49SJ800V-LED TV

 60. Taner diyor

  Merhaba Erdem Bey
  Vermiş olduğunuz detaylı bilgiler için teşekkürler. Ps4 pro için Samsung 55nu8000 ile Philips 55pus7502 arasında kararsız kaldım. Bu iki marka hakkında görüşlerinizi merak ediyorum. Bunun dışında sizin şiddetle tavsiye edeceğiniz 55” 4000-5500 tl civarı olan modeller nelerdir?Cevaplarsınız sevinirim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Taner Bey;
   Hakkımızdaki düşüncelerinizi için teşekkür ederiz. Philips’le ilgili bazı sorunlardan bahsediliyor ama bu iş biraz da şans işi.
   Aşağıdaki modelleri almanızı öneririm.
   1-LG 55SJ800V
   2-Samsung 55NU8000

 61. İLHAN TENİKECİ diyor

  Merhaba öncelikle LG ve SAMSUNG arasında kaldım buraya baktığımda SAMSUNG ağırlık gibi geldi ve SAMSUNGA yöneldim bütçe olarak 4000-5500₺ arası 55ınch televizyon bakıyorum aklımda şuan
  SAMSUNG 55NU8500
  SAMSUNG 55NU8000
  SAMSUNG 55MU9000
  SAMSUNG 55NU8000
  Önerinizi merak ediyorum eğer bu bütçede LG den öneriniz olursa onuda düşünürüm açıkcası televizyonla tek işim FİLM izlemek başka yaptığım bir şey yok

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba İlhan Bey,
   Yorumcularımızın fiyat performans ve piyasada bulabilecekleri TV modellerini öneriyoruz. Bazen Sony bazen Philips’de oluyor ama bahsettiğimiz kriterlere genelde Samsung ve LG uyuyor.
   Sorunuza gelecek olursak; Aşağıdaki modelleri almanızı öneririm.

   1-LG 55SJ800V
   2-Samsung 55NU8000

 62. Hüseyin diyor

  Merhaba erdem bey.1500.2000 butceli 42 inc ve ustu ne onerirsiniz acil cevap verirseniz sevinirim saygilar.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Hüseyin Bey;
   Maalesef bu bütçe ve ekran boyutunda çok az da olsa TV’ler var ama ben öneremiyorum.
   Üzgünüm.

 63. Murat diyor

  Erdem bey..önemli Yorumlarınız için tesekkur ederim.
  65 inch tv almak 1.5 yıldır uğraşıyorum.7 kez tv degistirdim.ilk 6 da led panallerde İşık sızması,banding sorunlarıyla iadelerim oldu.Lg 65 uh850v banding ve acayip derecede ışık sızması bulutlanmanın ardında param yetmeyince Lg55oledfullhd modelini aldım.Bu modelde dünya kupası maçlarıyla Banding sıkıntısı sebebiyle değişime gitti.Tek alternatif Lg65 4k OLED biliyorum fakat fiyat 14bin tl….! Bu model yerine 65inch alabileceğim Led panel önerirmisiniz ? Benum icin siyahlar ve yenileme hızı cok onemli,lg65 4k oled kac hrz dir?

 64. MURAT diyor

  Erdem bey..önemli Yorumlarınız için tesekkur ederim.
  65 inch tv almak 1.5 yıldır uğraşıyorum.7 kez tv degistirdim.ilk 6 da led panallerde İşık sızması,banding sorunlarıyla iadelerim oldu.Lg 65 uh850v banding ve acayip derecede ışık sızması bulutlanmanın ardında param yetmeyince Lg55oledfullhd modelini aldım.Bu modelde dünya kupası maçlarıyla Banding sıkıntısı sebebiyle değişime gitti.Tek alternatif Lg65 4k OLED biliyorum fakat fiyat 14bin tl….! Bu model yerine 65inch alabileceğim Led panel önerirmisiniz ? Benum icin siyahlar ve yenileme hızı cok onemli,lg65 4k oled kac hrz dir?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Murat Bey;
   Geçmiş tecrübelerinize üzüldüm.Teknolojik aletler birazda şans işi.Umarım bir daha yaşamazsınız.Aslında yazımızda 4K OLED TV tavsiye ettiğimizi okumuşsunuzdur. Ayrıca yine yazımızda OLED TV’lerin 120 Hz olduğundan bahsetmiştik.Bütçe belirtmemişsiniz ama 65 inch LED TV için aşağıdaki modellerden birisini alabilirsiniz.
   1-Samsung 65Q8C
   2-LG 65SJ950V
   3-Samsung 65NU8000
   4-LG 65SK8500PLA

 65. Volkan diyor

  Merhaba Erdem bey. 3500 tl ye kadar bütçem var 49 inç yenilenme hızı 100 hz görüntü kalitesi ve ses kalitesi ıyi olan hangi ürünü. Önerirsiniz.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Volkan Bey;
   Maalesef 3500 TL’ye 100 Hz Tv bulmak mümkün değil.Bütçenizi 1000 TL kadar artırmalı ve Dolar kurunu takip etmelisiniz.

 66. MEHMET YILMAZ diyor

  Merhaba Erdem Bey. Dikkatimi çektide vestel televizyonu genelde önermemişsiniz. Diğer televizyonlar ile karşılaştırdığımda fiyatı sanki çok uygun gibi. Uzman gözü yardımcı olmanız için yazıyorum. Vestellerde bir sıkıntı mı var. Benim bundan önce LG LA660 televisyonum vardı. Ekranını çocuk kırdı, yeni bir televizyon ihtiyacım var. 42″ Smart özelliği olan bir TV tercihim yardımcı olabilirmisiniz. En fazla 3000 TL bütçe ile ne önerirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim, bilgilendirmeleriniz için.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mehmet Bey,
   Yerli ürün olduğu için belki tavsiye edilebilir ama bizim değerlendirmelerimize göre donanımsal bazı özellikleri yeterli değil.Bu yüzden pek tavsiye ettiğimiz marka değil.Aşağıdaki modelleri tavsiye edebilirim.
   1-Samsung 43MU7000:2900 TL
   2-Philips 43PUS6412:2800 TL
   3-LG 43UJ701V:2800 TL

 67. Fatih diyor

  Merhaba erdem bey yakında düğünüm var herşey tamam ama tv hala muallakta 55 inç ve 4 _5 bin arası birşeyler bakiyorum onerileriniz nelerdir teşekkürler şimdiden

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Fatih Bey,
   Düğününüz hayırlı olsun.Geç kalmadık umarım. Bütçeniz 400-500 TL araştırırsanız aşağıdaki modelleri önerebilirim.
   1-Samsung 55NU8000:5500 TL
   2-LG 55SJ800V:5400 TL

 68. Orhan bilge diyor

  Lg 49 sj800v için ne disunuyorsunuz erdem bey

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Orhan Bey,
   LG 49SJ800V modeli fiyat performans ürünü olduğu için tavsiye edebilirim.

 69. İsmet diyor

  Merhaba erdem bey ben lg 65e7v ve lg 86sj957 modeli arasında kaldım hangisini alsam daha iyi aslında ben büyük ekranlı televizyonları daha çok seviyorum lg 86sj 957 modeli almak istiyorum ama oled değil yani ne yapsam değerli yorumlarınıza ihtiyacım var ayrıca bütçede sıkıntı yok 30 bine kadar çıkabilirm

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba İsmet Bey;
   İsmet bey yazımızı okuduysanız OLED TV tavsiye ettiğimizi görmüşsünüzdür. Bütçede sıkıntı yoksa tabi ki OLED. Bu yüzden LG 86SJ957V LED TV olduğu ve 35000 TL fiyatıyla uygun olmaz sanırım.
   Bun yerine aşağıdaki modellere bakabilirsiniz.
   LG OLED65E8PLA
   LG OLED65W7V
   LG OLED65E7V
   Sony KD-65AF8

 70. halil diyor

  erdem bey merhabalar iki model arasında kararsız kaldım
  samsung 55nu9000 ile LG 55UH850V arasında bütçe 5-5,5 arası sizin başka önerebileceğiniz model daha iyidir diyebileceğiniz ürün varmıdır ?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Halil Bey,
   Samsung 55MU9000 demek istediniz galiba zira Samsung 55NU9000 henüz Türkiye’ye gelmedi. LG 55UH850V modelinin de piyasada ancak 65 inch olanını bulabilirsiniz.
   Bu iki TV birbirine yakın özellik ve fiyata sahip.Ancak LG 65UH850V modelinin 3D’li olması bir adım öne çıkarıyor.

