En İyi TV Tavsiyeleri 2018

2018 yılında yepyeni bir TV almak ve En İyi TV markaları hangileridir ve en iyi tv tavsiyeleri nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. İşte 2018 yılı için hazırladığımız En İyi TV Tavsiyeleri.

Hangi TV’yi Almalıyım? TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir TV alacaksanız belli başlı hususlara dikkat etmelisiniz. Özellikle aşağıda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz.

Her şey de olduğu gibi TV alırken de öncelikle TV için ayıracağınız bütçeyi belirlemelisiniz. Alacağınız TV’nin hem fiyatı hemde bu fiyata vereceği performansı uzun yıllar arızasız çalışması çok önemlidir.

Unutmayın!!! Piyasada 500 TL‘ye de TV alabilirsiniz 100.000 TL‘ye de. Bu sebeple önce bütçenizi belirlemeli sonra bu bütçeye uygun bir TV almalısınız.

TV için ayıracağınız bütçeyi belirledikten sonra sıra TV alırken bilinmesi gereken teknik kavramları öğrenmeye geldi.

En İyi TV Tavsiyeleri 2018
En İyi TV Tavsiyeleri 2018

TV Alacakların Bilmesi Gereken Teknik Kavramlar

1-Smart TV=Akıllı TV Nedir?

Artık TV’ler internete bağlanabiliyor, video, müzik, oyun oynatabiliyor, görüntülü sohbet etme ve sosyal medya uygulamalarına erişme imkanı sunabiliyor. İşte tüm bu hizmetleri sunan TV’lere Smart TV, yani Akıllı TV adı veriliyor.

2- Panel Tipi

TV panelleri LCD TV ve Plazma TV olmak üzere 2’ye ayrılır.

Plazma TV’ler içerisindeki gazın ışıması ile LCD TV’ler ise likit kristal ile görüntüyü iletirler. Şuanda en popüler olan teknoloji LCD TV’lerdir.

LCD’ler de IPS ve VA paneller olarak iki çeşitte üretilirler. IPS paneller daha geniş izleme açısı sunarken VA paneller daha iyi siyah kalitesi sunarlar. Bazı forum ve şikayet sitelerinde Panel konusu çok tartışılsa da  pratikte (gerçek yaşamda) kullanıcıları çok ilgilendiren bir durum değildir.

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

3- LCD TV’ler Kaç Çeşittir?

LCD TV’ler, LED, OLED ve QLED olmak üzere 3‘e ayrılır.

a) LED TV Nedir?

Bugün piyasada oldukça fazla olan LED TV’ler, tüm piksellerinin arka ışıklandırmayla aydınlatıldığı LED’lerden meydana gelir. Oldukça parlak ve canlı görüntü sağlamları rağmen izleme açıları OLED’lere göre daha azdır.

b) OLED TV Nedir?

İlk kez 2013’de LG’nin sunduğu, OLED TV ile LED TV arasındaki en temel fark OLED TV’lerde her pikselin kendisini aydınlamasıdır.  Bu pikseller görüntüyü tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilir. Böylece OLED TV’ler yüksek kontrast (karşıtlık) oranı ve izleme açısına sahip olsalar da OLED TV’ler, LED TV’ler kadar parlak değildir.

OLED TV’ler  büyük yenileme hızlarına (120 Hz ) sahip değildir. Fakat görüntü kalitesi konusunda şimdilik en iyi görüntüyü OLED TV’ler veriyor diyebiliriz. (LG Katlanabilir TV’yi Duyurdu: Katlanabilir TV)

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

2018 İçin En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri

c) QLED TV Nedir?

İlk kez 2017’de Samsung’un sunduğu QLED TV’ler  ise daha geniş bir renk yelpazesine sahip. Yüksek parlaklığa sahip olmamalarına rağmen henüz OLED TV’ler kadar iyi bir siyah performansına sahip değildirler.

d) QLED mi OLED TV mi Almalıyım?

OLED TV’ler QLED’e göre daha hafif, daha ince olup daha az güç tüketirler. Ayrıca resim kalitesi QLED’e göre biraz daha iyidir. QLED TV’ler ise gündüz kullanımında yada aydınlık ortamda daha iyi performans gösteriyorlar. Yani kullancı tercihine kalan bir durum diyebiliriz.

4-Hertz Nedir?

Hertz ekran yenileme hızı anlamına gelen ve saniye başına düşen görüntü sayısını ifade eden en dikkat çekici kavramdır. Ayrıca görüntünün saniyede ekrandaki yinelenme sayısı da diyebiliriz. Ekran Yenileme Hızı (Hz) arttıkça, daha keskin ve net bir görüntü izlenir. Bu yüzden Hertz oldukça önemli bir kavramdır.

Ancak Hertz‘de dikkat edilecek en önemli husus panelin yazan yenileme hızı (Hz) değil, gerçek yenileme hızı olmalıdır. Gerçek Hertz oranları yükseldikçe titreme ve bulanık gösterme azalır ve net bir görüntü sağlanır.

Oyun Severler Dikkat!!!

TV’de oyun oynamayı sevenler TV’nin Hertz’ine dikkat etmelidir. En az 50 FPS‘lik performans ve TV görüntüsünde kırılma yaşanmaması, akıcılığın devamı için  “Gerçek Yenileme Hızı” yüksek modeller yani 100 Hz ve üzeri TV ya da monitörü tercih edilmelidir. Bu durum oyun performansı açısından oldukça önemlidir. 

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısa yoldan ulaşmak için bu yazıya mutlaka göz atın.

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

5-Piksel Nedir?

Görüntünün en küçük birimine Piksel denir. Kare şeklinde ve yüz binlerce hatta milyonlarca Piksel yan yana gelerek görüntüyü oluşturur.

HD kalitesini belirleyen en önemli detaylardan birisi Piksel‘dir. Bu yüzden her HD görüntü kalitesine sahip LED TV aynı kalitede değildir. TV’lerde HD görüntü Piksel sayısına göre sınıflara ayrılır.

a) HD READY: 1366 x 768 Piksel,

b) FULL HD TV: 1920 x 1080  Piksel,

c) ULTRA HD (4K) TV: 3840 x 2160 Piksel.

6-Çözünürlük Nedir?

cozunurluk-nedir
Çözünürlük Nedir

Görüntüyü oluşturan ekrandaki piksel sayısına çözünürlük denir. Yani yatay ve dikeyde kaç adet piksel varsa onun adetine Çözünürlük adı verilir. Örn: 800 x 600 çözünürlük=1400 adet piksel)

7- Piksel ve Çözünürlük Neden Önemli?

Piksel ve Çözünürlük aslında görüntü kalitesini oluşturan ana unsurlar olup bir ekranın ne kadar parlak, canlı veya keskin bir görüntüye sahip olduğunu belirlerler.

Artık 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV’ler daha fazla detay ve berraklık sağladığı için 1366 x 768 piksele sahip HD READY veya 1920 x 1080 piksele sahip FULL HD TV’leri en iyi tv tavsiyeleri listemizde sunmuyoruz.

Ayrıca bir de Upscaling özelliğini kısaca anlatalım. Upscaling, daha düşük çözünürlüğe sahip (Full HD, HD, SD, VGA, SVGA, XGA vs. ) sinyalleri görüntüleyebilmek için upscaling özelliği şarttır. Çoğu TV’de bulunduğu için endişe edecek bir durum yoktur.

Hangi Tvyi Almalıyım
Hangi Tvyi Almalıyım

 

8- HD Ready Nedir?

HD Ready logosu taşıyan televizyonlar 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip oldukları için Full HD TV’lere nazaran daha az görüntü kalitesine sahiptirler. Artık HD Ready çözünürlüğe sahip TV’leri almanızı tavsiye etmiyoruz.

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri

9- Full HD Nedir ?

Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen Full High Definition yani Full HD TV’ler ise;1920 x 1080 Piksel‘e sahiptir. HD Ready çözünürlüğe sahip TV’lerden daha net görüntüye sahip olsalar da ULTRA HD (4K) TV’lerden daha az net görüntüye sahiptirler.

10- UHD/4K TV Nedir?

Ultra Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen “Ultra High Definition-UHD” ise 4K TV’lerde kullanılan bir terimdir. 4K TV’lerde 3840×2160 piksel bulunduğu için 4K olarak adlandırılırlar. FHD TV’ler dikey çizgideki piksellerden oluşurken 4K UHD TV’ler ise yatay çizgideki piksellerden oluştuğu için 4K TV’lerin görüntü kalitesi daha yüksektir. Alacağınız TV kesinlikle en az LED yoksa da OLED panele sahip bir UHD/ 4K TV olmalıdır.

HD Çeşitleri

HD Çeşitleri

11- Neden OLED TV Almalıyım?

Normal LED TV’lerde tüm pikseller arka ışıklandırmayla aydınlatılır. Ancak OLED TV’lerde ise  her piksel sadece kendisini aydınlatır. OLED TV’ler 2013 yılında ilk defa LG tarafından sunulan OLED TV’ler görüntü kalitesi açısından iyi bir performans sergilerler.

Ayrıca OLED TV’ler piksel aydınlatması özelliği ile seçili pikselleri tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilirler. 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip ancak biraz pahalı. Ancak eğer bütçeniz uygunsa şimdilik TV’de çok iyi bir görüntü kalitesi için biz 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV almanızıtavsiye ediyoruz.Yok bütçeniz uygun değilse diğer saydığımız özellikleri iyi olan bir LED TV almalısınız.

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısayoldan ulaşmak için bu yazıya mutlaka göz atın.

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Tv Tavsiyeleri
4K TV

4K TV Yayını Yok ki, 4K TV’ye Ne Gerek Var!

Çevrenizde sıklıkla duyduğunuz bu türden sözlere iyi bir TV alacakların itibar etmemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Şuan bile TRT 4K, LİG TV 4K, Kablolu 4K TV varken yakın gelecekte nasıl bir TV dönüşümünün gerçekleşeceğini anlamak çok zor değil.

Bu yüzden “4K TV Yayını yok ki 4K TV’ye ne gerek var” gibi sözlere kulak asmayın.  5K TV’lerin satışta olduğu, 8K TV’lerin piyasaya sunulduğu, Katlanabilir TV’lerin çıktığı (bknz: LG’den Katlanabilir Televizyon) ve 12K çözünürlüklü TV’lerin tartışıldığı bir dönemde bu sözleri önemsemeyin.

Bu yüzden şimdilik bütçeniz uygunsa mutlaka UHD (4K) OLED TV alın.

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısayoldan ulaşmak için bu yazıya mutlaka göz atın.

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

12- HDR Nedir? Bit/Renk Derinliği Nedir?

HDR (High Dynamic Range), Yüksek Dinamik Aralığı anlamına gelen yeni bir teknolojidir. HDR özelliğine sahip TV’ler daha fazla parlaklık ve kontrast içerdikleri için daha canlı ve gerçek bir görüntü sağlarlar.

HDR özelliği TV’lerde HDR10, Dolby Vision ve Hybrid Log Gamma (HLG) olmak üzere 3 sınıfta sunuluyor. HDR TV’lerden tam olarak faydalanabilmek için özel HDR içerikler (video,oyun,resim) kullanılmalıdır. Piyasada şuanda Netflix, Amazon, Playstation 4 ve Xbox One gibi platformlar HDR içerikler sunsa da henüz HDR içerik çok fazla bulunmamakta.

Bit Derinliği ise; her yayıncının görüntüde sunabileceği maksimum ton sayısıdır.

Renk Derinliği ise; piksel başına düşen, renk bilgisine bit denir. Her “1” bit artışı, iki kat renk sayısı sunar. Özetle; daha fazla bit daha fazla renklilik, canlılık ve derinlik sunar.

8-ve-10-bit-karsilastirmasi
Bit Karşılaştırması

8 bit TV paneller 256 Piksel ve 16.78 Milyon Toplam Renkten oluşurken 10 bit paneller 1024 Piksel ve 1.07 Milyar Toplam Renkten 12 bit paneller ise; 4095 Piksel ve 68.68 Milyar Toplam Renkten oluşur.

Fakat şuanda 10 ya da 12 bit TV yayını yok ve bu özelliği kullanmak içinde panele uygun görüntü oynatılması gerekmektedir.

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri

13- Ekran Boyutu

TV’lerde ekran büyüdükçe fiyatta arttığı için size en uygun ekran boyutunu belirlemelisiniz. Bunun için temel kriter, oturduğunuz yerin TV’yi yerleştireceğiniz yere olan mesafesidir. Kısaca ekran boyutu büyüdükçe TV’ye olan mesafeyi arttırmanız, küçüldükçe azaltmanız doğru bir tercih olacaktır.

TV boyutu belirlerken kabaca aşağıdaki önerilen aralıklara göre TV alabilirsiniz.

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

TV’de Ekran Boyutu Seçimi için Önerilen Aralıklar

 • 26 inç 1,0 – 2,0 metre
 • 30 inç 1,2 – 2,3 metre
 • 34 inç 1,3 – 2,6 metre
 • 42 inç 1,6 – 3,2 metre
 • 46 inç 1,8 – 3,5 metre
 • 50 inç 1,9 – 3,8 metre
 • 55 inç 2,1 – 3,9 metre
 • 60 inç 2,3 – 4,6 metre
 • 65 inç 2,5 – 5,0 metre

14- 3 Boyut-3D

Eğer 3 boyutlu film seyretmeyi seviyorsanız alacağınız TV’de mutlaka 3 Boyut-3D olmalı. Ancak biz alacağınız TV’de 3D olması gerektiğini düşünsek de 3D özelliği fiyatları yaklaşık 500 -1000 TL arasında artırıyor. Ayrıca bazı TV modellerinin 2D görüntüleri 3D’ye, 3D’yi de 2D’ye dönüştürebildiğini de unutmayın.

3D Gözlük
3D Gözlük

3D Gözlük

3D’li bir TV alacaksanız 3D gözlükte almalısınız. 3D gözlükler ise aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılıyor. Aktif 3D gözlükler daha fazla derinlik ve seyir zevki sunarken pasif gözlüklere göre ağır, pahalı ve baş ağrısına sebep olabilirler. Pasif 3D gözlükler ise daha ucuz ve hafifken daha az derinlik ve seyir zevki sunarlar. Bazı TV üreticileri genelde pasif gözlükleri ürünle beraber ücretsiz verirken bazıları ise özellikle akitif gözlükleri ilave ücretle satmaktadırlar.

15- Kanal Geçiş Hızı

Kanal geçiş hızı, TV’deki işlemci hızı, uydu alıcısının kapasitesine içindeki işlemciye göre değişebilir. Eğer Kanal Geçiş Hızı yüksek bir TV istiyorsanız diyorsanız,  şimdilik 4 çekirdekli iyi bir işlemci ve hızlı bir dahili uydu alıcıya sahip TV almanızı öneririz.

16- Ses

TV’de ses kalitesi için TV’nin Subwoofer‘a sahip olması, hoparlör sayısına (2.1 veya 3.1 gibi) ve  yüksek ses çıkış gücüne (Watt) dikkat etmelisiniz.

17- HEVC Codec Nedir?

HEVC Codec özelliği ise H.265/HEVC (4K/60p) simgesi ile 4K TV’lerde kullanılır. Bu kodek sayesinde Tv’de hem ses hem de 4K görüntü oynatılır. Bu kodeğe sahip olmayan ürünlerde  sadece ses duyulur görüntü gelmez. Yeni çıkan TV’lerde standart olarak bu kodek bulunuyor ancak tabi ki Full HD TV’lerde yok. Bu yüzden 4K video izlemek için mutlaka bu kodek olmalı.Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus bazı TV modellerinde yalnızca uydu ya da yalnızca video için H.265/HEVC kodekinin bulunuyor olması. Siz Tv alırken her ikisine sahip bir TV almalısınız.

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

Hangi TV markasını almalıyım?

TV modellerini genel olarak Giriş, Orta, Üst ve Extreme Segment olarak 4’e ayırmak mümkün. Bu segmentler ise fiyat-performans dengesi, malzeme kalitesi, ekran boyutu ve enerji tüketimine göre belirlenir.

Peki en iyi Tv hangisi derseniz Sony diyenler olabilir ama Samsung ve LG’yi de yabana atamayız. Piyasada sunulan TV’lerden genel olarak Sony, Samsung, LG ve Philips firmalarının TV’lerinin diğerlerinden üstün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Sony ve Toshiba‘nın ürünlerinin bir miktar daha pahalı olduğunu görüyoruz. Bu yüzden LG, Samsung ve Philips  fiyat-performans dengesini yakalamış markalar.

*Tv kalitesinde marka önemli ama şimdilik en yüksek görüntü kalitesi için 4K UHD OLED TV almanızı öneriyoruz.

*Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısayoldan ulaşmak için bu yazıya mutlaka göz atın.

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

En İyi TV Tavsiyeleri 2018

1-LG: WebOS

en iyi tv tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri

webOS’lu en iyi LG TV’ler:LG 49UF770V,LG 55EG920V,LG 65EF950V,LG 65UF950,LG 55EG960V

2- Samsung KS9500 serisi

65 inç: Samsung UE65KS9500 | 78 inç: Samsung UE75KS9500 | 88 inç: Samsung UE88KS9500

En İyi Tv Tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri listesi

3-LG OLEDE6 serisi

55-inç: LG OLED55E6 | 65 inç: LG OLED65E6

En İyi Tv Tavsiyeleri

4-Sony Bravia KD-75XE9005

Sony Bravia
Sony Bravia

5-Samsung KS7000 serisi

49 inç: Samsung UE49KS7000 | 55 inç: Samsung UE55KS7000 | 60 inç: Samsung UE60KS7000

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

6-LG OLEDB6 Serisi

55 inç: LG OLED55B6V | 65 inç: LG OLED65B6V

7-Sony XD9305 serisi

55-inç: Sony KD-55XD9305 | 65 inç: Sony KD-65XD9305

en iyi tv tavsiyeleri

en iyi tv tavsiyeleri

8-Philips 65PUS7601

Philips 4K TV’nin PUS serisi oldukça ekonomik ve iyi bir seçenek.

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri

9-Sony: Android TV

Android TV’li en iyi Sony TV’ler: Sony KD-65XD9305,Sony KD-55XD9305,Sony KD-65S8505C,Sony KD-49X8307C,Sony KD-65X8505C

Sony Android TV
Sony Android TV

10-Samsung: Smart Hub ve Tizen OS

Tizen OS’lu en iyi Samsung TV’ler: Samsung UE55KS9000,Samsung UE65JU6000K,Samsung UE48JS8500,Samsung UE48JU7500TSamsung UE48JU7000T

11-TCL, Sharp, Hisense, Haier: Roku TV

TCL ROKU TV
TCL ROKU TV

Roku TV ise aslında bir TV markasından ziyade bir TV platformu. Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV modellerinde sunuluyor.  3.000 kanal desteğiyle rakiplerinden öne çıkan ve giderek popüler olan bir teknoloji.

Roku TV’li en iyi iki TV: TCL Roku TV, 4K TCL Roku TV

TLC’nin yeni çıkardığı modelleri incelemek için bu yazıya bakmalısınız. TCL P66 ve TCL P64 İncelemesi

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri

TV yorumlarınızı bekleriz!!!

Aşağıdaki yorumlardan fikrimizi almadan TV almayın!!!

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

267 Yorumlar

 1. Sahin Daloğlu diyor

  Çok faydalı ve doyurucu bir yazı olmuş.Eline sağlık Erdem bey

   1. Vedat diyor

    Erdem bey 160 ekran TV almak istiyorum yani hem görüntü kalitesi tüm özellikli olarak hangisini almalıyım önerdiğini hangisi andoroid mi yoksa oled tvmi
    Şimdiden tesekkur ediyorum.

    1. Erdem Tezcan diyor

     Merhaba Vedat Bey;
     Yazımızda zaten OLED TV tavsiye ettiğimizi okumuşsunuzdur.Ekran belirtmişsiniz ancak bütçe de belirtirseniz yardımcı olmak isteriz.
     Teşekkürler.

   2. Ahmet diyor

    Erdem bey paylastıgınız bilgiler cok aydinlatici benimde bu anlamda bi kac sorum olacak mümkünse 3,500 tl ye kadar bi bütcem var. Isitma ve sogutmada kullanabilecegim 12 bn btu luk bi klima düşünüyorum ama isin ic yüzünü bilmedigim icin cok kararsiz kaldim bu fiyatlara (tasarruf/performans/servis/ dayaniklilik ve sorun cikarmama) anlaminda hangi klimalari tavsiye edersiniz.ilgibize simdiden teşekkür ederim

 2. Enes Satırcı diyor

  Internet çöplüğünde böyle derli toplu Tv tavsiyesi yazısı bulmak güç.Elinize sağlık teknoveri

   1. Ramazan öztürk diyor

    Merhaba erdem bey işim gereği tv teknolojisine çok uzak biriyim yorumlarınız için çok trşekkürler her konuda tavsiyeleriniz olmuş fakat kafam biraz karıştı 65 inç bir tv için nokta atışı tavsiyenizi ne olur bana bütçem 7500 civarı nokta atışı yapmak isterim telekkürler

 3. Serkan Turacı diyor

  Merhaba Erdem Bey
  Yazınız gerçekten çok güzel olmuş ve müthiş doyurucu bilgiler sunuyor.Emeğinize ve elinize sağlık.
  TV almak için bana yardımcı olursanız sevinirim.

  Maksimum 4500 TL bütçeli 4K’sı olan 55 inch ekran ve tercihen LG ve Samsung TV tavsiyeleriniz neler olabilir?
  Şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarım

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Serkan Bey;
   Öncelikle bu değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Çok sağolun.
   Kesinlikle marka fanatikliğimiz yok. Hangi ürün fiyat performans olarak daha makulse onu öneriyoruz. Genelde Samsung ve LG’nin benzer ürünleri arasında büyük farklar bulunmuyor. Fakat Samsung, LG’ye göre çoğunlukla biraz daha pahalı. Bu yüzden aynı özelliklere sahip iki üründen daha ucuz olanı yani “LG” daha makul geliyor.
   3500- 4500 TL Bütçeli, 55 inch Ekran için sırasıyla şu modelleri tavsiye edebiliriz.

   1-LG 55SJ800V : 4.450 TL
   2-Samsung 55MU7350: 3.850 TL
   3-LG 55UJ651V: 3.600 TL
   4-LG 55UJ630V: 3.300 TL
   5-Samsung 55MU7000: 3.450 TL
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

 4. Yavuz KARACAN diyor

  Erdem Bey Merhaba
  Yazınız için çok teşekkürler.Gerçekten Tv hakkında herşeyi yazmışssınız. Emeğinize sağlık.
  2500-3000 tl arasında bir bütçem var LG 43UJ651V ve PHILIPS 43PUS6412
  modellerinden hangisini tavsiye edersiniz. Veya bunların yerine önerebileceğiniz model var mı?
  Şimdiden teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Yavuz Bey;
   Öncelikle hakkımızdaki değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederiz.
   Bahsettiğiniz 2 modelde özellik olarak birbirine çok yakın modeller.
   Aşağıda sizin önerdiğiniz modeller de dahil, 2500- 3000 TL Bütçeli 43 inch Ekran için tavsiye edeceğimiz modeller sırasıyla şunlar olabilir:
   2500- 3000 TL Bütçeli 43 inch Ekran TV Önerileri
   1-LG 43UJ630V Ultra HD (4K) TV: 2150 TL
   2- Samsung 43MU7000 Ultra HD (4K) TV: 2200 TL
   3-Philips 43PUS6412 Ultra HD (4K) TV: 2400 TL (Yazılım Yenileme Hızı daha düşük =PPI 900)
   4-LG 43UJ651V Ultra HD (4K) TV: 2450 TL
   Alınca kullanıcı yorumlarınızı bizimle paylaşır mısınız?

 5. sarper diyor

  Yazi gercekten ogretici ve bilgilendirici , emege saygi ???? tebrik ederim. bende bir kac ay sonra evlenecegim daha televizyonda takildim 🙂 55 inch 3.000-3.500 tl araliginda urun bakiyorum. Beko icin ne dusunuyorsunuz ? yerli mali sonucta

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Sarper Bey,
   Öncelikle bu güzel değerlendirmeleriniz için teşekkür, düğününüz için şimdiden tebrik ederiz. Açıkçası marka fanatikliğimiz yok ancak Beko yazımızda tavsiye ettiğimiz markalar arasında yer almıyor.
   3000- 3500 TL Bütçeli 55 inch Ekran TV Önerilerimiz sırasıyla şunlar olacaktır:
   1-Philips 55PUS6412: 3.250 TL
   2-LG 55UJ630V: 3.300 TL
   3-Samsung 55MU7000: 3.450 TL

 6. Ömer dere diyor

  Bu yazı için teşekkürler gayet temiz ve anlaşılır bi yazı olmuş,emeğinize sağlık.10 bin liralık bir bütçe ile bana tavsiye edilen sony 9300 serisi led,oled istersemde philips 9000 serisi yada lg b7 serisi dendi sizin tavsiye ve görüşleriniz nedir?şimdiden teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Ömer Bey,
   Değerli yorumlarınız için teşekkürler.
   Açıkçası ekran boyutu belirtmediğiniz ve somut model önerisinde bulunmadığınız için herhangi bir seriyi komple değerlendirmek oldukça güç. Ancak yine de önerdiğiniz modeller ve bütçenizden 55 ya da 65 inch civarı 10.000 TL bütçeli bir TV almayı düşündüğünüzü anlıyorum.
   Önerdiğiniz serilere gelecek olursak;
   Sony 9300 serisinde piyasada bulabileceğiniz ve önerilebilecek tek ürün Sony KD-65XE9305 modeli. Ancak bu model OLED, Subwoofer ve 3D’sinin olmaması ayrıca 42.4 kg ağırlığı ve 10.750 TL’lik fiyatı ile pek makul değil. Bunun yerine OLED ve Subwoofer’lı ayrıca 10.000 TL’lik fiyatı ile Sony KD-55A1 daha makul.
   Philips 9000 serisinde piyasada bulabileceğiniz ve önerilebilecek tek ürün ise; Philips 55POS9002. Ancak 8300 TL fiyatına rağmen Subwoofer olmaması bir eksiklik.
   LG B7 serisinde ise piyasada bulabileceğiniz ve bütçenize uygun tek model LG OLED55B7V. OLED ve Subwoofer ile 8.100 TL’lik fiyatı ile tavsiye edebileceğimiz bir model ama 65 inch modelinde fiyat 13.000 TL’lere çıkıyor. Ancak bu serinin yerine aynı özelliklere sahip ve daha uygun fiyatlı olan LG OLED55C7V modeli çok daha iyi olur.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınız bekleriz.

   1. Ömer dere diyor

    Boyut belirtmediğim için özür dilerim ama siz zaten tahmin ettiniz 55″.oled almak istiyorum fakat sabit ekranda izler kalıcı hale geliyormuş bunu lg söyledi.sony oled de yada philips oledtede aynı sorun varmı bilmiyorum.bu yüzden 9305 serisini düşünmüştüm.ama derseniz bu oluşabilecek izler önem arzetmiyor yada düşük bir ihtimal ozaman kd55a1 i düşünürüm.tabi sizin bukonudaki nihai kararınız benim için önemli.bu arada 55 lik 9305 e 10000 diyolar sizin fiyatlara nerden baktığınızı öğrene bilirsem çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

    1. Erdem Tezcan diyor
 7. Emin YAZICI diyor

  Erdem Bey merhaba..Aydınlatıcı doğru bilgiler için teşekkür ederim.Bir arkadaşımıza LG43UJ630V tavsiyenizi inceledim.Bana yakın bütçede bir tv.Bu tv de ürünle birlikte standart kumanda veriliyormuş..akıllı kumanda ile kontrol daha iyiymiş.askı aparatı ve kunanda problemi yaşamayacağım model 701v serisi deniliyor.. bu model ile tavsiye ettiğiniz 630v model özelliklerinden dolayı tercih sizde olsa kararınız ne olur? Teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Emin Bey;
   Her iki modelde birbirine çok yakın özelliklere sahip. Tek fark her ne kadar çok fark edilmese de LG 43UJ701V’nin Yazılım Yenileme Hızının (PMI 1900) daha yüksek olması. Bu yüzden ikisi arasında LG 43UJ701V tercih ederdim. Ancak daha iyi bir görüntü için bütçenizi çok az daha artırarak gerçek yenileme hızı 100 HZ olan ve subwoofer’lı bir ürün almanızı tavsiye ederim.
   Her iki model içinde LG Akıllı Kumanda (Magic Remote) Uyumu deniliyor. Yani akıllı kumandanın haricen alınması gerekli, pakete dahil denilmiyor. Her iki modelde de akıllı kumanda uyumu sorunu çekileceğini düşünmüyorum. Bazen bir kişinin yaşadığı şeyleri insanlar çok ciddiye alıyor. Sorun olsa bile garantiden değişim yapılır.
   Ayrıca LG’nin dışında Philips 43PUS6262 modelini de düşünebilirsiniz.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.

 8. mert turgut diyor

  yazınız cok güzel tesekkürler
  bütçem 2000 – 2500 arası 4k tv almak istiyorum öneriniz nedir?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mert Bey,
   Değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz.
   Ancak model önerisinde bulunabilmek için öncelikle istediğiniz ekran boyutunu belirtmelisiniz.

 9. Emin YAZICI diyor

  Hocam 630v yi sipariş verdim.701 fiyatı biraz daha fazlaydı.(300-350Tl).akıllı kumanda html kablo ve askı aparatı ile birlikte daha ucuza geldi.yazıma cevabınızı beklemeden siparişimi vermiştim..yeni önerinizi özellik ve fiyat olarak incelemedim,umarım pişman olmam..

  1. Erdem Tezcan diyor

   Hayırlı olsun Emin bey.Bu iki model arasında çok ciddi bir fark olmadığını söylemiştik.Yine daha iyi bir görüntü kalitesi için bütçenizi çok az daha artırarak (max:500 TL) gerçek yenileme hızı 100 HZ olan ve subwoofer’lı bir ürün almanızı tavsiye etmiştik.Tercih ve bütçe sizin tabi ki.Sağlık olsun.
   Tekrar hayırlı olsun.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.