 71. Nevzat Akkoyunlu diyor

  Merhaba Erdem bey
  Öncelikle gösterdiğiniz alaka İçin teşekkürler iş yerime alacağım tv konusunda kararsız kaldım
  Vestel 4K SMART 49UD8400B LED TV mi yoksa aynı kategoride LG veya
  Samsung mu ne dersiniz?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Nevzat Bey,
   Bütçenizi 3500 TL yaparsanız aşağıdaki modelleri önerebilirim:
   1-LG 49UJ630V:3500 TL, Düz
   2-Samsung 49MU7350 :3500 TL, Kavisli

 72. Hakan diyor

  Merhabalar.bende yeni aldığım 55 inc sony kd-55xe8096 aldım ancak memnun değilim d Fix modül ile izliyorum hareketli görüntülerde kumlanma oluyor gibi çok sinirimi bozdu saticam galiba.55 inç 4k LED ve 55 inc oled TV olarak iki önerisi alabilmiyim lütfen.tesekkurler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Hakan Bey,
   Bütçenizi belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

   1. Hakan diyor

    Lg 55sj850 v almak istiyorum tavsiye edermisiniz?

    1. Erdem Tezcan diyor

     Merhaba Hakan Bey,
     LG 55SJ850V modeli zaten bolca tavsiye ettiğimiz modellerden birisi.Alabilirsiniz.

 73. Ahmet diyor

  merhaba android tvlere bakışınız nedir. philips 49PUS7503 almayı düşünüyorum bugün yarın.
  bunla ilgili çok olumsuz yorumlar gördüm. andorid olmasından dolayı. sizin görüşünüz nedir.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Ahmet Bey;
   Genel olarak işletim sistemi seçiminin kullanıcı tercihine bağlı olduğunu düşünüyorum ve olumsuz bir yorumda bulunmuyorum.Bahsettiğiniz modelden ziyade Philips’le ilgili son dönemlerde artan bir şikayet söz konusu.Bütçenize uygun başka modellere bakabilirsiniz.

 74. Hamza diyor

  Merhaba Erdem Bey Yaziniz ve Degerlendirmeleriniz cok guzel ALLAH sizden razi olsun vestel 2500 3000 arasi 46 inc uzer bir tv dusunuyorum onerileriniz var mi bu hafta almam lazim yeni evliyim😊

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Hamza Bey,
   Teşekkür ederiz ve hayırlı olsun. Biraz geç olmadıysa Vestel’i pek tavsiye etmiyorum.Bu bütçe ve ekran boyutunda ancak Full HD TV aşağıdaki modelleri alabilirsiniz.Ancak bunları da mağazalarda bulmak biraz güç olabilir.
   1-Samsung 46F8000
   2-Philips 46PFL8008K
   3-Sony KDL-46W905A

 75. Figen Bala Tosun diyor

  Merhaba Erdem Bey.Samsung 50MU7000 mi yoksa Philis 50PUS6503/12 mi daha iyidir.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Figen Hanım;
   Aslında biraz daha bütçenizi artırıp 100 HZ bir Tv alsanız daha iyi olurdu.Ayrıca donanımsal olarak her iki TV arasında çok büyük bir fark olmamakla birlikte son dönemlerde Philips’le ilgili bazı sorunlardan bahsediliyor.Ancak kullanıcının bakış açısına göre değişir bu sorunlar.Yine de riske girmemek için Samsung 50MU7000 modelini tercih edebilirsiniz.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.

 76. Aydın diyor

  Merhaba Erdem Bey,
  Öncelikle değerli fikirlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Ben 15 m2 oturma odasında (mesafe 2-3 mt) kullanmak üzere kaliteli bir TV almak istiyorum. 49-50” mi yoksa 55” mi almalıyım. Marka takıntım yok ama Halen daha küçük ekranlı 2 adet Led tv var. Bütçe konusunda sınırlama yapmadan önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Aydın Bey,
   Hakkımızdaki değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz.Belirttiğiniz mesafe(2-3 mt) için aslında 49-50 veya 55 inch değil en fazla 43 inch (belki daha düşük) bir TV almalısınız.
   Aşağıdaki modellere bakabilirsiniz:
   1-Samsung 43MU7000
   2-Sony KD-43XF8577
   3-LG 43UK6950PLB

 77. BURAK diyor

  Merhaba Erdem bey;

  Özellikle Philips yada Sony bir tv almak istiyorum. 6000 tl civarı bütçem var. 55 yada 65 inç ekran benim için uygundur. tercihen 3D olursa iyi olur. ama olmazsa çok sorun etmem. özellikle görüntü netliği ve internet kullanımı kolaylı gibi özellikler ayrıca ses sistemi benim en çok önem verdiğim konular.
  lütfen bir kaç tavsiyede bulunurmusunuz.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Burak bey;
   3D’li model olarak sadece LG 65UH850V modeli olabilir ama şuan 7000 TL.Onun dışında aşağıdaki modellere sırasıyla bakabilirsiniz.
   1-Samsung 55NU8500
   2-LG 55SJ950V
   3-LG 65UH850V
   4-Philips 55PUS8503
   5-Sony KD-55XF7596

   1. Merve diyor

    Merhaba indirim bitmeden tv almak istiyorum bütçem 5500-6000 arası bu Aralık’ta alabileceğim en iyi tv hangisi olur acaba? dizi film belgesel izliyoruz oyun oynayan yok küçük kızım için 3 d li Öner’i de olabilir ama çok gerekli de değil ekran boyutu 55 inç ya da bir büyüğü 60

 78. Hüseyin Midilli diyor

  Erdem bey, merhaba,
  Öncelikle verdiğiniz yararlı biligiler için teşekkür ederim.
  Ben 55 ekran bir televizyon almak istiyorum. Maksimum bütçem 9.000 TL.
  Televizyonu ps4 oyunları oyanamak, yüksek kalitede film ve dizi izlemek ve maç keyfi için almak istiyorum.
  Bu kapsamda tv önerilerinizi bekliyorum.
  Şimdiden desteğiniz için çok teşekkür ederim.
  Saygılarımla,

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Hüseyin Bey,
   Aslında 55 ekran TV için bence o kadar para vermeye gerek yok.Daha uygun fiyata aşağıdaki modellere (OLED daha iyi olur) bakmanız yeterli olur bence.
   1-LG OLED55B7V:7700 TL-OLED
   2-Samsung 55NU8500: 6200 TL-Kavisli
   3-LG 55SJ850V: 6100 TL-LED
   4-Samsung 55NU8000: 5500 TL-LED

 79. Otto Wisher diyor

  SAMSUNG 55Q6FN 55″ vs SAMSUNG 55MU9000 55”
  Bu iki Samsung arasında kaldım ….
  Göreceğiniz gibi biri led diğeri qled
  Led hakkındaki yorumlar çok iyi lakin qled hakkında hiç inceleme ve yorum bulamadım …
  Karşılaştırma yapmak istedim lakin qled karşılaştırma verileri eksik …
  Bu durumda size danışmak istedim hangisini almalıyım ?
  Ya da 8000 tl ye çıkıyor isem samsung’a değer mi , önereceğiniz başka bir tv var mı ?

  Nazik ve ivedi cevabınız için şimdiden çok teşekkürler

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Otto,
   Belkide TV’lere dair Türkiye’deki yazılmış en geniş içerikli bu yazımızda bulamamanız ilginç.Sanırım yazımızı okumadan yorum yaptınız.Zaten başka yerde bu bilgiyi bulamazsınız.
   Çünkü yazımızın 3-d şıkkında bu sorunuzun cevabı var.
   Oradaki tercihe göre ürün almalısınız.

 80. Alper diyor

  Merhaba Erdem Bey,

  güzel yazınız için teşekkürler, o kadar çok yorum var ki oku oku bitmedi.

  Küçük bir sorum var LG 55 SJ850V mi yoksa LG 65 UJ 750V mi? ikisi arasında kaldım.

  Teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Alper Bey;
   Tabi ki Gerçek Yenileme Hızı ve Ses Kalitesi ile önde olan LG 55SJ850V modeli tercih edilir.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.

 81. osman kartal diyor

  samsung 49mu7400 nasıl bir seridir
  tavsiyeedermisiniz

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Osman Bey,
   Fena bir model olmadığını söyleyebiliriz ama bütçeye göre.Bunun yerine Samsung’un yeni çıkardığı Samsung 50NU7400 ve Samsung 50MU7000 modelleri daha iyi olurdu.