 10. umut diyor

  Yazıya çok emek vermişsiniz, teşekkürler.
  55 inch 100 hz bir TV istiyorum.
  Maçları da Smart TV’den takip ediyorum. Android tercih edilmesi daha mı uygun olur?
  4000 ile 5000 TL arasında TV önerileriniz ne olur?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Çok teşekkürler Umut Bey;
   Açıkçası işletim sistemi tercihi tamamen kullanıcıya kalmış bir durum. Eğer merak ettiğiniz şey görüntü kalitesi ise cevabımız hayır.Görüntüde illa Android TV’ler başarılı diye bir kaide yok. Görüntü kalitesi için dikkat edilmesi gerekenleri(Gerçek Yenileme Hızı gibi:örneğin 100 HZ) zaten yazımızda bahsetmiştik.
   Bu kapsamda 4000- 5000 TL Bütçeli, 55 inch Ekran için sırasıyla şu modelleri tavsiye edebiliriz:
   1-Samsung 55MU8000: 4.700 TL
   2-Philips 55PUS7502: 5000 TL
   3-LG 55SJ800V:4900 TL
   4-Sony KD-55XE8505:4.700 TL

 11. Saltuk diyor

  Selamlar Erdem bey;
  Tavsiye istemeden önce size teşekkür ederim, emeğinize sağlık, çok kapsamlı ve bilgilendirici bir yazı.
  2500 TL bütçeye önerdiğiniz TV’leri inceledim, bir yorumunuzda gerçek yenileme hızı 100 Hz bir TV alın demişsiniz. Tercihen 109 ekran ve gerçek yenileme hızı 100 Hz bir TV önerir misiniz? Bütçem 3000’e kadar çıkabilir.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Saltuk Bey,
   Öncelikle değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.
   Maalesef belirttiğiniz boyutta 100 HZ bir TV bulunmuyor. Eğer boyut ve bütçeyi tekrar gözden geçirirseniz yardımcı olabilirim.

 12. Cansu diyor

  Merhaba Erdem Bey,
  Yeni evliyim evime 4K tv almak istiyorum. LG 49SJ800v modeli hakkında düşüncenizi öğrenmek isterim. LG 49UJ651 almak istiyorum maddi açıdan ama daha uzun süre kullanabileceğimi düşünerek SJ800´e yöneliyorum. Ayrıca Bu TV’lerin fiyatına yakın başka öneriniz var mı?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Cansu Hanım,
   Bu iki TV arasında gerçek yenileme hızı yüksek olduğu için LG 49SJ800v modeli daha önde.
   İlave olarak ses kalitesi daha iyi olan Philips 49PUS7502 modelini de tavsiye edebilirim.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.

 13. Hasan diyor

  Merhaba erdem bey bütçe 4,500 max.5,000 tl olmak üzere 55 inç yada üstü bir tv öneriniz ne olabilir( tv karsısında vakıt gecırmeyı aılecek sevıyoruz filim vs gibi )tşk iyi günler dilerim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Hasan Bey;
   Eğer bütçenizi 500 TL kadar daha artırsanız öncelikle 3D’li LG 55UH850V modelini(5500 TL) öneririm.
   Yok artıramazsanız aşağıdaki Samsung’un aralarında neredeyse hiç fark olmayan 2 modelini tavsiye edebilirim. Hangisini bulursanız onu alabilirsiniz.
   4500- 5000 TL Bütçeli, 55 inch Ekran için sırasıyla tavsiye modeller:
   1-LG 55UH850V: 5.500 TL
   2-Samsung 55MU8000: 4.500 TL
   3-Samsung 55MU9000: 5.100 TL

   1. Hasan diyor

    Çok tsk ederim herşey gönlünüzce olsun erdem bey

 14. irfan diyor

  Merhaba Erdem bey;
  Yaklaşık 3 metre mesafeden 65 inç 4K tv almak istiyorum. TV seyrederken de özellikle futbol maçı ve film seyretmek. Ancak öncelik baktığınızdan keyif alabilmek iyiki aldım diyebilmek.
  Bütçem ise 5-7 bin TL arasında en iyisini almak.Bu fiyatlara Oled alamayacağımız için hangi modelleri önerirsiniz.? Ben araştırdığım kadar ile LG 65uj751v modelini çok düşündüm. Başka önerebileceğiniz model ve bu model hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba İrfan Bey;
   LG 65uj751v modeli değil de LG 65uj651v demek istediniz galiba. Ancak bu modelin Gerçek Yenileme Hızı düşük olduğu için görüntü kalitesi de aşağıda tavsiye ettiğimiz modellere göre düşük. Bu yüzden pek tavsiye edemiyorum.
   Bu modelin yerine aşağıdaki modelleri önerebilirim.
   5000- 7000 TL Bütçeli, 65 inch Ekran için sırasıyla tavsiye modeller:
   1-Philips 65PUS7502: 6500 TL
   2-LG 65SJ800V:6250 TL
   3-LG 65UH850V:7000 TL(3D’li)

   1. İrfan diyor

    LG nin 65uj750v modeli demek istemiştim
    Şuan fiyat olarak en uygun o gibi
    Teknosa da 6000 tl

    1. Erdem Tezcan diyor

     İrfan Bey;
     Yukarıda söylediklerim bu TV için de geçerli üstelik bu TV şuanda gittigidiyor’da 5219 TL. Hemde satıcısı Teknosa:) (LG 65UJ750V Satış Linki)
     Tercihinize saygı duyarım ama ben yinede bu TV’yi almazdım.

     1. İrfan diyor

      Peki o zaman anladığım kadarı ile diğer 3 tv tavsiye ediyorsunuz
      Önerdiğiniz tv ler görüntü Smart akıllı Kumanda ses olarak her yönü ile tatmin eder

     2. İrfan diyor

      Tekrar merhaba
      MediaMarkt ta lg oled 55 inç tv 8000 tl
      Samsung premium 65nu8000 ise 8300 tl
      2 televizyon Arasında kaldım
      Ekran büyüklüğü olarak Samsung
      Teknoloji ise lg
      Sizce

 15. EFE ER diyor

  Merhaba,
  LG OLED TV ile ilgili ekran ısınması, yanması ve kalıcı izler beni korkuttu.
  Ve bunlar garanti kapsamında da değilmiş.
  Kafam çok karıştı 🙁
  Fikriniz nedir ?
  55″ max 8000-9000 için model öneriniz nedir ?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Efe Bey;
   Açıkçası böyle kronik bir sorun duymadım.Belki bir yada birkaç kişi de ortaya çıkmış bir şeydir. Şunu da ifade etmek gerekirse özellikle bazı forum ve şikayet sitelerinde maalesef hiç bir şeyi beğenmeyen ve aşırı titiz insanlar en iyi marka ya da hizmetler için bile muhakkak olumsuz yorumlar yapıyor. Bunlara da dikkat edin ama bu yorumlara çok aldırış ederseniz hiç bir ürün veya hizmeti alamazsınız. Sonuçta marka fanatikliğimiz yok ama LG gibi markalar global markalar. Bu tip sorunlar her modelde olabilecek bir durum ve biraz da şansla alakalı:).Son olarak bu bütçede OLED dışında LED TV’lerde alınabilir.
   8000- 9000 TL Bütçeli 55 inch Ekran TV Önerilerimiz sırasıyla şunlar olacaktır:

   1-Philips 55POS9002:OLED TV, 8300 TL
   2-LG OLED55C7V:OLED TV, 7300 TL
   3-Samsung 55Q7C::LED TV, 7600 TL
   4-Samsung 55MU9500::LED TV, 8000 TL
   5-Sony KD-55XE9305::LED TV, 7500 TL

   1. Efe er diyor

    Çok teşekkür ederim. Bilgi çöplüğü olan internette wikipedia&superman gibisiniz 😉

 16. Dinçer diyor

  Çok güzel bir yazı,teşekkür ederim.
  10bit destekleme özelliği OLED TV’lerde yok mu ya da gerek mi yok?
  LG’nin Nano Cell Display özelliği için ne düşünüyorsunuz?
  Yukarıda gördüm Samsung mu8000-9000 modellerini daha öne koymuşsunuz.
  Ben 55 inch bir TV arıyorum.
  LG 55SJ850v modeli ,Samsung’un 55MU8000 ya da 9000 den iyi değil midir?
  7500 maksimum bir bütçe ile 1 numaraya LG OLED 55C7V’yi mi koymalıyım?
  Teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Değerli görüşleriniz için ben teşekkür ederim.
   Soru içinde soru ile karşı karşıyayım?
   Soru -1: 10 bit destekleme özelliği OLED TV’lerde yok mu ya da gerek mi yok?
   Cevap-1: Hayır OLED TV’lerde de var.
   Soru-2: LG’nin Nano Cell Display özelliği için ne düşünüyorsunuz?
   Cevap-2: LG’nin geçen yıl LED TV’ler için piyasaya sürdüğü Nano Cell Display teknolojisi gelişmiş bir renk artırıcı LCD panel teknolojisi. Bu teknoloji ile doğrudan ekranın karşısından veya 60 derecelik bir açıdan izleyenler fark etmeksizin herkese aynı kalitede görüntü sunuluyor. LG Nano Cell teknolojisi renk solması, görüntü ve renk bozulması gibi sorunları önemli ölçüde azaltıyor.Özetle güzel bir teknoloji.
   Soru -3:Yukarıda gördüm Samsung mu8000-9000 modellerini daha öne koymuşsunuz.
   Cevap-3: TV’ler arasında objektif değerlendirme yapmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de fiyat performans dengesine göre önerilerde bulunuyoruz.
   Soru -4:LG 55SJ850v modeli ,Samsung’un 55MU8000 ya da 9000 den iyi değil midir?
   Cevap-4: LG 55SJ850V Nano Cell Display özelliğe sahip ancak 6300 TL’lik fiyatı buna değer mi pek emin değilim. LG OLED55C7V modeli ise OLED TV olduğu için bahsettiğiniz modellerin hepsinden bir adım önde.
   LG 55SJ850V, Samsung 55MU9000 ve Samsung 55MU8000 modelleri arasında neredeyse çok fark yok. Fark olarak kullanıcının aslında çok fark edemeyeceği yazılım yenileme hızı ve LG 55SJ850V’nin Nano Cell Display özelliğe sahip olması.
   Soru -5:7500 maksimum bir bütçe ile 1 numaraya LG OLED 55C7V’yi mi koymalıyım?
   Cevap-5: Buna göre bir sıralama yapacak olursak aşağıdaki sıralamaya göre alabilirsiniz. Ancak benim tercihim eğer LG OLED55C7V olmazsa 4500 TL’lik fiyatıyla Samsung 55MU8000 olurdu. Tercih sizin tabi ki.
   1-LG OLED55C7V:7000 TL
   2-LG 55SJ850V:6300 TL
   3-Samsung 55MU9000:5000 TL
   4-Samsung 55MU8000:4500 TL

 17. Gurbetçi diyor

  Öncelikle Merhaba verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim bende iki TV arasında kaldım öncelik Android olduğu için Philips pos 9002 55 inç veya eş değer LG webos webosa yabancı olduğum için çekimserim açıkçası Philips hakkında düşüncelerinizi ve LG ile kıyaslamayı merak ediyorum?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Gurbetçi
   Hakkımızdaki değerli görüşleriniz için bende teşekkür ederim.
   Philips’te son zamanlarda oldukça iyi ürünler çıkarıyor.Özellikle “Ambilight” teknolojisi ile fark ortaya koymaya çalışıyor. LG ise sürekli yenilik peşinde. OLED TV’ler başta olmak üzere Katlanabilir TV,Nano Cell Display gibi bir çok teknolojiyi LG geliştirdi. Bu yüzden LG, TV teknolojisine yön veriyor desek yeridir.
   Aslında Philips 55POS9002 modeli de güzel bir OLED TV.Ancak Subwoofer’ının olmaması ve yüksek fiyatıyla (8500 TL) pek tavsiye etmiyorum.Bunun yerine diğer özellikleri birbirine yakın olan ama gerek performans gerekse de daha düşük fiyatıyla LG OLED55C7V (7000 TL) modeli daha iyi bir tercih olabilir.

   1. Gurbetçi diyor

    Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler kafamı kurcalayan ve vazgeçmediğim Android sıkı bir Android kullanıcısıyım o yüzden yinede LG kafama takılıyor fiyat olarak pek takılmıyorum lg alırsam Android olmaz ise pişman olur muyum o korku var o yüzden arada çok fark yok ise bildiğim yoldan mi gideyim yoksa risk alıp LG mi alayım kafamda deli sorular ?

    1. Erdem Tezcan diyor

     O zaman illa Android diyorsanız Sony KD-55A1 modelini ya da Philips 55POS9002 modelini alabilirsiniz.?

     1. Gurbetçi diyor

      Tavsiye ettiğiniz Sony KD-55A1 ile philips 55pos9002 arasında ciddi bir fiyat farkı var yurt dışında olduğum için 1000 Euro bir fark alacağım TV yaklaşık bir 8 10 sene kullanmak istiyorum o yüzden 1000 Euroyu gözden çıkarabilirim lakin arada kalite olarak ciddi bir fark var mı diye merak ediyorum bu konuda tekrar sizi rahatsız edeceğim hoş görün 🙂

     2. Erdem Tezcan diyor

      Bulunduğunuz ülkeyi bilmiyorum ama Türkiye’de 300 Euro fark var.Açıkçası Android istediğiniz için Philips 55pos9002 ilaveten Sony KD-55A1 modelini önerdim.Aslında marka dışında Subwoofer yani ses kalitesi önde.Onun dışında çok büyük bir fark yok.

 18. Selen K diyor

  Merhaba Erdem Bey,
  Fiyattan bağımsız olarak fikrinizi almak istediğim 4 tv var..55 inç televizyon almak istiyoruz.. sizin tercihiniz bu dördünden hangisi olur?
  Lg Oled 55C7V-Z
  Lg 55SJ850V
  Samsung 55MU8000
  Samsung 55MU9000
  Oledin ekranı diğerlerine göre daha ısınıyor gibi. Bu ısınma sıkıntı yaratacak birşey midir?
  Aralarında A+ Enerji sadece lg uhd olan.. Diğerler A sınıfı..
  Aralarındaki en temel farklar nedir?
  Değerli görüşünüzü rica edeceğiz..Şimdiden teşekkürler..

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Selen Hanım;
   Aslında bütçe belirtseniz daha iyi olurdu.Çünkü bahsettiğiniz ürünlerin fiyatları biraz farklı.
   Isınma çok takılacak mevzu değil.Her TV’de az ya da çok olur.Ayrıca A+ olması,A’ya göre daha az enerji tükettiği anlamına geliyor. TV’ler Klima gibi çok enerji çeken ürünler olmadığı için bu konuyu da çok dert etmeye gerek yok.
   2 yukarıdaki Dinçer Bey’e verdiğimiz cevabı tekrar edecek olursak;
   LG OLED55C7V modeli, OLED TV olduğu için bahsettiğiniz modellerin hepsinden bir adım önde.
   LG 55SJ850V, Samsung 55MU9000 ve Samsung 55MU8000 modelleri arasında neredeyse çok fark yok. Fark olarak kullanıcının aslında çok fark edemeyeceği yazılım yenileme hızı ve LG 55SJ850V’nin Nano Cell Display özelliğe sahip olması.
   Buna göre bir sıralama yapacak olursak aşağıdaki sıralamaya göre alabilirsiniz. Ancak benim tercihim eğer LG OLED55C7V olmazsa, 4500 TL’lik fiyatıyla Samsung 55MU8000 olurdu. Tercih sizin tabi ki.
   1-LG OLED55C7V:7000 TL
   2-LG 55SJ850V:6300 TL
   3-Samsung 55MU9000:5000 TL
   4-Samsung 55MU8000:4500 TL

 19. Ozcan Durak diyor

  Merhaba Erdem Bey,

  Internetteki tum sitelere girdim çıktım fakat sizin siteniz kadar detaylı bilgi ve kullanıcı deneyimini paylaşanı bulamadım.

  49uh850V 4k 3D bir televizyonum vardi, kizim kumanda attigi icin ekrani kirildi ve degismesi gerek. bunun icin 2800 tl servisten fiyat teklifi aldim.

  Butcem 4 bin civarlarinda. Sizin tavsiyeniz kirilan ekrani 2800 lira verip yeniletmekmidir yoksa alternatif onereceginiz modeller varmidir.

  internette su 3 modele sıklıkla denk geldim.
  49MU8000
  49SJ800V
  49PUS7502

  Bunların dışında sizin önereceğiniz veya tavsiyede bulanacağınız bir konu varmıdır. Veya ekran değiştirip mevcuttaki tv mimi kullanmalıyım.

  Ayırdığınız zaman ve emeğiniz için çok teşşekürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Özcan Bey;
   Hakkımızdaki nazik değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim.
   LG 49UH850V modeli 3D’li tam bir fiyat performans TV’si.Ancak şuanda 4800 TL olan bir TV’nin 2800 TL’ye ekranını değiştirmek pek mantıklı gelmiyor.Bu yüzden baktığınız modelleri değerlendirin derim.
   Bahsettiğiniz modellerden;
   Samsung 49MU8000 gerçek yenileme hızı düşük olduğu için(50 Hz) görüntü kalitesi diğerlerine göre düşük olacaktır.
   LG 49SJ800V’nin ise Subwoofer’ı olmadığı için ses kalitesi biraz düşük.
   Bu durumda bütçenize uygun sadece Philips 49PUS7502 modeli kalıyor ki açıkçası bütçenize uygun başka model olmadığı için bu modeli almanızı tavsiye edebilirim.

   ??? Son olarak LG 49UH850V modeli hakkında kullanıcı yorumlarınızı alabilir miyiz?

   1. Özcan durak diyor

    Merhabalar,

    Inanılmaz memnun kaldığım bir tv 49uh850v Görüntü kalitesi, sesi, Smart ve 3D. Mükemmel bir cihaz, o yüzden bundan sonra alacağım bi tv bundan aşağı olmasın istiyorum, Philips içinde kasası ve kumandası konusunda epey kötü yorum okudum, bütçemi biraz daha arttıracak olsam başka tavsiyesi izle varmı? Veya Mayıs ayında yeni tv ler piyasaya çıkacak deniyor sizce beklemeye değermi?

    Teşekkürler

    1. Erdem Tezcan diyor

     Aslında yeni TV’ler çıkmaya başladı ama sizin bütçenize olabilecek şimdilik en iyi Android TV bahsettiğim ürün.
     LG 49UH850V modeli ısınma, wifi sorunları veya başka sorunlar yaşadınız mı?

 20. Fevzi Pakel diyor

  Merhaba

  Öncelikle sayfanız anlaşılır ve çok güzel olmuş. Bütçem 3000 ile 3500 tl
  Phılıps 49 PUS 7002/62 SS4 UHD -LCD 44- 50 ekranı önerirmisinzyoksa bana önerebileceğiniz başka tv lerde varmı.Desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Fevzi Bey;
   Hakkımızdaki değerlendirmeleriniz için çok teşekkürler.
   Philips 49PUS7002 modelinin gerçek yenileme hızı düşük olduğu için(50 Hz) görüntü kalitesi de düşük olacaktır.Bunun yerine aşağıda önerdiğim 2 modele bakabilirsiniz.
   3000- 3500 TL Bütçeli 49 inch Ekran TV Önerilerimiz sırasıyla şunlar olacaktır:
   1-Philips 49PUS7502:3500 TL
   2-LG 49SJ800V:3400 TL

 21. Erhan diyor

  Merhaba Erdem Bey

  2-2,5 metre mesafeden izlenmeye müsait boyutlarda, yenileme hızı 100 olan ve Subwoofer’ı bulunan üzerine birde Android tabanlı olan bir tv tavsiyeniz var mıdır? Teşekkürler şimdiden.

  Bütçem 2k- 3k arası ama güzel bi model için artırabiliriz.

  Benim tahminim 49″ boyutun bizim için fazla büyük olacağı, izleme mesafesi kısa olduğundan, siz neler tavsiye edersiniz.

  1. Erhan diyor

   Philips 49PUS7502 için düşünceniz nedir, 3 taraflı Amblight var, yenileme hızı yüksek, Subwoofer da var galiba.

   49″ fazla mı büyük gelir konusunda endişeliyim biraz.Ayrıca işletim sistemi olarak android te ısrar etmek biraz ikilemde bırakıyor beni.Samsung Tizen veya LG WebOS 3.5 tecrübe etmediğim için.

   1. Erdem Tezcan diyor

    Merhaba Erhan Bey;
    İzleme mesafeniz için 49 inch Tv alabilirsiniz. Yinede çok emin olmak istiyorsanız TV mağazalarından mutlaka 43 ya da 49 inch ekranları gözünüzle görüp alın. Bahsettiğiniz özelliklerde (Android,100 Hz,Subwoofer vs…) en uygun TV modeli Philips 49PUS7502.
    Ancak bu model için bütçenizi 500 TL kadar artırmalısınız.Yok artıramam derseniz Subwoofer’ı olmayan Philips 49PUS6581 veya Android olmasa da olur derseniz LG 49SJ800V modellerine de bakabilirsiniz.
    3000- 3500 TL Bütçeli 49 inch Ekran TV Önerilerimiz sırasıyla şunlar olacaktır:
    1-Philips 49PUS7502: 3.500 TL
    2-LG 49SJ800V: 3.400 TL
    3-Philips 49PUS6581: 3.100 TL

 22. Murat diyor

  Merhabalar Erdem bey 3000 civarı bir tv almak istiyorum 120 ekran üzeri şimdilik
  Samsung 50ue7000mu ile
  Philips 50pus6262 arasında kaldım hangisini seçmeliyim yada başka önereceğiniz bir başka tv var mı şimdiden teşekkür ederim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Murat Bey;
   İkisininde gerçek yenileme hızları düşük olduğu için (50 Hz) görüntü kalitesi de düşük olacaktır. Ayrıca Subwoofer’ları da yok. Bu yüzden 2 modeli de tavsiye edemiyorum.Bunların yerine aşağıdaki modelleri düşünseniz uzun vadede daha iyi olacaktır.
   3000- 3500 TL Bütçeli 49 inch Ekran TV Önerilerimiz sırasıyla şunlar olacaktır:
   1-Philips 49PUS7002: 3.000 TL
   2-LG 49SJ800V: 3.400 TL

 23. KÜRŞAT BUDAK diyor

  Philips 49pus7002 ile Lg 49uj701v arasında kaldım. kanal geçiş hızı konusunda ve genel olarak tüm özellikleriyle hangisini almalıyım ?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Aslında bütçenizi az daha artırıp 100 Hz bir TV alsanız daha iyi olurdu.Ancak ikisi arasında bir tercih yap derseniz sadece ses kalitesi biraz daha iyi olan Philips 49PUS7002 modelini tercih edin diyebilirim.

 24. KÜRŞAT diyor

  LG 43UJ701V ile LG43uh651 arasında 200 TL fiyat farkı var? Verilir mi acaba ?

 25. Murat akbulut diyor

  Verdiğiniz bileğilere teşekkür ederim benim sorum lg 55 sj 850v 5000tl bu fiyata daha iyi bir tv modeli Öner’iniz varmı teşekkür ederim

  1. Erdem Tezcan diyor

   Rica ederim Murat bey.
   Yukarıda Umut ve Hasan beylere verdiğimiz cevapları inceleyebilirsiniz.

 26. Yalçın DUMAN diyor

  Merhabalar,

  Annemi eski tüplü televziyondan kurtarmak için anneler günü hediyesi olarak bir tane led tv almak istiyorum. Lakin eli öpülesi annelerimize tutarının çok önemli olmaması gerekiyor lakin bütçemide zorlamak istemiyorum. Bütçem 1500 TL civarı… Odaya (30-35 m2 lik bir oda) duvara takmayı düşünüyoruz. Önerebileceğiniz bir tv marka model mevcut mudur?

  Şimdeden teşekkür ederim…

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Yalçın Bey;
   Tavsiyede bulunabilmem için öncelikle Ekran Boyutu belirtmelisiniz.Bunun içinde yazımızdan da okuduğunuz üzere tahmini TV izleme mesafesini bilmelisiniz.

   1. Yalcin du diyor

    Aklimdan gecen 42″ veya uzeri. Izleme mesafeside maximum 4 metre. Tesekkurler…

    1. Erdem Tezcan diyor

     Biraz geç kaldık sanırım. Aşağıdaki modellere bakınız Yalçın bey.
     1-LG 43UJ630V:2000 TL
     2-Samsung 43MU7000:2200 TL

 27. Enver diyor

  Selamlar,
  43″ TV almak istiyorum. Öneriniz nedir? Sony XF85 beklemeye değer mi?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Enver Bey;
   Tavsiyede bulunabilmem için bütçe belirtmelisiniz.Ayrıca Sony XF85 serisinin hangi modeli(Tam adı)?

   1. Enver diyor

    Sony XF85| LED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Android TV)
    XF8505 / XF8577 / XF8588 / XF8596 / XF8599 Series

    Şimdilik sitede bu bilgi var 43″ düşünüyorum. bütçe 6.000’e kadar çıkabilir
    Teşekkürler

 28. Semih diyor

  Erdem Bey merhaba,

  Çok güzel bir değerlendirme yazısı olmuş elinize sağlık.

  Ben daha çok film ve maç izlemek için, ama en önemlisi playstation 4 pro ile en yüksek performansı alabileceğim 50-55 inç aralığında tv arıyorum. 4 bin TL civarında olabilir. 4k ve HDR olması şart. Tavsiye verebilirseniz çok sevinirim.

  Kolay gelsin

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Semih Bey;
   Bütçenizi biraz daha artırıp sırasıyla şu modelleri alabilirsiniz.Kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.
   1-LG 55SJ850V: 4.900 TL
   2-Samsung 55MU8000: 4.600 TL
   3-Philips 55PUS7502: 4.400 TL

   1. ercüment diyor

    erdem bey iyi günler iki tv almak istiyorum biri 15000 civarı diğeri 1000 tlye.
    ne öneririsniz aaba

 29. umut diyor

  Erdem bey merhaba düğün için 3000-4500 arası tv önerisi almak istiyorum . Benim için önemli kriterler tvnin hızlı olması (internet video film izleme vs ) ve görüntü kalitesi bu açıdan 49 inch ve üzeri önerilerinizi alablir miyim

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Umut Bey;
   Öncelikle düğün hayırlı olsun. Bütçenizi çok az daha artırıp sırasıyla şu modelleri almanızı tavsiye ederim. Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.
   1-LG 55SJ850V: 5000 TL
   2-Samsung 55MU8000: 4.600 TL
   3-Philips 55PUS7502: 4.400 TL
   4-LG 49UH850V :4.8000 TL(3D’li)

 30. Özgür Yağcı diyor

  Merhaba Erdem Bey,

  Bu açıklayıcı bilgiler için bir kez de ben teşekkür ederim. Verdiğiniz bileğilerden yola çıkarak yaptığım araştırmada 49” olarak hem 4K hem OLED hem Smart olarak Samsung 49MU7500 49″ 7 Serisi Curved Smart UHD TV karşıma çıktı. Bu ürün hakkında yorumunuz nedir? Fiyattan bağımsız olarak belirttiğim özelliklerde 49” için en çok önerdiklerinizin paylaşırsanız çok sevinirim.

  Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Özgür Bey,
   Değerli yorumlarınız için bizde size teşekkür ederiz.
   Samsung 49MU7500 modeli maalasef OLED değil LED. Ayrıca gerçek yenileme hızı 50 Hz ki buda bütçe sorunu yoksa pek tavsiye edebileceğim biri ürün değil.
   Samsung 49MU9000 ve LG 49UH850V80 çok daha iyi olurdu ama piyasada bulmanız artık çok güç. Bu yüzden bunların yerine aşağıdaki TV’leri önerebilirim.
   1-Philips 49PUS7502:3450 TL
   2-LG 49SJ800V: 3450 TL

 31. Umut diyor

  Erdem bey tekrar merhaba,
  1 hafta önce Samsung 55MU9000 TV’yi 5900 TL’ye aldım.
  Amacım daha çok spor karşılaşmalarını ve Tivibu’dan daha çok sinema kanalları olmak üzere TV izlemekti. Çocuğum henüz 7 yaşında, belki ileride oyun kutusu alıp oynarız.
  Bugün Tivibu’da bir sinema filminde siyahlarda hayal kırıklığı yaşadım. Siyahlarda TV hem siyah vermede başarılı değil hem de görüntü kalitesini beğenmedim.
  Hafta içi Tivibu üzerinden kupa maçını izledim. TV’de ara ara takılma hissettim. Bu internet üzerinden yayından mı, yoksa TV upscale ederken çuvallamasından mı bilemedim.
  Bugün smart tv üzerinden Digitürk play denedim. Görüntü fena değildi ama sonra hızlı top vuruşlarında topun gölgelendiğini, futbolcular koşarken ayakkabılarının gölgelendiğini farkettim ve canımı çok sıktı.

  Sonuç olarak kanaatim, bu kalitedeki yayınlar ile bu TV’lerden keyif almak zor. Hareketli düşük çözünürlüklü görüntülerde çanınız sıkılabilir.

  1. Umut diyor

   Pardon 4900 tl olacak.

   1. Erdem Tezcan diyor

    Kullanıcı yorumlarınızı bizimle paylaştığınız için teşekkürler Umut bey.
    Yorumlarınız bu TV’yi alacaklara yol gösterecektir.
    Teşekkürler.

  2. umut diyor

   TV’yi kullanıp ayarlarını öğrendikçe ayarlarını daha iyi öğreniyorum.
   Paradoks olarak ekranda titreme olmasın diye koyulmuş olan Auto Motion plus’ı kapattığımda o titreme sorunları kalmadı.
   Yabancı sitelerde önerilen TV ayarları ile şu an memnunum televizyonumdan.
   En iyi özelliğinin de ışık yansımalarından hemen hemen hiç etkilenmemesi.