   1. Osman kartal diyor

    Ya da LG olarak tavsiyeniz ne olur, 4-5 bin tl civarı fiyat olarak belirledim. Ama çok alternatif var karar vermek zor. Sizin tavsiyeniz üzerine almak istiyorum. Çok teşekkür ediyorum

    1. Erdem Tezcan diyor

     Bence siz LG 49SJ800V modelini alın.Hem 50 inch’le aynı boyutta sayılır hemde donanımsal olarak iyi bir tercih olur.

     1. Osman diyor

      LG sj800 aldım çok teşekkür ederim, gayet güzel 👍 uzun araştırma ve tavsiyeniz üzerine mükemmel bir tv

 82. Abdullah diyor

  Merhaba Erdem bey, çok faydalı bir yazı olmuş emeğinize sağlık.
  Sinema, Dizi Film, Spor yayınları ve Playstation 4 konsolu ile kullanmak amacıyla TV almayı planlıyorum.
  Şu konudaki öneriniz benim için önemli:
  -60hz hızındaki LG55b7v Oled TV modelini mi yoksa minimum 100 hz hızındaki 4k Led tv modellerini mi tercih etmeliyim.
  Selam ve sevgiler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Abdullah Bey,
   Hakkımızdaki düşünceleriniz için teşekkür ederiz.
   Aslında yazımızda bu hususa değinmiştik.”TV’de oyun oynamayı sevenler TV’nin Hertz’ine dikkat etmelidir. En az 50 FPS‘lik performans ve TV görüntüsünde kırılma yaşanmaması, akıcılığın devamı için “Gerçek Yenileme Hızı” yüksek modeller yani 100 Hz ve üzeri TV ya da monitörü tercih edilmelidir. Bu durum oyun performansı açısından oldukça önemlidir. ”
   Dolayısıyla OLED TV’lerde bildiğimiz kadarıyla en az 120 Hz yenileme hızı mevcut olduğu için sorun olacağını düşünmüyoruz.

   1. Vedat diyor

    Merhaba Erdem Tezcan bey bana 10.000 tl ye kadar oled tv önerisinde bulunur musunuz. Özellikle futbol maçları ve film izlerken güzel görüntü alabileceğim.

 83. Cenk Ören diyor

  Merhaba yazınız cok acık ve net olmus…benim size sormak istediğim izleme mesafesi…55 ile 65 inç arasında kaldım.55 kesin olur diye düşünüyorum ama bir kere alacağim için 65 inç de olabilirmi.en yakın izleme mesafem 2.5 metreden başlıyor en uzak mesafe ise 5 metre …65 aldığımda göz sağlığı için bir sıkıntı yaratırmı…55 sj 950 v ile 65 sj 950 v ikilemindeyim…cevabınız benim için cok önemli. şimdiden teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Cenk Bey,
   Öncelikle hakkımızdaki bu güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz.
   TV izleme mesafesi tamamen kullanıcı tercihine bağlı ama 65 sorun olmaz diyorsanız uzun vadede daha mantıklı olabilir.Göz sağlığı için bir şey diyemem zira Doktor değilim:) Seyir zevki açısından yeterli mesafeyi bulursanız kaliteli bir TV’de muazzam bir seyir zevki alabilirsiniz.
   Seçtiğiniz model iyi bir tercih ama 65 inch’ini piyasada bulabilirmisiniz emin değilim. Ayrıca bütçenizi biraz daha artırırsanız LG OLED55B7V modeli çok daha iyi olabilir.

 84. Mustafa diyor

  Merhabalar,

  Tv almak için toplamda max 4000-5000 tl bütçem var. Çok fazla araştırma fırsatım olmadı ama güncel fiyatlara göre iki model arasında kararsız kaldım, değerli yorumlarınızı merakla bekliyorum.

  Medol 1 – LG 55UJ630
  Model 2 – Samsung 55MU7000

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mustafa Bey;
   Bence ikisini de almayın.Daha iyi bir görüntü kalitesi için bütçenizi 300-400 TL artırıp aşağıdaki 2 modelden birini alın.
   1-Samsung 55NU8000: 5.300 TL
   2-LG 55SJ800V: 5.400 TL

 85. Abdurrahman Pehlivan diyor

  Yazınızıda sorulara sicevaplarınızıda epey okudum. Kendi bütçeme uygun olanlarıda inceledim. Çok iyi oldu. İlginiz takdire şayan. Bende 4 bin tl ya kadar bi tv almam lazım. Bir ara bana grunding çok önerildi. Yerinde çokda güzel durmuyo değil. Ben Philips i de arka ışığından beğeniyorum. Ama işte biraz bunlar acaba dedirten türlerde. Siz ne önerirdiniz. 49 inc. 4 bin tl civarı.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Abdurrahman Bey,
   Yazımızı ve yorumlarımızı okuduğunuza göre Grundig’i pek tavsiye etmediğimizi görmüşsünüzdür.Ayrıca Philips’in Ambilight yani arka ışık özelliği seyir zevki vermekte.Fakat Philips’le malzeme kalitesi ile ilgili son dönemlerde bazı şikayetler gelmeye başladı ama fiyat performans açısından fena ürünler değil. Elektronik ürünler birazda şans meselesi.
   Bütçenize uyan aşağıdaki ürünleri tavsiye edebilirim.
   4000 TL Bütçe İçin 49 inch TV tavsiyesi

   1-Samsung 49MU6292: 3.400 TL
   2-Philips 49PUS7503: 3.800 TL
   3-LG 49UJ630V: 3.700 TL

   1. abdurrahman diyor

    Yazınızı geç gördüm. Daha doğrusu mevcut tv kırıldı ve arastırdım yazıyı okudum ertesi gün gittim aldım.
    LG 49UK7550PLA modelini aldım. 2. günüm inş iyi bir ürün almayı başarmışımdır. Fiyatı istemeye istemeye 800 tl arttırdım. ıps ekran olsun istedim. Şuan kafama en takılan şey alt ön çerçevede çok ısınma oluyor.

 86. Necip diyor

  Merhabalar Erdem Bey,
  Almak istediğim tv nin boyutları 55” yada 65 ” fakat ne alacağım konusundan bir fikrim yok ancak smart tv lerın işlemcileri hakkında duyduklarım şu teknolojide pek iç açıcı değil smart özelliğini kullanmasak bile işlemciler devrede olduğundan pek uzun süre dayanmadıklarını söylülyorlar bu yüzden bu boyutlarda smart tv olamadan alabileceğim bir model varmıdır? Ayrıca android box diye bir ürün varmış bunlar yararlı olurmu.
  Şayet smart tvler den yana bir problem yok diyorsanız 55 yada 65 inç boyutlarında tv önerirmisiniz.
  Bu boyutlarda ki tv lerin fiyat aralığını zaten biliyoruz.Çok uygun değiller ama fiyat olarakta uygun olursa gayet iyi olur.
  Şimdiden tşkler.
  İyi Çalışmalar.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Necip Bey,
   Yani açıkçası işlemcisi olmayan Tv neredeyse kalmadı belki eski CRT yani tüplü TV’ler olabilir:)Rasyonel olmak gerek ve moda neyse ona uymak gerek. Android Box TV’nin işletim sistemini Android yapmak için kullanılanan harici bir aparat. Zaten halihazırda Android Tv’ler satıldığı için bence gerek yok ama tercih sizin.Bütçenize uyan aşağıdaki TV’lere bakabilirsiniz.

   LG OLED65E8PLA

   Sony KD-65AF8

   LG OLED65B7V

   LG OLED55B7V

 87. Tarık diyor

  Merhabalar Erdem bey öncelikle bilgilendirmeniz için tşk..4000 tl civarında 49-50 inch 2018 model samsung lg Philips 4 K tv tavsiyeleriniz

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Tarık Bey;
   Aşağıdaki modelleri önerebilirim:
   1-Samsung 50NU7400
   2-Samsung 50MU7000
   3-Philips 50PUS7303
   4-LG 50UK6950PLB

 88. Yasin diyor

  Merhaba Erdem Bey.Biz Almanyada yaşıyoruz ve bu yüzden aradığımız televizyona 4500 liradan fazla vermek istemiyoruz aslında!!Koltukla televizyonu koyacağımız mesafe 2,5m civarında!Hangi televizyonu önerirsiniz??