 32. Ugur diyor

  Erdem bey merhaba
  Sizce 55 ekran ips panelli 4k bir tv mi almaliyim yoksa curve ve oled ekrana sahip 55 ekran full hd bir tv mi almaliyim modellerim sunlar

  LG 55SJ850V 55 LG 55eg910v Samsung mu8000 yada sony xe9005 bunlarin arasindan hangisini secim yapmaliyim

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Uğur Bey;
   Tabi ki yazımızda da önerdiğimiz üzere 4K OLED TV tavsiye ederiz ama 4K TV,Video ve Oyunların piyasada yer aldığı bir ortamda paneli OLED bile olsa Full HD tavsiye edemiyoruz.Bahsettiğiniz modellerin öncelik sıralaması şu şekilde olmalı:
   1-LG 55SJ850V: 5000 TL
   2-Samsung 55MU8000: 4.750TL
   3-Sony KD-55XE9005: 5.650 TL

 33. serkan diyor

  merhaba
  2500 lirayı pek geçmek istemiyorum, ancak eğer değecekse 300-500 daha artabilir bütçemiz. Max ekran büyüklüğü 42″ olacak.
  *Beklentilerimiz, digiturk ile kullanabilmek.
  *Smart Tv özelliği sayesinde, internetten çizgi film vs izleyebilmek.
  Şu ana kadar iki model kafama yattı ama gene de sizlerin fikirlerinizi almak istedim.

  LG 43UJ701V
  Samsung UE43MU7000

  yada farklı hangi marka veya model?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Serkan Bey;
   Aslında yazımızda şurada Her Bütçeye Uygun Tv Tavsiyeleri yer alan yazı ile her bütçeye uygun tv tavsiyelerine atıfta bulunmuştuk.
   Ancak yinede bütçenize uygun ve bahsettiğiniz ürünlerinde yer aldığı o yazıdaki C ve D şıklarındaki TV’leri incelemenizi öneririm.

 34. Suleyman diyor

  Direkt led Sony55xe9005 mi 5500tl 33ms.
  Edge led samsung 55nu8000 5200tl 15ms.
  Edge led samsung 55mu9000 5300tl 22ms.( input lag)civarına alabiliyorum
  Xbox one x 4K oyun vb konsollarda kullanılacak.Tüm yorumlar sony fiyat performansı diye çıkıyor sizin fikrinizide almak istedim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Süleyman Bey;
   Sizinde belirttiğiniz gibi Sony55xe9005 Input Lag değeri 33ms iken Samsung 55nu8000 15ms. TV üreticileri son dönemlerde eskiden olmadığı kadar oyunseverleri düşündüklerini gösteren modeller üretmeye başladılar. Sanırım Samsung’da bu firmalardan birisi ve Samsung bu modeli 2018’de yeni çıkardı. Hem de rtings.com’un şurada Input Lag yer alan listesindeki Input Lag değerlerine bakacak olursanız Samsung NU8000 modelinin Input Lag değerinin hayli yüksek olduğunu görebilirsiniz.
   Yinede tercih sizin tabi.

 35. Özgür Yağcı diyor

  Merhaba Erdem Bey,

  Önerileriniz için teşekkür ederim. Öneriniz üzerine MU9000 serisini buldum ancak 49 yerine 55″ olarak satın aldım. Hafta içi kurulum yapılacak, yorumlarımı da paylaşacağım. Bu arada 1-2 kişi ile görüştüm. Özellikle Philips’in yazılımsal sorunlarından bahsettiler. Bunu da dikkate alarak kararımı verdim. Tekrar çok teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Tekrar merhaba Özgür bey,
   Siz daha önce 49 inch önerisi istemiştiniz.Bizde bulması güç ama bütçenize uygun Samsung 49MU9000 serisini bulursanız alın yoksa LG ve Philips model önermiştik. Samsung 49MU9000 bulamadığınız için 55MU9000 almışsınız. İyi de yapmışsınız.?
   Hayırlı olsun.Gayet başarılı bir seri.

 36. Görkem Balkan diyor

  Merhaba Erdem Bey,

  55″ TV arayışındayım. 7000 tl ye kadar bütçem bulunmaktadır. Bu TV’ nin kullanımı, playstation-dizi ve film ağırlıklı olarak amaçlanmaktadır. İnternet araştırmalarımda aşağıdaki modeller ön plana çıktı. Sizin yorumlarınızı rica ederim. Farklı önerilerinize de açığım.

  LG 55SJ950V
  LG 55SJ850V
  SAMSUNG 55MU9000
  SONY KD-55XE9005

  Saygılarımla,

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Görkem Bey;
   Önerdiğiniz modeller gerçekten iyi modeller. Ancak Sony’nin ses kalitesi hariç birbirine benzer ürünler olmasına rağmen fiyatları farklı ürünler. Bu yüzden aynı donanımsal özellik yüksek fiyat vermektense düşük olanı almanızı tavsiye ederim. Ayrıca ben buraya birde Samsung 55MU8000 modelini eklemek istiyorum.Zira fiyat performans açısından oldukça iyi bir ürün. Şuradaki yazıda Samsung 55MU9000 ile Samsung 55MU8000 Karşılaştırması yapılmış.Mutlaka oraya bakmalısınız.
   Buna göre fiyat performans olarak şöyle bir öncelik sıralaması yapabiliriz.
   1-Samsung 55MU8000
   2-Samsung 55MU8000
   3-LG 55SJ850V
   4-LG 55SJ950V
   5-SONY KD-55XE9005

 37. elvan diyor

  1700…2000 fiyat aralığnda tv önerir misinz teşekkür edrm

 38. MERT CAN diyor

  Merhaba Erdem Bey ,

  Yazılarınızı dikkatle takip etsek de her dakika yeni çıkan teknolojiyi takip edemiyoruz maalesef. Bu da bizleri belirli noktalarda noksan bırakıyor. Bizlere bilişim konularında bu kadar aydınlattığınız için teşekkür ederiz. Benim için de bir yorumlama yaparsanız sevinirim. 49″ ve maksimum 2500 -3000 aralığında bir model önerebilir misiniz? Bir de vestel ve regal televizyonlar hakkındaki yorumlarınız nelerdir?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mert Bey;
   Öncelikle hakkımızdaki bu şık yorumlarınız için teşekkür ederim.Evet dediğiniz gibi teknolojiye yetişmek güç ama öğrenme ve bilgi seviyesini güncellemek şart.
   Sorunuza gelecek olursak;
   49 inch Ekran (120 ekran tv) için iyi bir Tv almak istiyorsanız bütçenizi çok az artırmalısınız.Bu yüzden aşağıdaki modellere bakabilirsiniz.
   3000-3500 TL Bütçe ve 49 inch Ekran için öncelik sırasına göre TV tavsiyeleri
   1-Philips 49PUS7002 : 3150 TL
   2-LG 49UJ701V : 3200 TL
   3-Samsung 49MU7400 : 3100 TL
   4- Philips 49PUS6581:3100 TL
   5-Sony KD-49XE7077 : 3100 TL

 39. İbrahim diyor

  Öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Alacağım tv için öneri arıyordum sizi buldum. Süper oldu ? Benim öneri isteğim 4000-5000 tl civarında 55inch playstation performansı iyi olan androit telefonumun ekranını tv ekranına aktarabileceğim en olumlu tavsiyeniz nedir. Ve işletim sistemleri arasında kullanım ve içerik açısından en iyi olan hangisidir.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba İbrahim Bey;
   Hakkımızdaki olumlu düşünceleriniz için teşekkür ederim.
   İşletim sistemi tercihi tamamen kullanıcıya kalmış. Bugün bir çok Tv bildiğim kadarıyla işletim sistemi farkı olmadan telefon ekranını TV ekranına yansıtabiliyor.Oyun performansı adına en az 50 FPS için 100 Hz ve üzeri bir TV almanızı tavsiye ederim.
   4500-5500 TL Bütçe ve 55 inch Ekran için öncelik sırasına göre TV tavsiyeleri
   1-Samsung 55MU8000 : 4650 TL
   2-Philips 55PUS7502: 4680 TL
   3-Philips 55PUS8602: 4900 TL
   4-LG 55SJ800V : 5000 TL
   5-Sony KD-55XE8505 : 4700 TL
   6- Samsung 55MU7400 : 3.800 TL
   7-Samsung 55NU8500: 5.800 TL, Kavisli (Curved)
   8-Samsung 55NU8000: 5.500 TL, Düz (Flat)
   9-Samsung 55MU9000: 5.250 TL, Düz (Flat)

 40. Kutluhan ERKTAN diyor

  Güzel ve aydınlatıcı bir sayfa olmuş teşekküğrler. Ben geçen gün samsung 49MU7400 model tv gördüm ancak yorumların bazıları olumlu bazıları olumsuz. Yani karar veremedim. Sizce nasıl bir televizyon yorumunuzu merak ediyorum. Teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Kutluhan Bey;
   Hakkımızdaki değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim.
   Öncelikle Samsung 49MU7400 modelinin parasına göre bir Tv olduğunu söyleyebiliriz. Gerçek Yenileme hızının düşük olması en göze batan özelliği. Bunun yerine bir miktar daha bütçeyi artırıp LG 49SJ800V almak daha mantıklı.Ama bütçeniz uygun değilse alınabilir bir TV.

 41. kerim basak diyor

  merhaba erdem bey lg oled 55 b7v ile c7v arasında kaldım hangisini almalıyım gönlüm sony af 8 de ama fiyatı yüksek 8000 .9000 bütçeden fazla ayıramam . saygılarımla.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Kerim Bey;
   Her iki TV arasında teknik özellik olarak neredeyse hiç fark yok.Tek fark aradaki yaklaşık 1000 TL olması.Ayrıca LG OLED55B7V kullanıcıları arasında olumlu yorumları çok olan bir model.
   Bu yüzden daha düşük fiyatlı LG OLED55B7V modelini almanızı öneririm.

 42. recep diyor

  Selam Erdem Bey
  Hiç üşenmemişsiniz herkese cevap vermişsiniz gerçekten herkes yapmaz bunu bu yüzden Allah razı olsun sizden.
  Konuya gelecek olursam almak istediğim boyut 55inc te olabilir 49inc te fiyat olarak 5.500 beni baya zorlayacak (yeni evleneceğim için) ama olmayacak anlamına da gelmiyor
  1. philips 55pus8602
  2. sony55xe8505 çok baktım 9005 serisini görünce görüntüsünden dolayı vazgeçtim ama 9005 pahalı
  3. samsung 55mu9000txtk
  4. samsung 55mu 8000 serisi bunun 49 inci var

  yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim şimdiden.

  1. recep diyor

   merhaba erdem bey
   bize cevap vermeye tenezzül etmemişsiniz 🙂 eski aradaşlara yönelmişsiniz lakin yazınızda şuraya dikkat etmemişim sanırım. sizden cevap almadan tv almak istemedim cevap vermicenize kanaat getirdim tekrar yazılarınızı inceledim 🙂

   I) 4500-5500 TL Bütçe ve 55 inch Ekran için öncelik sırasına göre TV tavsiyeleri

   1-Samsung 55MU8000 : 4650 TL

   2-Philips 55PUS7502: 4680 TL

   3-Philips 55PUS8602: 4900 TL

   4-LG 55SJ800V : 5000 TL

   5-Sony KD-55XE8505 : 4700 TL

   6- Samsung 55MU7400 : 3.800 TL

   7-Samsung 55NU8500: 5.800 TL, Kavisli (Curved)

   8-Samsung 55NU8000: 5.500 TL, Düz (Flat)

   9-Samsung 55MU9000: 5.250 TL, Düz (Flat)

   bu listenize istinaden şartlarımı da zorlayıp samsungmu8000 modelini almaya karar verdim tsk ederim.

  2. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Recep Bey,
   Eleştirilere açığız sorun yok ama eleştirilere cevap verme hakkımızda var. Biz bildiğimiz kadarı ile insanlara yardımcı olmaya çalışıyor ve işimizi çok seviyoruz. Ama “Tenezzül” etme diye bir şey yok ve bu kelime “Şık” olmamış. Böyle bir hizmeti başka yerde bulamayacağınızı sizde ikrar etmişsiniz zaten.

   Sizden bir sonraki yoruma cevap verdiğimiz için böyle düşündüyseniz şöyle izah edelim:

   Bahse konu yorumcumuz yaklaşık 2-3 aydır TV arayışında ve daha önce 5-6 defa soru sormuş birisi. En son sizin bahsettiğiniz durum dahil biz ise her defasında bu soruları cevapladık. Yani uzun bir süreç sonrası verilen kısa bir cevap olduğu için ona cevap verdik(Hatta yazımızı tam okumadığını anlayıp bir iğneleme yaptık🙂). Yani sizinki gibi yeni bir soru değil.

   Verdiğimiz cevaplar tamamen iyi niyetle, amatör bir ruhla, herhangi bir marka ya da firmayı öne çıkarmadan ve insanların bütçelerine uygun olarak objektif bir şekilde verilen cevaplardır. İnsanların tavsiyelerimize uyup uymaması veya buna göre TV alıp almaması tamamen kendi tercihleri olup biz herhangi bir sorumluluk almamaktayız.

   Yalnızca iyi niyetimizin istismar edilmesi hariç, yine de elden geldiğince tüm soruları sırayla cevaplamaya devam edeceğiz bundan şüpheniz olmasın.Ayrıca bir yandan bir çok projemizi yürütüyor bir yandan da her soruya mutlaka yanıt vermeye çalışıyoruz. Sizlerden ve tüm kullanıcılarımızdan istirhamımız biraz sabır. Sorunuza çok gecikmeden mutlaka sırayla cevap vereceğiz.

   Sorunuza gelecek olursak; zaten bu soruyu bir önceki yorumunuzda cevaplamıştık. O soruda sunduğunuz seçenekler arasında fiyat performans olarak en ideal TV modelinin Samsung 55MU8000 olduğunu ifade etmiştik.

   Sunduğunuz seçenekler arasına 2018 yılında yeni çıkan, fiyat ve donanımsal özellikleri ile Samsung 55MU8000 modeline çok benzeyen Samsung 55MU8000 modelinin de eklenmesi iyi bir tercih olabilir.

   İyi günlerde kullanın.

   1. recep diyor

    erdem bey dikkat ettiyseniz gülümseyerek söyledim zaten o arkadaşada iğneleme yapmtiginizi bilerek söylemiştim yanlis anlaşıldım özür dilerim. sonuçta cevap vermek zorundada değilsiniz zaten bunu bilerek size karşı öye bir itamda bulunmam sözkonusu değil . tekrar özür dilerim. zaten yazılarınızda cevaplar var biraz okuyup incelemek gerekiyor 🙂 son cevabımdan sonra gittim tv almaya samsung 55mu8000 alacaktım vatan bilgisayardan adam benim kafamı allak bullak etti LGSJ800V ye götürdü bunu al dedi bende ikisinide bıraktım çıktım mağazadan 🙂 sanırım samsung55mu8000 de son kararımı verdim. tşk ederim. sözlerimden dolayı üzdüysem tekrar özür dilerim.

    1. Erdem Tezcan diyor

     Estağfurullah Recep Bey.Biz yanlış anladıysak kusura bakmayın.
     Yalnız LG 55SJ800V modelinin Subwoofer’ının olmaması ve yaklaşık 800 TL fazla olması(belki orada daha fazladır) nedeniyle almanızı önermem. Samsung 55MU8000 modelinden tek fazlası gerçekte kullanıcının çok fark etmeyeceği Yazılım Yenileme Hızının biraz daha yüksek olması. Kötü modeldir demiyorum ancak uygun bir fiyat teklif edildiyse düşünülebilir.
     Yine de tercih sizin tabi ki ama fiyatlar dediğim gibiyse ben Samsung 55MU8000 modelini alırdım.

     1. recep diyor

      Çok tşk ederim kusur benim sizin değil Allah razı olsun cevap vermeniz bile çok büyük bir incelik. açıkçası personel vatanın kendi personeliydi ama sanırım lg den komisyon alıyordu samsung u satmamak için direndi desem yeridir 😀 beynimi karıştırmak için 1.super UHD dedi uhd nin bir üstü oled bir altı dedi 🙂 2. Harman/kardon Ses Teknolojisi varmış ses o yüzden mükemmelmiş 3. ekran çift katmanmış dayanıklıymış sonuçta evde savaşmicaz 🙂 elinde 1 tane teşir üürünü kalmış 5000 tl hem teşir olmasına güvenemedim hem samsung 55mu kafama yattı o yüzden yaklaşmadık pek. durum bundan ibaret 😀 herşey için tşk ederim sizi takip etmeye devam edicem dün twitterinizide buldum oradanda takip yaptım benden kurtuluşunuz yok 🙂 bir kaç ay sonra klima tavsiye başlıklı yazınızı incelicem düğünden sonra oradanda bir kaç soru sorabilirim. hoşcakalın şimdilik

     2. Recep diyor

      Erdem bey merhaba bana acil cevap verme umuduyla yaziyorum ki insallah yazarsiniz samsung55mu8000 5200tl lg55sj800v 5800tl bana diyinki şunu al onu alicam lutfen ☺

     3. Erdem Tezcan diyor

      Recep Bey;
      Aslında cevabımızı vermiştik ama yinede oradaki yorumumuzu tekrar edelim.
      “Yalnız LG 55SJ800V modelinin Subwoofer’ının olmaması ve yaklaşık 800 TL fazla olması(belki orada daha fazladır) nedeniyle almanızı önermem. Samsung 55MU8000 modelinden tek fazlası gerçekte kullanıcının çok fark etmeyeceği Yazılım Yenileme Hızının biraz daha yüksek olması. Kötü modeldir demiyorum ancak uygun bir fiyat teklif edildiyse düşünülebilir.” Yani Samsung 55MU8000 ses kalitesi ve fiyatı ile öne çıkıyor.
      Yalnız ben alışveriş sitelerinde en uygun fiyatları aşağıdaki gibi görüyorum.

      LG 55SJ800V:5167 TL
      Samsung 55MU8000:5000 TL

     4. recep diyor

      erdem bey aldım tv yi lg55sj800 modelini aldım. sizden sonkez fikrinizi almak istediğim için sormuştum 600tl lik farka değermi diye yoksa o verdiğiniz cevabı okumuştum nedense biraz güven verdiniz bana tavsiyelerinizle o yüzdende olsa gerek fikrinize ihtiyaç duydum ve tv yi aldım sizden cevap geldi 🙂 tv tamircisi birinin tavsiyesi ile lg ye yöneldim philipsten uzak dur dedi samsung panel arızası veriyor dedi lg al dedi zaten samsungla muadil olduğu için lg aldım. tşk ederim hakkınız helal edin. Allah sizden razı olsun. ayrıca lg nin görüntüsü çok iyi geldi bana 20 uzaklıktan sağdan soldan cepheden çaprazdan hepsinden baktım kesinlikle görüntü bozulması yaşamadım bununda bende etkisi oldu 🙂 inşallah hayırlısı olur

     5. Erdem Tezcan diyor

      Hayırlı olsun.
      Kurulum yapıldıktan sonra kullanıcı deneyimlerinizi de bekleriz

 43. vedat erdal diyor

  merhaba erdem bey,
  detaylı ve oldukça yararlı bir makale hazırlamışsınız. emeğinize sağlık.
  aslında yazıda yeterince bilgi var ama ben yine de fikrinizi ayrıca almak istiyorum.
  yıllardır evimizde televizyon yok, kullanmıyoruz. film izlemek için projeksiyon cihazı veya televizyon seçeneklerini düşünürken tv de olabilir diye düşündüm. alacağımız tv daha çok film izleme amaçlı kullanılacak.
  bu iş için 6-8 bin lira gibi bir bütçe ayırabilirim. önem sırasına göre önerilerinizi almak istiyorum.
  şimdiden teşekkürler,

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Vedat Bey,
   Öncelikle hakkımızdaki düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.
   Sorunuza gelecek olursak;
   Bütçenizle birlikte almayı düşündüğünüz TV’nin ekranını da belirtmelisiniz.

 44. irfan diyor

  Erdem bey merhaba;
  65 inç Tv arayışındayım. Aşağıdaki modeller arasında kaldım sizin de görüşlerinizi alabilirmiyim artıları ve eksileri ile birlikte.
  1-Philips 65pus8602 (Vatan ve media mark ta ürünü çok övdüler , Teknosa da ise ürünün çok ısındığını ve tavsiye etmediklerini bildirdiler)
  2-Samsung NU8000
  3-LG 65SK7900
  4-Samsung MU7400

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba İrfan Bey;
   Öncelikle Samsung MU7400 ve LG 65SK7900 modelleri 50 Hz gerçek yenileme hızına sahip oldukları için tavsiye edemiyorum.
   Philips 65pus8602 modelinin Subwoofer’ının olmaması, H.265/HEVC (4K/60p) USB sahip olmaması nedeniyle tavsiye edemiyorum.
   Geriye kalan Samsung NU8000 modeli bu özelliklere ve birkaç fazla özelliğe sahip en iyi model diyebilirim.

   1. İrfan diyor

    H.265/HEVC nedir acaba

    1. Erdem Tezcan diyor

     İrfan Bey;
     Bu son 2 ayda 6.sorunuz.Elimizden geldiğince size yardımcı olmaya çalıştık.
     Artık bizimde size bir sorumuz var!
     Yazımızı okudunuz mu🙂

 45. Uğur diyor

  Erdem bey merhaba
  2 3 TV arasında çok.kaliyorum bunlar arasından bir karar vermek isterseniz hangisini tercih edersiniz ? Modeller sırasıyla şu şekilde;
  Samsung 55nu8000
  Samsung 55mu9000
  LG 55uh850v yardımcı olursanız çok.mutlu olurum . Birde egerki 55 inç kararımız daha uygun fiyata aynı performansi alabilecegim bir TV oneriniz varmıdır şimdiden teşekkürler yorumunuz için

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Uğur Bey;
   Bu 3 Tv de gerçekten iyi modeller.Bu modellere birde Samsung 55MU8000 modelini ekleyebiliriz. LG 55UH850V modeli 3D’si olduğu için öne çıkıyor ancak bütçenizi biraz aşabilir. Eğer bütçeniz uygunsa LG 55UH850V modelini yok değilse diğer Samsung modellerinden en uygununu alabilirsiniz. Zira Samsung modeller arasında teknik donanım anlamında çok ciddi bir fark yok.
   Aldığınız modelin kullanıcı yorumlarını bekleriz.

 46. Fırat diyor

  Merhaba.

  Ben Samsung 55MU7400 tv almayı düşünüyorum ve ps4 kullanıcısıyım okudugum kadarıyla 50 Hz bir tv bu model sizce konsolla uyumu nasıl olur ? Bu tvyi biliyorsanız yorumlarmısınız ?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Fırat Bey;
   Oyun performansı adına en az 50 FPS için 100 Hz ve üzeri bir TV almanızı tavsiye ederim. Bu yüzden bence bütçenize uyan aşağıdaki modellere bakmalısınız.
   4500-5500 TL Bütçe ve 55 inch Ekran ve Oyun Performansı için öncelik sırasına göre TV tavsiyeleri.
   1-Samsung 55MU8000 : 4650 TL
   2-Philips 55PUS7502: 4680 TL
   3-Philips 55PUS8602: 4900 TL
   4-LG 55SJ800V : 5000 TL
   5-Sony KD-55XE8505 : 4700 TL
   6-Samsung 55NU8500: 5.800 TL, Kavisli (Curved)
   7-Samsung 55NU8000: 5.500 TL, Düz (Flat)
   8-Samsung 55MU9000: 5.250 TL, Düz (Flat)

 47. Aşkım Hasan Özel diyor

  Merhaba Erdem Bey.
  Uzun zamandır internet üzerinden tv kıyaslaması yapıyorum. Şu an’a kadar gördüğüm en güzel yazı size ait. Öncelikle paylaşımınız için teşekkürler.
  Bir süredir samsung UE43MU700U modelini almak istiyorum ve bir çok marka ve model ile kıyaslama yaptım. Tercihime en uygun modelin samsung 43MU7000 olduğuna karar verdim.
  Fakat , LG 43 UJ 701V modeli ile kıyasladım,
  *LG nin çözünürlüğü 1900 iken
  Samsung’un 1300..
  *LG’nin paneli IPS iken
  Samsung’un paneli “Ultra Clear panel.
  *Samsung Tizen isletim sistemi kullanırken
  LG vebos kullanıyor.

  Sizce
  LG 43 UJ 701V mı
  Samsung 43 MU 7000 mi?
  Teşekküler

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Hasan Bey;
   Hakkımızdaki bu güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.
   Esas önemli olan panelin yazılım yenileme hızı değil gerçek yenileme hızıdır. Bu iki TV’ninde Gerçek Yenileme Hızı 50 Hz olduğu için 1900-1300 olayına ilk etapta girmeye gerek yok ama iki arasındaki en temel fark zaten bu. Bu özelik standart kullanıcı için çok farkedilebilir bir durum değil. Onu dışında birbirine benzer ürünler olduğu için daha ucuz olan Samsung 43MU7000 modelini almanızı öneririm.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.

 48. Enes Demirpınar diyor

  erdem bey merhabalar 5000-5500 bütçem var bana 55inç 3d li hdrli gerçek görüntü kalitesi yüksek (birinci tercih mümkünse lg) bir ürün önerirmisiniz yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

 49. Mustafa diyor

  LG 49UJ630V 49″(2.799,00 TL) — Samsung UE50MU7000 50″(2.969,00 TL)

  Erdem Bey bu iki televizyon arasında kaldım. Ana özellikler tamamen uyuşuyor diyebiliriz, kullandıkları paneller farklı siz daha iyi bilirsiniz tabi ki, ama dediğim gibi çok kararsızım, LG ve Samsung arasında. Birde fiyatları şuan çok iyi ama kısıtlı süre için acil bir dönüş yapabilirseniz çok sevinirim. Kendi öneriniz olursa başım üstüne oda.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mustafa Bey,
   Aslında yazımızda panellerle ilgili bilgi var. IPS paneller daha geniş izleme açısı sunarken VA paneller daha iyi siyah kalitesi sunarlar. Bazı forum ve şikayet sitelerinde Panel konusu çok tartışılsa da pratikte (gerçek yaşamda) kullanıcıları çok ilgilendiren bir durum olmadığı için çok takıntı yapılacak bir durum değil.
   Bahsettiğiniz gibi her iki modelde benzer donanımsal örneklere sahip ama illa birisi derseniz Samsung UE50MU7000 diyebilirim.

 50. Mustafa diyor

  Erdem bey öncelikle yararlı bir bilgiyi bizimle paylaştığınız için tşk ediyorum sizler gibi insnalar hep varolsun hep olsun iyi ki varsınız. Soruma gelince 2500 ve 3500 tl arası bir tv bakıyorum marka takıntım Yok yorumunuz için şimdiden tşk ediyorum iyi çalışmalar

 51. ismet diyor

  Erdem Bey merhaba, ben de su aralar kardesim icin 55 tercihen 65″ lg dusunuyorum, daha once LG 55″ vardi ancak sanirim renk bit dusuklugunden dolayi bazi sahneler cok kotu idi ayrica reklam kayan yazilar da titreme vardi ve akiskanlik yoktu oysa 100 veya 120 HZ idi. Burda bize esas lazim olan goruntu kalitesi, ses. Arayuz veya akilli ozellikleri veya 3d tamamen para tuzaklari. Bu baglamda bana LG 55 ve 65″ birkac model tavsiye edermisiniz

  simdiden tesekkurler

   1. ismet diyor

    pardooon, ekran 55 veya 65, butce 3000-4000 civari

 52. eray erduran diyor

  slm lar lg 55sj800v nasıl bir televizyondur fiyatı biraz yüksek alınabilir mi o fiyatlara yada başka tavsiyeniz olur mu

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Eray Bey;
   Biz TV’leri değerlendirirken fiyat performans ve donanım özelliklerine göre yorumluyoruz. Dolayısıyla LG 55SJ800V modelinin Subwoofeer’ının olmamasına rağmen fiyatı yüksek eldi.Bunun yerine aşağıdaki modeller daha iyi olabilir.
   1-Samsung 55MU9000
   2-Samsung 55NU8000

 53. ismet diyor

  Yarin Samsung MU9000 alcam, hem vatan hem mediamark taki arkadaslar siddetle tavsiye etti, inginctir teknosa daki arkadaslar goruntu islemcisi nedir dahi bilmiyorlardi, ilk defa duyduk dediler bugun ( maltepe avm teknosa )

  1. ismet diyor

   kardesimin sponsorlugunda saolsun cihaz geldi, ilk izlenim ses cok az, yaninda verdikleri ses bar olmazsa ses cok dusuk. Kumanda alismak zor dediler, aksine inanilmaz rahat. Parlaklik kisitli yukseltilebiliyor, eski 55LA740S o yonden cok daha detayli ayarlari vardi. Baglanti blogu gayet iyi ve kullanisli. Goruntu testleri henuz yapamadim, elimde gercek 4k test goruntuler lazim. Ha bir de harici HDD den bazi full hd ve 4k filimlerin bazilarinda donmalar oldu, hatta bazilarini hic oynatamadii oysa eski tv de oynatabiliyordum???

   1. Erdem Tezcan diyor

    İsmet Bey,
    Samsung MU9000 aldınız galiba.Hayırlı olsun.
    Kullanıcı yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 54. OKAN diyor

  Selamlar iyi günler. Çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler. Benim de bütçem 2500-3000 civarı 43 inç yada 49 inç ne önerirsiniz. Gönlüm 49 inç ten yana ama maaliyetler ve kalite performans nasıl etkiler bilemiyorum teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Okan Bey,
   Hakkımızdaki düşünceleriniz için teşekkürler. Aşağıdaki modelleri tavsiye edebilirim.
   1-Samsung 43MU7000
   2-LG 43UK6950PLB
   3-LG 43UJ651V
   4-LG 43UJ630V

 55. Hasan diyor

  Samsung 55mu9000 ile philips 55pus8602 arasında kaldım, hangisini almalıyım.