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Yasin Bey;
   Aslında bahsettiğiniz aralıktan TV ekran boyutunu belirlemek size kalıyor.Bu yüzden yazımızdaki “TV’de Ekran Boyutu Seçimi için Önerilen Aralıklar” bölümünden tercih edeceğiniz ekran boyutunu belirlerseniz yardımcı olmak isterim.

 89. Mesut diyor

  Merhaba erdem bey çok kapsamlı açıklamalar yapmışsınız teşekkürler. 55 ekran bütçem 7 bin tavsiyeniz ne olur

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mesut Bey,
   Hakkımızdaki bu güzel düşünceleriniz için öncelikle teşekkür ederiz.Eğer bütçenizi 500 TL kadar artırırsanız-ki bence buna değer LG OLED55B7V almanızı öneririm.
   Olmaz derseniz aşağıdaki modellere bakabilirsiniz.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.
   1-Samsung 55NU8500
   2-LG 55SJ950V
   3-Samsung 55NU8000

 90. AHMET diyor

  Merhabalar Erdem bey SAMSUNG UE 55KU7000 55” 138 CM 4K UHD tv almayı düşünüyorum sizin önerdiğiniz başka tv var mı görüntü kalitesi geçiş hızı ses önemli benim için maç izlemek ve nette gezmek için genelde teşekkürler

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Ahmet Bey,
   Bahsettiğiniz Samsung 55KU7000 modeli 50 Hz gerçek yenileme hızına sahip, yani düşük. Ayrıca ses kalitesi de vasat ama fiyatı emsallerine göre yüksek.Bunun yerine aşağıdaki modellerin ise gerçek yenileme hızı 100,donanımları daha iyi ve en önemlisi fiyatları daha uygun. Bu yüzden aşağıdaki modelleri almanızı tavsiye ederim.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.
   1-Samsung 55NU8000: 5.300 TL
   2-LG 55SJ800V: 5.400 TL

   1. Uğur diyor

    Merhaba 3 model arasında kaldım LG sj800v LG uk7550pla ve Philips pus7803 hepsi 49” hangisini önerirsiniz yada 4500-5500 civarı butcem var 55” olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum

 91. Uğur diyor

  Merhabalar yazınız oldukça aydınlatıcı TV almak istiyorum ama bı türlü karar veremedim butcem 4500-5500 civarı lg49 sj800v yada lg49uk7550pla yada Philips 49pus7803 modelleri arasında kaldım hangisini önerirsiniz yada onları almayın bu daha iyi dediğiniz bı TV varmı 55” modelleride olabilir.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Uğur Bey;
   Bütçeniz uygun olduğu için LG 55UK7550PLA ve Philips 55PUS7803 modellerini tavsiye edemiyorum. Daha iyi görüntü için LG SJ800V modeli uygundur. Ancak bütçenize uygun aşağıdaki sıralamaya göre TV almanızı tavsiye ederim.
   1-Samsung 55NU8000: 5.300 TL
   2-LG 55SJ800V: 5.300 TL
   3-LG 49SJ800V: 4.800 TL

 92. Murat diyor

  Erdem bey 65 inç ve 8000 liraya kadar bir tv almak istiyorum bir kç tavsiyede bulunurmusunuz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 93. sedat diyor

  Maksimum 3500 liraya kadar minumum 123 ekran maksimum 140 ekran olacak şekilde günümüz sartlarinada uyum sağlayabilecek tv önerir mısınız?
  1 hafta içerisinde alacağım.

 94. Melih diyor

  Merhabalar Erdem Bey.Yazınız için çok teşekkür ederim kafamdaki tüm soruların yanıtlarını yazınızda açıklamışsınız.Evlilik arifesinde biri olarak tv bakıyorum fakat bir türlü karar veremedim.2000-3000 arasında bir bütçem var.Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz ve inç olarak yüksek olan modeller konusunda fikirlerinizi alabilirmiyim ? Şimdiden çok teşekkürler.

 95. Yunus diyor

  Xbox one s oynamak için tv bakıyorum samsung 55mu 7000 serisi ve philips 6703 modellerini denedim.. Samsung daha pahalı olmasına rağmen philips in 4k si vehdr si daha güzel gibi geldi bunun nede ni sizce ne olabilir… Bütçem 7000 tl 55 inc ne önerebilirsiniz ve lütfen nedeni ile yazarsanız sevinirim..

 96. Salih diyor

  Geçenler de mağazaya oled tv görüntüsünü incelemek için gittim görüntüler muhteşem fakat bu ekrandaki yanıklar kafama takildi. Ve samsung qled teki 1500 şiddetin deki ışık yayması. [kandela mı] hdr nin tam verimde çalışmasını sağladığını söyledi. Ve görüntü çok iyi geldi.. Kısaca oled ve qled mi

 97. Özgür diyor

  Merhaba Erdem Bey,
  Çok faydalı bir yazı olmuş. Çok Teşekkür ederim size.

  Ben yeni evleneceğim ve fiyat aralığı 4.000 – 4.500 TL arası olan 50 inç (124 – 125 ekran) arası bir televizyon almayı istiyorum. Marka ve model olarak önerileriniz nedir? İstediğim, görüntü kalitesi ve ses kalitesinin iyi olması. Kanal geçişlerinin de hızlı olması. Telefon ekran görüntüsünü de bluetooth ile aktarabilirsek iyi olur.
  Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Özgür diyor

   Yazınıza göre bir araştırma yapınca Samsung 49MU7500 ü buldum yorumlar iyi. Ama tarama hızı düşük gibi. 1.600 hz diyor. Bir de kavisli televizyon avantajlı mıdır.
   Teşekkürler,

 98. Gökhan diyor

  Merhaba erdem bey,
  Tvlere inanılmaz zam geldi.Samsung55mu9000 alacaktım 4500 tl’ye kadar düştü biraz daha düşer dedik dolar fırladı vs. Max 5000 tl olmak üzere 55’nç tv bakıyorum yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler.

 99. Taner D. diyor

  samsung 55NU8000 ile Philips 55PUS8503 arasında hangisini tercih etmeliyiz. Yorumlar 55NU8000’i gösteriyor ama Android TV olmaması, uygulama azlığı ve DTS codec eksikliği eksileri.

  Ayrıca 55 inç 3D özellikli hangi TVyi önerirsiniz.

 100. Semih Hakkı diyor

  Samsung 55NU8000 aldım dün. Samsung bayisinden 6000 TL 6 ay taksit ile. 350 TL ye +3 yıl ek Garanti önerdiler. Ek garanti panel değişimi falan kapsıyor mu acaba ve 2 yıl normal garantinin kapsamından farkları varmıdır ?
  Şimdiden ilginize teşekkür ederim bu modelide size sormadan ama yorumlarınızı okuyarak aldım .

 101. Haydar diyor

  1700 t ye kadar wifi,smart tv özellikli hangi tv

 102. bahar diyor

  ıyı günler tv seyretme mesafe 2.60cm .49 inç veya 55 inç tv düşünüyorum. fıat sınırlaması olmaksızın alınabilecek tv modelınde yardımcı olursanız sevınırım

 103. Aylin diyor

  Merhaba, hem yazınız hem yardımcı yorumlarınız için teşekkür ederim,elinize sağlık. Hepsi de oldukça bilgilendirici. Ancak her gittiğiniz mağazada farklı bir yönlendirme ve tavsiyeyle karşılaşınca işin içinden çıkmak biraz zor oluyor.bu noktada size de danışmak istedik. Özellikle film izlemek için istiyoruz ve önceliğimiz 65 inç.
  1) Yaklaşık 8000 tl bütçe ve 65 inç tv olarak lg 65sk7900 fiyat 7000 tl. Bu fiyata alınabilecek en iyi tv deniyor, önerir misiniz? Ya da ne önerirsiniz?
  2) sony lerin hem tasarımına hem görüntü kalitesine bayıldık ama fiyatlar diğerlerine nazaran daha pahalı. Bekleyip biraz daha bütçe yaratıp lg oled 65b7 yada sony uhd lerden mi almalı??

 104. Zeki demirci diyor

  Merhaba Erdem bey, öncelikle yazınız için teşekkür ederim. LG 55UK6100 ı önerir misiniz. Ultra HD 4K nın ilk versiyonlarındanmış. Böyle demişti satış temsilcisi siz ne düşünüyorsunuz?