 56. Ramazan diyor

  Merhaba! Erdem bey nasıl bir tv alacağım bilemedim Samsung lg arasında kaldım 4000tl arası maç ve filim izleyen biriyim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim marka ve serisini yazar iseniz

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Ramazan bey;
   Doğru ve aktif bir E-posta adresi belirtmeyen yorumcularımıza maalesef yardımcı olamıyoruz.. Ayrıca Ekran boyutu da belirtmelisiniz.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

 57. Hüseyin diyor

  3000 3200 civarı 40 inç ve üzeri televizyon tavsiye

 58. hande diyor

  Erdem Bey Merhaba,
  Yorumlarınızın çoğunu okudum fakat yine de fikrinizi almak istiyorum. 49″ boyutunda 2500-3300 aralığında bir televizyon almayı düşünüyorum. Çok fazla anlamıyorum özelliklerden o yüzden arada kalıyorum. LG mi Samsung mu tavsiye edersiniz?
  Birde yazınıda tavsiye ettiğiniz LG 49UF770V modelinin internette satışını bulamadım, üretimi mi kaldırıldı?
  Marka ve model tavsiyelerinizi bekliyorum. Ona göre alım işlemini gerçekleştireceğim.
  Çok teşekkürler şimdiden.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Hande Hanım;
   Evet 2016 yılında piyasaya sürülen LG 49UH770V modelini daha önce tavsiye ettik ama takdir edersiniz ki Dolar kurundan dolayı fiyatlar çok değişiyor ayrıca ürünler eskidikçe piyasadan kaldırılıyor. LG 49UH770V modeli iyi bir ürün ama piyasada bulmak artık güç. Biz zaten tavsiyelerimizde takipçilerimize piyasada bulabilecekleri ürünleri önermeye çalışıyoruz. Sizin için aşağıdaki ürünleri tavsiye edebilirim.
   1-Samsung 49NU7100
   2-Philips 49PUS7503
   3-LG 49UJ630V

 59. Mustafa diyor

  Merhabalar yardımcı oldugunuz için ilgi ve alakanız için teşekkğr ederim kendimde esnafım para kazandığım halde insanlara bileyler anlatmak zor gelirken sizin bu yaptığınız gercekten takdire şayan. Sorum şu olacaktı 49 veya 50 inç bana önerebileceğiniz en iyi tv nedir acaba fiyat problem değil ama sadece digitürkten maç ve internette YouTube dan video izliyorum önerinizi bekliyorum iyi çalışmalar

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mustafa Bey;
   Hakkımızdaki bu nazik düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz.Bilgimizi paylaşmaya çalışıyoruz.
   Bütçe problemi yoksa 49-50 yerine aşağıdaki 55 inch -OLED TV modellerini almanızı tavsiye ederim.Yok illa 49-50 derseniz 3.sıradaki LED TV^yi almalısınız.
   1-LG OLED55C8PLA-OLED TV
   2-Sony KD-55A1 -OLED TV
   3-LG 49SJ800V-LED TV

 60. Taner diyor

  Merhaba Erdem Bey
  Vermiş olduğunuz detaylı bilgiler için teşekkürler. Ps4 pro için Samsung 55nu8000 ile Philips 55pus7502 arasında kararsız kaldım. Bu iki marka hakkında görüşlerinizi merak ediyorum. Bunun dışında sizin şiddetle tavsiye edeceğiniz 55” 4000-5500 tl civarı olan modeller nelerdir?Cevaplarsınız sevinirim.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Taner Bey;
   Hakkımızdaki düşüncelerinizi için teşekkür ederiz. Philips’le ilgili bazı sorunlardan bahsediliyor ama bu iş biraz da şans işi.
   Aşağıdaki modelleri almanızı öneririm.
   1-LG 55SJ800V
   2-Samsung 55NU8000

 61. İLHAN TENİKECİ diyor

  Merhaba öncelikle LG ve SAMSUNG arasında kaldım buraya baktığımda SAMSUNG ağırlık gibi geldi ve SAMSUNGA yöneldim bütçe olarak 4000-5500₺ arası 55ınch televizyon bakıyorum aklımda şuan
  SAMSUNG 55NU8500
  SAMSUNG 55NU8000
  SAMSUNG 55MU9000
  SAMSUNG 55NU8000
  Önerinizi merak ediyorum eğer bu bütçede LG den öneriniz olursa onuda düşünürüm açıkcası televizyonla tek işim FİLM izlemek başka yaptığım bir şey yok

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba İlhan Bey,
   Yorumcularımızın fiyat performans ve piyasada bulabilecekleri TV modellerini öneriyoruz. Bazen Sony bazen Philips’de oluyor ama bahsettiğimiz kriterlere genelde Samsung ve LG uyuyor.
   Sorunuza gelecek olursak; Aşağıdaki modelleri almanızı öneririm.

   1-LG 55SJ800V
   2-Samsung 55NU8000

 62. Hüseyin diyor

  Merhaba erdem bey.1500.2000 butceli 42 inc ve ustu ne onerirsiniz acil cevap verirseniz sevinirim saygilar.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Hüseyin Bey;
   Maalesef bu bütçe ve ekran boyutunda çok az da olsa TV’ler var ama ben öneremiyorum.
   Üzgünüm.

 63. Murat diyor

  Erdem bey..önemli Yorumlarınız için tesekkur ederim.
  65 inch tv almak 1.5 yıldır uğraşıyorum.7 kez tv degistirdim.ilk 6 da led panallerde İşık sızması,banding sorunlarıyla iadelerim oldu.Lg 65 uh850v banding ve acayip derecede ışık sızması bulutlanmanın ardında param yetmeyince Lg55oledfullhd modelini aldım.Bu modelde dünya kupası maçlarıyla Banding sıkıntısı sebebiyle değişime gitti.Tek alternatif Lg65 4k OLED biliyorum fakat fiyat 14bin tl….! Bu model yerine 65inch alabileceğim Led panel önerirmisiniz ? Benum icin siyahlar ve yenileme hızı cok onemli,lg65 4k oled kac hrz dir?

 64. MURAT diyor

  Erdem bey..önemli Yorumlarınız için tesekkur ederim.
  65 inch tv almak 1.5 yıldır uğraşıyorum.7 kez tv degistirdim.ilk 6 da led panallerde İşık sızması,banding sorunlarıyla iadelerim oldu.Lg 65 uh850v banding ve acayip derecede ışık sızması bulutlanmanın ardında param yetmeyince Lg55oledfullhd modelini aldım.Bu modelde dünya kupası maçlarıyla Banding sıkıntısı sebebiyle değişime gitti.Tek alternatif Lg65 4k OLED biliyorum fakat fiyat 14bin tl….! Bu model yerine 65inch alabileceğim Led panel önerirmisiniz ? Benum icin siyahlar ve yenileme hızı cok onemli,lg65 4k oled kac hrz dir?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Murat Bey;
   Geçmiş tecrübelerinize üzüldüm.Teknolojik aletler birazda şans işi.Umarım bir daha yaşamazsınız.Aslında yazımızda 4K OLED TV tavsiye ettiğimizi okumuşsunuzdur. Ayrıca yine yazımızda OLED TV’lerin 120 Hz olduğundan bahsetmiştik.Bütçe belirtmemişsiniz ama 65 inch LED TV için aşağıdaki modellerden birisini alabilirsiniz.
   1-Samsung 65Q8C
   2-LG 65SJ950V
   3-Samsung 65NU8000
   4-LG 65SK8500PLA

 65. Volkan diyor

  Merhaba Erdem bey. 3500 tl ye kadar bütçem var 49 inç yenilenme hızı 100 hz görüntü kalitesi ve ses kalitesi ıyi olan hangi ürünü. Önerirsiniz.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Volkan Bey;
   Maalesef 3500 TL’ye 100 Hz Tv bulmak mümkün değil.Bütçenizi 1000 TL kadar artırmalı ve Dolar kurunu takip etmelisiniz.

 66. MEHMET YILMAZ diyor

  Merhaba Erdem Bey. Dikkatimi çektide vestel televizyonu genelde önermemişsiniz. Diğer televizyonlar ile karşılaştırdığımda fiyatı sanki çok uygun gibi. Uzman gözü yardımcı olmanız için yazıyorum. Vestellerde bir sıkıntı mı var. Benim bundan önce LG LA660 televisyonum vardı. Ekranını çocuk kırdı, yeni bir televizyon ihtiyacım var. 42″ Smart özelliği olan bir TV tercihim yardımcı olabilirmisiniz. En fazla 3000 TL bütçe ile ne önerirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim, bilgilendirmeleriniz için.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mehmet Bey,
   Yerli ürün olduğu için belki tavsiye edilebilir ama bizim değerlendirmelerimize göre donanımsal bazı özellikleri yeterli değil.Bu yüzden pek tavsiye ettiğimiz marka değil.Aşağıdaki modelleri tavsiye edebilirim.
   1-Samsung 43MU7000:2900 TL
   2-Philips 43PUS6412:2800 TL
   3-LG 43UJ701V:2800 TL

 67. Fatih diyor

  Merhaba erdem bey yakında düğünüm var herşey tamam ama tv hala muallakta 55 inç ve 4 _5 bin arası birşeyler bakiyorum onerileriniz nelerdir teşekkürler şimdiden

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Fatih Bey,
   Düğününüz hayırlı olsun.Geç kalmadık umarım. Bütçeniz 400-500 TL araştırırsanız aşağıdaki modelleri önerebilirim.
   1-Samsung 55NU8000:5500 TL
   2-LG 55SJ800V:5400 TL

 68. Orhan bilge diyor

  Lg 49 sj800v için ne disunuyorsunuz erdem bey

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Orhan Bey,
   LG 49SJ800V modeli fiyat performans ürünü olduğu için tavsiye edebilirim.

 69. İsmet diyor

  Merhaba erdem bey ben lg 65e7v ve lg 86sj957 modeli arasında kaldım hangisini alsam daha iyi aslında ben büyük ekranlı televizyonları daha çok seviyorum lg 86sj 957 modeli almak istiyorum ama oled değil yani ne yapsam değerli yorumlarınıza ihtiyacım var ayrıca bütçede sıkıntı yok 30 bine kadar çıkabilirm

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba İsmet Bey;
   İsmet bey yazımızı okuduysanız OLED TV tavsiye ettiğimizi görmüşsünüzdür. Bütçede sıkıntı yoksa tabi ki OLED. Bu yüzden LG 86SJ957V LED TV olduğu ve 35000 TL fiyatıyla uygun olmaz sanırım.
   Bun yerine aşağıdaki modellere bakabilirsiniz.
   LG OLED65E8PLA
   LG OLED65W7V
   LG OLED65E7V
   Sony KD-65AF8

 70. halil diyor

  erdem bey merhabalar iki model arasında kararsız kaldım
  samsung 55nu9000 ile LG 55UH850V arasında bütçe 5-5,5 arası sizin başka önerebileceğiniz model daha iyidir diyebileceğiniz ürün varmıdır ?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Halil Bey,
   Samsung 55MU9000 demek istediniz galiba zira Samsung 55NU9000 henüz Türkiye’ye gelmedi. LG 55UH850V modelinin de piyasada ancak 65 inch olanını bulabilirsiniz.
   Bu iki TV birbirine yakın özellik ve fiyata sahip.Ancak LG 65UH850V modelinin 3D’li olması bir adım öne çıkarıyor.

 71. Nevzat Akkoyunlu diyor

  Merhaba Erdem bey
  Öncelikle gösterdiğiniz alaka İçin teşekkürler iş yerime alacağım tv konusunda kararsız kaldım
  Vestel 4K SMART 49UD8400B LED TV mi yoksa aynı kategoride LG veya
  Samsung mu ne dersiniz?

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Nevzat Bey,
   Bütçenizi 3500 TL yaparsanız aşağıdaki modelleri önerebilirim:
   1-LG 49UJ630V:3500 TL, Düz
   2-Samsung 49MU7350 :3500 TL, Kavisli

 72. Hakan diyor

  Merhabalar.bende yeni aldığım 55 inc sony kd-55xe8096 aldım ancak memnun değilim d Fix modül ile izliyorum hareketli görüntülerde kumlanma oluyor gibi çok sinirimi bozdu saticam galiba.55 inç 4k LED ve 55 inc oled TV olarak iki önerisi alabilmiyim lütfen.tesekkurler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Hakan Bey,
   Bütçenizi belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

   1. Hakan diyor

    Lg 55sj850 v almak istiyorum tavsiye edermisiniz?

    1. Erdem Tezcan diyor

     Merhaba Hakan Bey,
     LG 55SJ850V modeli zaten bolca tavsiye ettiğimiz modellerden birisi.Alabilirsiniz.

 73. Ahmet diyor

  merhaba android tvlere bakışınız nedir. philips 49PUS7503 almayı düşünüyorum bugün yarın.
  bunla ilgili çok olumsuz yorumlar gördüm. andorid olmasından dolayı. sizin görüşünüz nedir.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Ahmet Bey;
   Genel olarak işletim sistemi seçiminin kullanıcı tercihine bağlı olduğunu düşünüyorum ve olumsuz bir yorumda bulunmuyorum.Bahsettiğiniz modelden ziyade Philips’le ilgili son dönemlerde artan bir şikayet söz konusu.Bütçenize uygun başka modellere bakabilirsiniz.

 74. Hamza diyor

  Merhaba Erdem Bey Yaziniz ve Degerlendirmeleriniz cok guzel ALLAH sizden razi olsun vestel 2500 3000 arasi 46 inc uzer bir tv dusunuyorum onerileriniz var mi bu hafta almam lazim yeni evliyim😊

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Hamza Bey,
   Teşekkür ederiz ve hayırlı olsun. Biraz geç olmadıysa Vestel’i pek tavsiye etmiyorum.Bu bütçe ve ekran boyutunda ancak Full HD TV aşağıdaki modelleri alabilirsiniz.Ancak bunları da mağazalarda bulmak biraz güç olabilir.
   1-Samsung 46F8000
   2-Philips 46PFL8008K
   3-Sony KDL-46W905A

 75. Figen Bala Tosun diyor

  Merhaba Erdem Bey.Samsung 50MU7000 mi yoksa Philis 50PUS6503/12 mi daha iyidir.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Figen Hanım;
   Aslında biraz daha bütçenizi artırıp 100 HZ bir Tv alsanız daha iyi olurdu.Ayrıca donanımsal olarak her iki TV arasında çok büyük bir fark olmamakla birlikte son dönemlerde Philips’le ilgili bazı sorunlardan bahsediliyor.Ancak kullanıcının bakış açısına göre değişir bu sorunlar.Yine de riske girmemek için Samsung 50MU7000 modelini tercih edebilirsiniz.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.