 105. bahar diyor

  tavsıye modellerını yenilemek gerekiyor heralde . cunku en cok tavsıye edılen modeller bulunmuyor ne yazıkkı artık. teknosa ya gıttım SAMSUNG 55 MU 9000 LG 55 SJ 800 MODELLERI artık kalmamış. güncel olarak alınabilecek en ıyı model o zaman 55 NU 8000 kaldı. onun fıatı da 7300 tl. şurda kaldı yenı yıla 2 ay.bu modelde eskiyecek. o zaman beklemekte fayda var dıye düşünüyorum fıatı belkı düşer model eskıyınce. sız ne dersınız Erdem Bey.

 106. Aslım diyor

  Erdem Bey Selamlar. Müthiş bir doyurucu bilgi ellerimize ve emeğinize sağlık.
  ben de nişanlım ile tv bakıyorum. N11 de GRUNDIG 55VLX7810 139 EKRAN UHD-4K SMART
  TV bulduk. 4.000 tl Fiyatı var önerir misiniz. Yada başka bir Öneriniz olur mu?
  Fiyat aralığı 4K-5k arasında

 107. Onur diyor

  Erdem Bey Merhaba,
  Yazınızı ve tüm yorumları sonuna kadar okudum fakat geçen sürede fiyatlarda oldukça artış ve modeller arası değişimler olmuş. Aynı fiyat olduğu için tavsiye ettiğiniz modellerin bazıları fazla artmış.

  55″ 4K 100HZ tv almak istiyorum. Genellikle yüksek çözünürlüklü film ve oyun oynanacak. Tv yayını neredeyse hiç izlenmeyecek.

  Tavsiyelerinizde en üste LG 55SJ800V ve Samsung 55NU8000 çıkıyor. Şu anda aralarında 600 lira civarı fark var. Maksimum bütçem 5400 olacak. Son olarak hangisini almamı tavsiye edersiniz veya yeni güncel bir model eklemek ister misiniz?

  Şimdiden teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Onur Bey;
   Gerek Döviz kuru gerekse de Tv dahil teknolojik aletlerin doğası gereği teknolojik cihazların fiyatları oldukça dinamiktir. Bu yüzden 1 ay önce tavsiye ettiğimiz bir modelin ertesi ay hatta hafta/gün de bile değişmesi oldukça muhtemel. Dolayısıyla fiyatların değişmesi gayet normal.
   Sizin bütçenize uygun güncel TV önerisi olarak;
   100 Hz görüntü kalitesine sahip Samsung 55NU8000 ve Sony KD-55XF8505 modellerini tavsiye edebilirim.

 108. CELALETTİN diyor

  Sayın Erdem bey
  Harikasınız bende bir elektronik hastasıyım, sizin yazılarınızdan bilmediğim çok şey öğrendim. Şu anda bir TV (65″ 4K uhd led) almak istiyorum, çok kararsız kaldım
  Philips 65pus8503 ile Sony65″XF8596 fiyatları ayni şimdiden teşekkür ederim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Celalettin Bey;
   Sony65″XF8596 fena sayılmaz ama benzer fiyattaki Samsung 65NU8000 modeli gerek Yazılım Yenileme Hızı, gerek Subwoofer gerekse de İşlemci Çekirdeği ile çok daha iyi olurdu.

 109. Fatih diyor

  Merhaba erdem bey. 4000 ₺ ye kadar 43” tv öneriniz nedir ? Daha çok dizi film izleyen biriyim
  Şimdiden teşekkürler

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Fatih Bey,
   Aşağıdaki 2 TV modeline bakabilirsiniz.
   1-LG 43UJ701V: 3.800 TL
   2-Samsung 43NU7400: 3.800TL

 110. Gul diyor

  Merhaba
  LG oled 65 b8 pla nasıl tv yanma ve çabuk bozulma olurmu nasıl televizyon kulanislimidir. Teşekkürler

 111. İsmet diyor

  Erdem bey ben lg 75sk8100 ve samsung 75nu8000 arasında kaldım hangisini alsam daha iyi olur

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba İsmet Bey;
   Neredeyse birbirinin aynısı 2 Tv. Aralarında LG 75SK8100PLA’nın standart bir kullanıcının çok fark edemeyeceği Yazılım Yenileme Hızının yüksek olması dışında en büyük fark 2000 TL’lik fiyat farkı. Değer mi derseniz bence değmez ama tercih sizin tabi ki.

 112. Enver Tutucu diyor

  Selamlar,
  Sony yeni bir TV serisi çıkardı. KD-49XF8577 Bu ürün hakkında bilgi verebilir misiniz?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Enver Bey;
   Başta 100 Hz yenileme hızı ve bütçesi ile beni biraz Sony olması yönüyle şaşırtan bir model. Android işletim sistemine sahip ama Subwoofer’ı yok yani ses kalitesi biraz düşük gibi.
   Bunun dışında kullanıcı deneyim nasıldır bilemiyorum ama ilk etapta listede olabilecek bir Tv görüntüsüne sahip.
   Alırsanız deneyiminizi paylaşabilirsiniz.

 113. Özgür diyor

  Erdem bey öncelikle hazırladığınız bu bilgiler için çok teşekkür ederim. Emek isteyen zahmetli bir iş, uzmanından ancak bu şekilde açık seçik anlaşılır hale gelebilirdi.benimde sorum malum dolar kuru yüksek seviyelerde bundan 2 -3 ay öncesine kadar. Haliyle TV fiyatlarıda kura bağlı yükseldi. Tv almak için kurun düşmesini beklemelimiyiz? Benimde salon tipime ve bütçeme bir miktar uyan 2 Tv:
  Lg 49 SK8100pla
  Samsung Q6F
  karşılaştırma yaparsanız önereceğiniz Tv hangisi olurdu?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Teşekkür ederim Özgür Bey;
   İkisini de değil Samsung 49NU8000 modelini alırdım.Çünkü LG 49SK8100PLA modelinde Subwoofer yok,Samsung 49Q6FN ise kavisli ve pahalı.
   Oysa Samsung 49NU8000 modeli ise daha ucuz,Düz ve Subwoofer’a sahip.

 114. İlknur diyor

  Merhabalar Erdem Bey
  Öncelikle zaman ayırıp tecrübeleriniz doğrultusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Ben teknoljden / teknik özelliklerden hiç anlamayan biri olarak sizden tavsiye rica ediyorum.55 ınch Bütçe olarak 4000-4500 geçmek istemiyorum maalesef fakat 2 ergen 😊 çocuğumun da ihtiyaçlarını karşılasın istiyorum. Hem sağlam olmalı ( kazalara dayanabilmeli ) hem de özellikleri bizi bayaa götürmeli. Malum bizler aldığımız ürünü ölene kadar kullanmak zorunda olduğumuzdan.LG ve SAMSUNG arasında kaldım model önerirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler…

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhabalar İlknur Hanım;
   Aşağıdaki modelleri önerebilirim:
   1-Samsung 55NU7300: 4.600 TL
   2-LG 55UK6100PLB: 4.400 TL

 115. Aziz diyor

  Merhaba ben 4.000 ila 8000 tl arası tv bakıyorum bütcem var yalnız şu karşılaştırmayı da yapamıyorum 4000 tl lik tv ile 8000 tl lik tv arasında ne fark var ve bu fiyat farkına değer mi tv önerilerinizi bekliyorum

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Aziz Bey;
   Fiat’la BMW arasında ne fark var? gibi bir soru olmuş:)

 116. Mehmet diyor

  2500 3000 tl bütçem var 49 inch tv almak istiyorum ne önerirsiniz acaba TŞK

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mehmet Bey;
   Aşağıdaki 2 modele bakabilirsiniz.
   1-Samsung 49NU7300: 3.400 TL
   2-LG 49LK5900PLA: 3.100 TL

 117. Ahmet diyor

  Erdem bey öncelikle vakit ayırıp yardımcı olduğunuz çok teşekkürler. Bir haftadır araştırıyorum inanın sizin gibi net cevap veren birine raslamadım. Ben elektornikten anlamam televizyon almak istiyorum Sizin açıklamalarınıza baktığımda televizyonu koyacağım yer 6 uzunluk 4 genişlikte tahminimce 49 veya 50 inç ekran fiyat olarakta 3500 ile 4500 arası sağlam güzel bir öneride bulunursanız sevinirim. Lütfen cevabınızı bekliyorum.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Ahmet Bey,
   Çok teşekkür ederim düşünceleriniz için.
   Aşağıdaki modellere bakabilirsiniz.
   1-Philips 49PUS7503: 4000 TL
   2-LG 49SK7900PLA: 4.450 TL
   3-Samsung 50NU7400: 4.250 TL

 118. Abdurrahman diyor

  Merhaba, 3000-3500TL arasında UHD Tv alacağım fakat ne önemli ne önemsiz bilmediğimden size danışmak istedim. TV’de internet üzerinden film izlemek için de kullanılacak. Yok bu fiyata bu kadar iş gören bulamazsınız derseniz android box bağlayarak izlemek mantıklı olur mu? Yardımınıza ve fikrinize ihtiyacım var. Aciliyetim de var umarım kısa zamanda dönüş yapabilirsiniz 🙂 nereye danışacağımı bilemedim. Satıcılara göre yeterki satsınlar hepsi iyi onlara göre müşteriye satmak için…

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Abdurrahman Bey;
   Açıkçası dahili cihazlar varken harici aparatlar her zaman bana sıcak gelmemiştir.
   Bu yüzden bütçenize uygun aşağıdaki modellere bakmanızı öneririm.
   1-Philips 50PUS7303: 3.600 TL
   2-Samsung 49NU7100: 3.700 TL

 119. Abdurrahman diyor

  eklemeyi unuttum aradığım tv ekranı 49-50″ olarak bakıyorum 🙂

 120. halil diyor

  slm ercan bey 55inch 140 ekran 3 ila 5 bin arasi televizyon tavsiye tşk.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Selam Halil Bey;
   Erdem olacaktı:)
   Bence bütçeniz çok az daha artırıp daha iyi bir ekran kalitesi için Samsung 55NU8000 modelini almalısınız.

   1. Yusuf k. diyor

    Merhaba erdembey bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Benim bütçem 4000 tl civarı daha önce lg kullandım ekranı kırıldı. İnternete hızlı balaban bellek dolu hatası vermeyen telefondan görüntü aktarma yapabileceğim bir tv tavsiye edermisiniz şimdiden teşekkür ederim.

 121. Ömer diyor

  Merhabalar Erdem Bey, 6000 tl bütçem var. Bu para sizde olsa alacağınız tv hangisi olur. Rica etsem 5 tane sıralayabilir misiniz ? Çok teşekkür ederim. Site harbi iyi ayrıca .

  1. Erdem Tezcan diyor

   Teşekkürler Ömer bey;
   Ben her zaman takipçilerimizden 2 şey istiyorum.
   1.Bütçe
   2.Ekran boyutu

 122. Dadaş diyor

  Allah razı olsun tesekkurler guzel gardaşım. Ellerın dıllerın dert görmesın mukemmel olmuş.

 123. yusuf diyor

  slmlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
  bende 10000 e yakın bütçeli iyi bir tv almak istiyorum
  ne tavsiye edersiniz

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Yusuf Bey,
   Bu bütçe için o kadar çok seçenek var ki.Siz bütçe sonrası öncelikle ekran boyutu da belirlemelisiniz.
   Ancak yinede aşağıdaki Tv’lere bakabilirsiniz:
   1-Samsung 65NU8500
   2-LG OLED55B7V
   3-Samsung 65NU8000

 124. Aslı diyor

  Erdem bey merhaba,
  Harika özetlemişsiniz tebrikler. Ben de bir süredir 65 inch tv arayışına başladım bütçemi de beğendiğim tv’ye göre esneteceğim qled-oled savaşında sanırım oled renkleriyle benim gözüme daha çok hitap etti. Ama yine de sizin detay incelemelerinizin yardımcı olmasını umuyorum. Oled ve qled tv fiyatları bu kadar yüksekken Uhud LED’ler tercih edilmeli mi sizce? Bunu dışında da 2 sorum olacak. 1- 65 inç tv’de sizce en iyisi hangisi? 2-izleme mesafem 5 m civarı sizce 65″ uygun mu biraz daha büyütmeli miyim ekranı?
  Şimdiden teşekkürler

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Aslı Hanım;
   Teşekkürler değerlendirmeniz için. Uhud LED’den kastınız normal LED TV sanırım.Yazımızda Led, Oled ve qled tv’den kapsamlıca bahsettik.Burada tamamen kullanıcının tercihi ve bütçesi etkili olacaktır.Tıpkı konforlu bir otomobil almak ya da almamak gibi.
   65 inch için net bir bütçe belirtmeden bir tavsiyede bulunamam maalesef.

 125. nalan akyürek diyor

  Merhaba sayın Erdem bey bilgileriniz için elinize emeğinize sağlık kısaca 3000 tl ile 4ooo tl arasaı bütçe ile 43 inç yada bir üsttü ses kalitesi önemli lg yada samsung da önereceğiniz model hengisi olur cevap yazrsanız çokk memnun olurruzz tekrardan teşekkürler

  1. Erdem Tezcan diyor

   Nalan Hanım merhabalar;
   Aşağıdaki 2 modeli de önerebilirim.Her iki model de 20 Watt Ses Çıkış Gücü’ne sahip olup standart TV kullanıcısı için yeterli.Ancak daha yüksek ses kalitesi için Subwoofer’lı biraz daha pahalı modellere bakmalısınız ancak bana göre standart bir kullanıcıysanız gerek yok.

   1-Samsung 49NU7100: 3.600 TL
   2-LG 49UJ651V: 4000 TL

 126. Damla KITALAR diyor

  Merhaba Erdem bey;
  Öncelikle bilgilndirme çok gzüel ve anlaşılır biir detaylı olmuş teşekkürler.
  bütçem 8000-8500 civarı bunun için tavsiye edebileceğiniz tv varmı?
  Eğer ufak bir bütçe artırma ile daha iyi bir tv alınabilecekse bunuda belirtirseniz sevinirim.

 127. Rasim diyor

  Erdem bey slm ben bir tv almayı düşünüyorum bütcem 4000_5000 tl k a kafamda philips TVLER var ve yakında ps4 alacam sizce philips in hangi modelini almalıyım tşk ler c

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Rasim Bey;
   Bir tavsiyede bulunabilmem için ekran boyutu da belirtmelisiniz.

   1. Rasim diyor

    Erdem bey 55inc

 128. İLKNUR diyor

  Merhaba Erdem bey aydınlattığınız mwkaleniz6ve yorumlariniz için teşekkür ederim. Ancak im en hâlâ kararsizligim devam ediyor. Samsung tv leri araştırıp 50 nu7400 üzernde odaklanmisken Media markta ki satış elemani philips pus7303 u tavsiye edince aklım çok karıştı. Benin için öncelik youtube den film izlerken takılma olmaması ses ve görüntü kalitesi. 4500 geçmeyecek bir bütçem mevcut. 49 yada 50 inç tv benim için yeterli. Sizin yorumunuz benim için önemli. Lütfen

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba İlknur Hanım;
   Bahsettiğiniz her 2 modelde birbirine çok yakın teknik özeliklere sahip. Ancak Philips’le ilgili son dönemlerde şikayetlere gelmeye başladı. Ama bu sizde illa bir sorun yaşayacağınız anlamına gelmez.Ayrıca internet çağında satıcıların tekliflerini detaylı incelemenizi tavsiye ederim.
   Eğer Philips sorun olmaz derseniz Philips 49PUS7503 Subwoofer kalitesi ile ses yönüyle çok daha iyi bir tercih olacaktır.
   Aşağıdaki sıralamaya göre bir tercihte bulabilirsiniz.
   1-Philips 49PUS7503:4000 TL
   2-Samsung 50NU7400:4300 TL
   3-Philips 50PUS7303 :3600 TL

 129. Rasim diyor

  Erdem bey 55inc olacak ve 100 HZ olursa iyi olur teşekkürler

 130. Damla KITALAR diyor

  merhaba
  Büyük ekran istiyorum 65” veya 75”
  teşekkürler

 131. kemal diyor

  Merhaba Erdem Bey,LG 55 SK8100 mü SAMSUNG 55NU8000 mi 2 televizyonu karşılaştırsanız ağırlığınız hangisinden yana olur?

 132. Mehmet yıldırım diyor

  Selam erdem kar desim.
  Ben 7400 tl ye lg55sk8500 tv aldım
  Tv den de cok mem nurdur ama ölü piksel sorunu cık tı servis degişim ver di gittim bir daha aynısın dan aldım ondan da aynı sıkıntı cık tı üçüncüsünü almaya gittiğim de ellerin de yok tu ben de 7400 tl lik talebe baktım samsung Qler6f aldım ama kumandası da Türk cevi desteklemeliyiz den dolayı pek memnun kalmadım.
  Siz ce hangisi dogru tercih yapmış mıyım anlamadım

 133. murat korkmaz diyor

  6000 TL bütçem var 55″ ile 65″ arasında kaldım. 55″ te özellikli oluyor fakat 65 inç te ekran büyük oluyor özellik düşüyor. tv ile koltuk arası 5 m var. tavsiyelerinizi beklerim.

 134. Alen diyor

  Merhaba Erdem Bey,
  Oncelikle cok ilgili oldugunuz icin tesekkur ederim.Ben ps4 oynayabilecegim,film izleyebilecegim goruntu kalitesi iyi bir tv almak istiyorum.49-50 inch arasi 4000-4500 tl arasi.Cok fazla model ve marka var,bilgilerinizi ve zamaninizi paylastiginiz icin simdiden tesekkur ederim.

 135. Rasit diyor

  Merhaba Erdem Bey
  Daha once de yazdim ama yayinlanmadi.Benim sorum ps4 ve sinema izlemek icin 49-50 inch 3500-4500 tl araliginda bir tv.Butceyi mecbur kalirsam biraz daha esnetebilirim.Tum aciklamalariniz ve verdiginiz bilgiler icin simdiden tesekkur ederim.

 136. T. Koçak diyor

  Merhaba Erdem Bey, İnternet’te gezinti yaparken sizin tv’lerle ilgili değerlendirmenizi okudum. Son derece aydınlatıcı olduğunu söylememe gerek var mı bilmem. Ne var ki bu yazıyı okumadan, dün 5.912.00 TL’ye LG 65UK6470 65 inc 166 cm 4K UHD webOS Smart Uydu Alıcılı LED TV satın aldım. Fiyat /performans olarak değerlendirildiğinde tercihim ne derecede doğru? Görüşünüzü belirtirseniz sevinirim.

 137. Slmn diyor

  Maksimum 5 bin bütçeyle 49” lik tv almak istiyorum hangi marka ve model almalıyım?

 138. İlhan berke diyor

  Erdem bey merhaba, 49 inç 100 Hz 4000 TL bütçemiz var 3d desteği de olan bir TV ariyorum

 139. Batuhan diyor

  Merhaba Erdem bey;

  Evime tv alıcam fakat çok arada kaldım yazınızı okudum biraz daha kafam karıştı 🙂
  Çok güzel bir yazı bir kaç sorum olucak yardımcı olursanız çok mutlu olurum düğün öncesi son kalan eşyamız tv 🙂

  Öncelikle bütçem 7000-9000 arası 55 inç düşünüyorum. Yoğun olarak ps4 pro , film ve maç izlemek için kullanıyoruz normal tv kanalları neredeyse hiç kullanmıyoruz netflix genel tercihimiz. Sizin yazınıza kadar oled ten biraz vazgeçmiştim ekran yanması olabilir dediler. En son
  Lg 55sk8500-55sk9500
  Sony 55xf8577
  Ürünleri arasında kaldım gibi yazınızı okuyunca oled te olabilir dedim ses kalitesinin de önemli olduğunu da bildirmek isterim. Sizin fikrinizi almak isterim bu tv ler dışında da bir tavsiyeniz olursa çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

 140. Orhan Kenan diyor

  Merhaba
  Önce bizlere zaman ayırıp yardımcı olmaya çalışmanızdan dolayı, teşekkürlerimi iletirim.
  Televizyon için 2200 veya 2900 tl limit ayırmak istiyorum.
  1. 4k yayın 2022 ye kadar yaygınlaşmayacağını düşünüyorum
  2. İzlediğim televizyon yayınları henüz hd yayın dahi yapmamaktadırlar, 24 ayda ancak 2-3 ay gibi tatilde tv izleyeceğim. Yağlı güreşler (tek rumeli, koza tv gibi)
  3. 2022 kadar oled tvlerin fiyatları düşer umuyorum.
  4. Dolayısıyle şimdilik bu limitte bana 3 televizyon tavsiye edebilirmisiniz.
  5. En uzak mesafe 4 metre, smart tv önemli değil, cromcast kullanırım.
  Çok teşekkür ederim

 141. MERVE diyor

  merhaba 50 inç smart, ultra hd, playstation u rahatlıkla kullanabileceğimiz,ses durumuda iyi olan en fazla 4000 tl ye kadar bir tv almak istiyorum. curved mi flat mi önerirsiniz? birde 2-2,5 m uzaklık için kullanılacak inç sizce uygun mu? tavsiyelerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler. İnsanlara yardımcı olmanız çok güzel süpersiniz 🙂

 142. Dilek oynak diyor

  Merhaba erdem bey
  Evime tv almak istiyorum, 2,3 metre mesafe de
  49 inc dusunuyorum cok buyuk kalirmi 43 inc mi daha iyi olur butcem 4500 5000 arasında
  Lg sk 49 8100,
  samsung 49nu 8000
  Samsung 49nu 7400
  Arasinda kafam cok karisik ses goruntu ve internetten film izlemede hizli bunlar arasina oled tv ye en yakin goruntude ne tavsiye edersiniz yada bunlarin haricinde onerebiliceginiz tv varsa tavsiyelerinizi bekliyorum
  Gorusleriniz icin simdiden cok tessekkur ederim

 143. Sertac diyor

  Merhaba, ozene bezene yazilmis iyi bir yazi, takdiri hak editor ama hic birsey direkt iletisiminde yerini tutmuyor 🙂 bu firsat en az yaziniz kadar degerli.

  6000tl bandinda 65inch flat bir tv onerisine ihtiyacim var. Samsung un iyi tv leri olsada markaya karsi biraz on yargim var. Bu gereksiz bilgi sizi etkilemesin lutfen 🙂
  Alternatifli onerileriniz ne olur acaba?

 144. Mehmet diyor

  selamlar kolay gelsin ben 55″ lik bir tv bakıyorum 4000 5500tl civarında fiyat fiyatına uygun iyi olmasını istiyorum ben bunda aynı zamanda ps4 kullanıcam araştırdım biraz içinden çıkamadım bir tavsiyeniz olursa fena olmaz hocam

 145. Tahir diyor

  Merhaba,

  65” bir TV alacağım.Bütçem 18,000-TL , Alacağım Tv de HDMI 2.1 in getirdiği eARC özelliği,dts codec ve atmos destekli bir sistem istiyorum.Çünkü harici AVR li bir atmos ses sistemim var.Bana hangi markanın hangi modelini öneririsiniz?

 146. Volkan diyor

  Erdem bey merhaba. Philips 65pus8503 ve Samsung 65nu7400 arasında kaldım. Samsung 65nu8000 de fena değil. Seçim için yardımcı olabilir isiniz.

 147. Sibel diyor

  Merhaba, Tv alacağım ve çok kararsızım internet üzerinde araştırma yaparken yazınıza denk geldim çok beğendim oldukça aydınlatıcı bilgiler veriyorsunuz. Benim kafamdaki soru işaretini de giderebilirseniz çok sevinirim. Bütçem 3bin tl ve LG marka almayı düşünüyorum. Bu 3 seçenek içinden hangisini almalıyım. Boyutları ve fiyatı benim için uygun. Bugün kampanyaların son günü ve bir seçim yapmam gerekiyor. LG 43UJ651V 43″ 109 Ekran Smart 4K Ultra HD LED TV

  LG 43UJ630V 43″ 109 Ekran Smart 4K Ultra HD Led TV

  LG 43LK5900PLA 43″ 109 Ekran WebOs Full HD Led TV

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Sibel Hanım;
   Değerlendirmeleriniz için teşekkürler.

   LG 43LK5900PLA Full HD olduğu için hiç tavsiye edemiyorum.
   LG 43UJ651V ile LG 43UJ630V arasında pek bir fark yok. Her 2 modelinde fiyatları aynı ve 2017 model. Sadece LG 43UJ651V modelinin Yazılım Yenileme Hızı biraz daha yüksek olduğu için bu modeli tercih edebilirsiniz.

   Ayrıca 2019 model Samsung 43RU7100 3.370 TL’lik fiyatıyla tercih edilebilir.

 148. Ethem diyor

  Merhabalar çok çok güzel bir iş yapıyorsunuz heryerde sizin gibi birilerini bulabilsek keşke.
  En az 55 inç 5000 üst limitli belki istememekle beraber 500 daha olabilir olmazsa daha iyi olur tabi tv tavsiyesi istiyorum hemen gidip alıcam iyi bir tavsiye olsun lütfen 🙏 sizin cebinizde 5000 var 55 inç ve üstü tv alıcaksınız yarın ne alırdınız

 149. Bilal diyor

  Merhabalar Erdem Bey, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Malum zaman geçtikçe fiyatlar ve modeller değişiyor bu kafa karışıklığıyla bu kadar model arasından tercih yapmak çok zor oluyor, birde verdiğin paranın karşılığını alamama korkusu ve teknolojiden uzak olmak insanı yoruyor. izleme mesafem yaklaşık 1,5-4 metre Sizden ricam 49-55 inch arası 5000 TL ye kadar bir tavsiye istiyorum, şimdiden çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

  1. Bilal diyor

   Erdem bey LG 49UJ701V-LG 49UM7100PLB bu iki televizyon arasında kaldım tercihim daha uygun olan 701v tabiki ama yinede sizin görüşünüzü merak ediyorum yada sizin tavsiye edebileceğiniz bu fiyat aralığında başka bir öneriye açığım.

 150. Emre diyor

  Merhaba Erdem Bey,

  öncelikle böyle bir yazı yayımladığınız için size çok teşekkür ederim. Ben de yeni televiyon alacağım ve 3 model arasında kararsız kaldım. acaba belirttiğim 3 model ile ilgili olarak bana tavsiyede bulunabilir misiniz?
  Sony KD-65XG7077
  LG 65UM7450PLA
  Samsung 65RU7400

  şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Emre Bey,
   Samsung Ve LG arasında donanımsal olarak çok ciddi bir fark olmamakla birlikte yazılım hızı daha iyi olan Samsung 65RU7400’ü tercih edebilirsiniz.
   Ama fiyatının LG 65UM7450PLA ‘dan biraz yüksek olduğunu belirteyim.

 151. Suat diyor

  3D büyük ekran LG 65EF950V,LG 65UF950, ,,bu 2 tv piyasada maalesef yok. Yeni ürün ne tavsiye edersiniz?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Aşağıdaki 3 modele bakabilirsiniz.

   1-LG 65SM9010PLA: 11.850 TL

   2-Samsung 65NU8000: 9.400 TL

   3-Sony KD-65XG9505: 10.900 TL

 152. Cenk diyor

  Merhaba, 3000 tl civarı güncel 40″-43″ tv tavsiyeleriniz hangileridir? Bilgilendirme için şimdiden teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Cenk Bey;
   Aşağıdaki TV’lerden uygun olanı alabilirsiniz.

   Samsung 43RU7400: 3.490 TL

   Samsung 43RU7100: 3.100 TL

   LG 43UM7450PLA: 3.300 TL

   LG 43UM7100PLB: 2.850 TL

  2. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba
   LG 43UM7450PLA ile Samsung 43RU7400 modellerine bakabilirsiniz.

 153. Bilal diyor

  Erdem Bey merhabalar;
  LG ve Samsung arasında tercihte zorlanıyorum izleme açısı çok fazla değil 49-50 inç arası 5000-6000 arası ne almalıyım. Standart bir ev kullanımı için film, spor vb. için kullanılacak. Ayrıca zahmet olmazsa fiyatları Teknosadan karşılaştırırsanız oradan hediye çekim var şimdiden teşekkürler.

   1. Erdem Tezcan diyor

    Merhaba
    LG 49SM8200PLA fiyat performans olarak çok uygun.

 154. Tolga OLGUN diyor

  Merhaba Erdem By

  Öncelikle sabırla her soruya cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Teknolojiden çok uzak biri olarak sizin değerli görüşlerinizi almak istiyorum. Malum herkes çıkarım doğrultusunda yönlendirme yapıyor. Sizin gibi bağımsız görüş benim için belirleyici. Yani siz be önerirseniz onu alacağım. 65 inch bir tv almak istiyorum bütçem max 10-12 bine kadar. Daha çok İnternetten dizi film izliyoruz ayrıca YouTube çok sık kullanıyoruz. İnternette dolaşım hızı geçişleri önemli tabi. Bir kaç model önerebilirseniz ve siz olsanız hangisini alırsınız görüşünüz çok önemli. Buna ek olarak Da ses sistemi ayrıca almak istiyorum (3-4 bine kadar ) konu ile ilgili desteğinizi önemle rica ederim 🙂 sabrınıza tekrar teşekkür ederim
  Saygılarımla

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba
   Aşağıdaki 3 modelden dilediğinizi alabilirsiniz.

   1-LG 65SM9010PLA: 11.850 TL

   2-Samsung 65NU8000: 9.400 TL

   3-Sony KD-65XG9505: 10.900 TL

 155. Uygar diyor

  Merhabalar Erdem Bey,
  65″ lik bir televizyon bakmaktayım ve fiyat olarak 5-8 bin tl arasında bir bütçem mevcut. Mağazaları dolaştığımda samsungu ekranı konusunda kötüleyen biri oldu yoksa Samsung 65ru7400 modelini düşünmekteydim. Ekrana dokunduğunda dayanıklı değilmiş zamanla kararmalar daha doğrusu bulutlanmalar dedi. Kafamız çok karıştı.
  Gösterilen modeller
  Samsung 65RU7400
  LG 65UM7450
  Philips 65PUS7304
  LG 65UM7610
  LG 65sm8000pla nano cell
  Sony KD65XG8096
  Tabi alternatiflere açığız. Şimdiden çok teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Uygar Bey;
   Bence bunları değil Black Friday indirimlerini takip edip aşağıdaki modellerden birini alın.
   1-Samsung 65Q60R: 8.750 TL
   2-LG 65SM8600PLA: 8.900 TL

 156. Emrah diyor

  Merhaba Erdem bey. 4 m ile 4.5 metre arasında bir uzaklıkta TV izleyeceğim. Hangi boyutta almam gerekir. 5000 TL ye hangi ürünü tavsiye edersiniz

 157. Cüneyt GÜVEN diyor

  Erdem bey merhaba,

  4 yıl önce lg49uf8507 modeli tv almıştım genel olarak tvden memnun olmakla birlikte söz konusu tv yi anneme verdiğim için yeni bir tv almam gerekmekte.
  10.000.-TL’ye kadar bütçe ayırabilirim, lg veya samsung markalara daha yakınım ve 65inc almayı düşünüyorum. Hangi modelleri önerirsiniz yardımlarınızı rica ederim. Bu arada ilginiz ve çok yardımıcı olan cevaplarınız için teşekkür ederim.

 158. Mehmet diyor

  Erdem bey merhaba,
  Öncelikle emeğinize sağlık, elektronik alışverişlerimde muhakkak faydalanıyorum.
  Bu defa sormak durumunda kaldım.
  LG55B9-LG55C9-Samsung 55veya 65Q80 arasında seçim yapmamda yardımcı olabilirmisiniz. İzleme mesafem 4/4.5m gibi. Lg lerde 55” Samsung da 65q80 bütçeme uyuyor. Tşk ederim

 159. Tahir diyor

  Erdem bey merhaba smart tv almayı düşünüyorum. Samsung 43ru7400 mı yoksa philips 50pus7304 mü? ya da bunların dışında önerebileceğiniz bu fiyat aralıklarında bir TV var mı?

 160. Hakan diyor

  Erdem Bey merhaba.
  Oled veya Qled 65inch ile 75inch arası LG veya Samsung televizyon almak istiyorum. Nacizane tavsiyenizi almak istiyorum. Bütçem zorlarsam 15000 ‘e kadar çıkabilir. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

 161. turgut ertan aykut diyor

  Merhaba ;
  49 ve ya 50 inç bir tv arıyorum ancak tv’de istediğim belleğinin yüksek olması.Şuanda evde kullandığım 49 sj800v tv’imde internetten flim izlerken bellek yetersiz hatası alıyorum bu sorunu yaşamayacağım tv’ler önerir misiniz. ( bütçem maks. 6000TL)
  Teşekkürler İyi Çalışmalar.

 162. Selvi diyor

  Ben lg webos olan 55 inç bir tv aldım düşman başına başladı internete baglanamama sorunu hemde öyle bir sorunki üretim hatası resmen servis bile çözemiyor ne yapayım bu devirde internetsiz televizyonu herkestede aynı sorun lg nın umurunda değil tavsiye etmiyorum bu tv ler ucuz değil alacağınız modelin şikayetlerini iyi okuyun forumlardan ilk defa araştırmadan bir şey aldım bin pişmanım

 163. Sevda cakmak diyor

  Merhaba 55” tv almayı düşünüyorum. Lg55un8100 hoşuma gitti. 6000 TL bütçem var. Sızden tavsiye almam mümkünmü. Teşekkür ederim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.