 76. Aydın diyor

  Merhaba Erdem Bey,
  Öncelikle değerli fikirlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Ben 15 m2 oturma odasında (mesafe 2-3 mt) kullanmak üzere kaliteli bir TV almak istiyorum. 49-50” mi yoksa 55” mi almalıyım. Marka takıntım yok ama Halen daha küçük ekranlı 2 adet Led tv var. Bütçe konusunda sınırlama yapmadan önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Aydın Bey,
   Hakkımızdaki değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz.Belirttiğiniz mesafe(2-3 mt) için aslında 49-50 veya 55 inch değil en fazla 43 inch (belki daha düşük) bir TV almalısınız.
   Aşağıdaki modellere bakabilirsiniz:
   1-Samsung 43MU7000
   2-Sony KD-43XF8577
   3-LG 43UK6950PLB

 77. BURAK diyor

  Merhaba Erdem bey;

  Özellikle Philips yada Sony bir tv almak istiyorum. 6000 tl civarı bütçem var. 55 yada 65 inç ekran benim için uygundur. tercihen 3D olursa iyi olur. ama olmazsa çok sorun etmem. özellikle görüntü netliği ve internet kullanımı kolaylı gibi özellikler ayrıca ses sistemi benim en çok önem verdiğim konular.
  lütfen bir kaç tavsiyede bulunurmusunuz.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Burak bey;
   3D’li model olarak sadece LG 65UH850V modeli olabilir ama şuan 7000 TL.Onun dışında aşağıdaki modellere sırasıyla bakabilirsiniz.
   1-Samsung 55NU8500
   2-LG 55SJ950V
   3-LG 65UH850V
   4-Philips 55PUS8503
   5-Sony KD-55XF7596

 78. Hüseyin Midilli diyor

  Erdem bey, merhaba,
  Öncelikle verdiğiniz yararlı biligiler için teşekkür ederim.
  Ben 55 ekran bir televizyon almak istiyorum. Maksimum bütçem 9.000 TL.
  Televizyonu ps4 oyunları oyanamak, yüksek kalitede film ve dizi izlemek ve maç keyfi için almak istiyorum.
  Bu kapsamda tv önerilerinizi bekliyorum.
  Şimdiden desteğiniz için çok teşekkür ederim.
  Saygılarımla,

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Hüseyin Bey,
   Aslında 55 ekran TV için bence o kadar para vermeye gerek yok.Daha uygun fiyata aşağıdaki modellere (OLED daha iyi olur) bakmanız yeterli olur bence.
   1-LG OLED55B7V:7700 TL-OLED
   2-Samsung 55NU8500: 6200 TL-Kavisli
   3-LG 55SJ850V: 6100 TL-LED
   4-Samsung 55NU8000: 5500 TL-LED

 79. Otto Wisher diyor

  SAMSUNG 55Q6FN 55″ vs SAMSUNG 55MU9000 55”
  Bu iki Samsung arasında kaldım ….
  Göreceğiniz gibi biri led diğeri qled
  Led hakkındaki yorumlar çok iyi lakin qled hakkında hiç inceleme ve yorum bulamadım …
  Karşılaştırma yapmak istedim lakin qled karşılaştırma verileri eksik …
  Bu durumda size danışmak istedim hangisini almalıyım ?
  Ya da 8000 tl ye çıkıyor isem samsung’a değer mi , önereceğiniz başka bir tv var mı ?

  Nazik ve ivedi cevabınız için şimdiden çok teşekkürler

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Otto,
   Belkide TV’lere dair Türkiye’deki yazılmış en geniş içerikli bu yazımızda bulamamanız ilginç.Sanırım yazımızı okumadan yorum yaptınız.Zaten başka yerde bu bilgiyi bulamazsınız.
   Çünkü yazımızın 3-d şıkkında bu sorunuzun cevabı var.
   Oradaki tercihe göre ürün almalısınız.

 80. Alper diyor

  Merhaba Erdem Bey,

  güzel yazınız için teşekkürler, o kadar çok yorum var ki oku oku bitmedi.

  Küçük bir sorum var LG 55 SJ850V mi yoksa LG 65 UJ 750V mi? ikisi arasında kaldım.

  Teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Alper Bey;
   Tabi ki Gerçek Yenileme Hızı ve Ses Kalitesi ile önde olan LG 55SJ850V modeli tercih edilir.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı bekleriz.

 81. osman kartal diyor

  samsung 49mu7400 nasıl bir seridir
  tavsiyeedermisiniz

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Osman Bey,
   Fena bir model olmadığını söyleyebiliriz ama bütçeye göre.Bunun yerine Samsung’un yeni çıkardığı Samsung 50NU7400 ve Samsung 50MU7000 modelleri daha iyi olurdu.

   1. Osman kartal diyor

    Ya da LG olarak tavsiyeniz ne olur, 4-5 bin tl civarı fiyat olarak belirledim. Ama çok alternatif var karar vermek zor. Sizin tavsiyeniz üzerine almak istiyorum. Çok teşekkür ediyorum

    1. Erdem Tezcan diyor

     Bence siz LG 49SJ800V modelini alın.Hem 50 inch’le aynı boyutta sayılır hemde donanımsal olarak iyi bir tercih olur.

     1. Osman diyor

      LG sj800 aldım çok teşekkür ederim, gayet güzel 👍 uzun araştırma ve tavsiyeniz üzerine mükemmel bir tv

 82. Abdullah diyor

  Merhaba Erdem bey, çok faydalı bir yazı olmuş emeğinize sağlık.
  Sinema, Dizi Film, Spor yayınları ve Playstation 4 konsolu ile kullanmak amacıyla TV almayı planlıyorum.
  Şu konudaki öneriniz benim için önemli:
  -60hz hızındaki LG55b7v Oled TV modelini mi yoksa minimum 100 hz hızındaki 4k Led tv modellerini mi tercih etmeliyim.
  Selam ve sevgiler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Abdullah Bey,
   Hakkımızdaki düşünceleriniz için teşekkür ederiz.
   Aslında yazımızda bu hususa değinmiştik.”TV’de oyun oynamayı sevenler TV’nin Hertz’ine dikkat etmelidir. En az 50 FPS‘lik performans ve TV görüntüsünde kırılma yaşanmaması, akıcılığın devamı için “Gerçek Yenileme Hızı” yüksek modeller yani 100 Hz ve üzeri TV ya da monitörü tercih edilmelidir. Bu durum oyun performansı açısından oldukça önemlidir. ”
   Dolayısıyla OLED TV’lerde bildiğimiz kadarıyla en az 120 Hz yenileme hızı mevcut olduğu için sorun olacağını düşünmüyoruz.

 83. Cenk Ören diyor

  Merhaba yazınız cok acık ve net olmus…benim size sormak istediğim izleme mesafesi…55 ile 65 inç arasında kaldım.55 kesin olur diye düşünüyorum ama bir kere alacağim için 65 inç de olabilirmi.en yakın izleme mesafem 2.5 metreden başlıyor en uzak mesafe ise 5 metre …65 aldığımda göz sağlığı için bir sıkıntı yaratırmı…55 sj 950 v ile 65 sj 950 v ikilemindeyim…cevabınız benim için cok önemli. şimdiden teşekkürler.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Cenk Bey,
   Öncelikle hakkımızdaki bu güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz.
   TV izleme mesafesi tamamen kullanıcı tercihine bağlı ama 65 sorun olmaz diyorsanız uzun vadede daha mantıklı olabilir.Göz sağlığı için bir şey diyemem zira Doktor değilim:) Seyir zevki açısından yeterli mesafeyi bulursanız kaliteli bir TV’de muazzam bir seyir zevki alabilirsiniz.
   Seçtiğiniz model iyi bir tercih ama 65 inch’ini piyasada bulabilirmisiniz emin değilim. Ayrıca bütçenizi biraz daha artırırsanız LG OLED55B7V modeli çok daha iyi olabilir.

 84. Mustafa diyor

  Merhabalar,

  Tv almak için toplamda max 4000-5000 tl bütçem var. Çok fazla araştırma fırsatım olmadı ama güncel fiyatlara göre iki model arasında kararsız kaldım, değerli yorumlarınızı merakla bekliyorum.

  Medol 1 – LG 55UJ630
  Model 2 – Samsung 55MU7000

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mustafa Bey;
   Bence ikisini de almayın.Daha iyi bir görüntü kalitesi için bütçenizi 300-400 TL artırıp aşağıdaki 2 modelden birini alın.
   1-Samsung 55NU8000: 5.300 TL
   2-LG 55SJ800V: 5.400 TL

 85. Abdurrahman Pehlivan diyor

  Yazınızıda sorulara sicevaplarınızıda epey okudum. Kendi bütçeme uygun olanlarıda inceledim. Çok iyi oldu. İlginiz takdire şayan. Bende 4 bin tl ya kadar bi tv almam lazım. Bir ara bana grunding çok önerildi. Yerinde çokda güzel durmuyo değil. Ben Philips i de arka ışığından beğeniyorum. Ama işte biraz bunlar acaba dedirten türlerde. Siz ne önerirdiniz. 49 inc. 4 bin tl civarı.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Abdurrahman Bey,
   Yazımızı ve yorumlarımızı okuduğunuza göre Grundig’i pek tavsiye etmediğimizi görmüşsünüzdür.Ayrıca Philips’in Ambilight yani arka ışık özelliği seyir zevki vermekte.Fakat Philips’le malzeme kalitesi ile ilgili son dönemlerde bazı şikayetler gelmeye başladı ama fiyat performans açısından fena ürünler değil. Elektronik ürünler birazda şans meselesi.
   Bütçenize uyan aşağıdaki ürünleri tavsiye edebilirim.
   4000 TL Bütçe İçin 49 inch TV tavsiyesi

   1-Samsung 49MU6292: 3.400 TL
   2-Philips 49PUS7503: 3.800 TL
   3-LG 49UJ630V: 3.700 TL

   1. abdurrahman diyor

    Yazınızı geç gördüm. Daha doğrusu mevcut tv kırıldı ve arastırdım yazıyı okudum ertesi gün gittim aldım.
    LG 49UK7550PLA modelini aldım. 2. günüm inş iyi bir ürün almayı başarmışımdır. Fiyatı istemeye istemeye 800 tl arttırdım. ıps ekran olsun istedim. Şuan kafama en takılan şey alt ön çerçevede çok ısınma oluyor.

 86. Necip diyor

  Merhabalar Erdem Bey,
  Almak istediğim tv nin boyutları 55” yada 65 ” fakat ne alacağım konusundan bir fikrim yok ancak smart tv lerın işlemcileri hakkında duyduklarım şu teknolojide pek iç açıcı değil smart özelliğini kullanmasak bile işlemciler devrede olduğundan pek uzun süre dayanmadıklarını söylülyorlar bu yüzden bu boyutlarda smart tv olamadan alabileceğim bir model varmıdır? Ayrıca android box diye bir ürün varmış bunlar yararlı olurmu.
  Şayet smart tvler den yana bir problem yok diyorsanız 55 yada 65 inç boyutlarında tv önerirmisiniz.
  Bu boyutlarda ki tv lerin fiyat aralığını zaten biliyoruz.Çok uygun değiller ama fiyat olarakta uygun olursa gayet iyi olur.
  Şimdiden tşkler.
  İyi Çalışmalar.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Necip Bey,
   Yani açıkçası işlemcisi olmayan Tv neredeyse kalmadı belki eski CRT yani tüplü TV’ler olabilir:)Rasyonel olmak gerek ve moda neyse ona uymak gerek. Android Box TV’nin işletim sistemini Android yapmak için kullanılanan harici bir aparat. Zaten halihazırda Android Tv’ler satıldığı için bence gerek yok ama tercih sizin.Bütçenize uyan aşağıdaki TV’lere bakabilirsiniz.

   LG OLED65E8PLA

   Sony KD-65AF8

   LG OLED65B7V

   LG OLED55B7V

 87. Tarık diyor

  Merhabalar Erdem bey öncelikle bilgilendirmeniz için tşk..4000 tl civarında 49-50 inch 2018 model samsung lg Philips 4 K tv tavsiyeleriniz

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Tarık Bey;
   Aşağıdaki modelleri önerebilirim:
   1-Samsung 50NU7400
   2-Samsung 50MU7000
   3-Philips 50PUS7303
   4-LG 50UK6950PLB

 88. Yasin diyor

  Merhaba Erdem Bey.Biz Almanyada yaşıyoruz ve bu yüzden aradığımız televizyona 4500 liradan fazla vermek istemiyoruz aslında!!Koltukla televizyonu koyacağımız mesafe 2,5m civarında!Hangi televizyonu önerirsiniz??

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Yasin Bey;
   Aslında bahsettiğiniz aralıktan TV ekran boyutunu belirlemek size kalıyor.Bu yüzden yazımızdaki “TV’de Ekran Boyutu Seçimi için Önerilen Aralıklar” bölümünden tercih edeceğiniz ekran boyutunu belirlerseniz yardımcı olmak isterim.

 89. Mesut diyor

  Merhaba erdem bey çok kapsamlı açıklamalar yapmışsınız teşekkürler. 55 ekran bütçem 7 bin tavsiyeniz ne olur

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Mesut Bey,
   Hakkımızdaki bu güzel düşünceleriniz için öncelikle teşekkür ederiz.Eğer bütçenizi 500 TL kadar artırırsanız-ki bence buna değer LG OLED55B7V almanızı öneririm.
   Olmaz derseniz aşağıdaki modellere bakabilirsiniz.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.
   1-Samsung 55NU8500
   2-LG 55SJ950V
   3-Samsung 55NU8000

 90. AHMET diyor

  Merhabalar Erdem bey SAMSUNG UE 55KU7000 55” 138 CM 4K UHD tv almayı düşünüyorum sizin önerdiğiniz başka tv var mı görüntü kalitesi geçiş hızı ses önemli benim için maç izlemek ve nette gezmek için genelde teşekkürler

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Ahmet Bey,
   Bahsettiğiniz Samsung 55KU7000 modeli 50 Hz gerçek yenileme hızına sahip, yani düşük. Ayrıca ses kalitesi de vasat ama fiyatı emsallerine göre yüksek.Bunun yerine aşağıdaki modellerin ise gerçek yenileme hızı 100,donanımları daha iyi ve en önemlisi fiyatları daha uygun. Bu yüzden aşağıdaki modelleri almanızı tavsiye ederim.
   Aldığınızda kullanıcı yorumlarınızı da bekleriz.
   1-Samsung 55NU8000: 5.300 TL
   2-LG 55SJ800V: 5.400 TL

   1. Uğur diyor

    Merhaba 3 model arasında kaldım LG sj800v LG uk7550pla ve Philips pus7803 hepsi 49” hangisini önerirsiniz yada 4500-5500 civarı butcem var 55” olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum

 91. Uğur diyor

  Merhabalar yazınız oldukça aydınlatıcı TV almak istiyorum ama bı türlü karar veremedim butcem 4500-5500 civarı lg49 sj800v yada lg49uk7550pla yada Philips 49pus7803 modelleri arasında kaldım hangisini önerirsiniz yada onları almayın bu daha iyi dediğiniz bı TV varmı 55” modelleride olabilir.

  1. Erdem Tezcan diyor

   Merhaba Uğur Bey;
   Bütçeniz uygun olduğu için LG 55UK7550PLA ve Philips 55PUS7803 modellerini tavsiye edemiyorum. Daha iyi görüntü için LG SJ800V modeli uygundur. Ancak bütçenize uygun aşağıdaki sıralamaya göre TV almanızı tavsiye ederim.
   1-Samsung 55NU8000: 5.300 TL
   2-LG 55SJ800V: 5.300 TL
   3-LG 49SJ800V: 4.800 TL

 92. Murat diyor

  Erdem bey 65 inç ve 8000 liraya kadar bir tv almak istiyorum bir kç tavsiyede bulunurmusunuz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 93. sedat diyor

  Maksimum 3500 liraya kadar minumum 123 ekran maksimum 140 ekran olacak şekilde günümüz sartlarinada uyum sağlayabilecek tv önerir mısınız?
  1 hafta içerisinde alacağım.

 94. Melih diyor

  Merhabalar Erdem Bey.Yazınız için çok teşekkür ederim kafamdaki tüm soruların yanıtlarını yazınızda açıklamışsınız.Evlilik arifesinde biri olarak tv bakıyorum fakat bir türlü karar veremedim.2000-3000 arasında bir bütçem var.Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz ve inç olarak yüksek olan modeller konusunda fikirlerinizi alabilirmiyim ? Şimdiden çok teşekkürler.

 95. Yunus diyor

  Xbox one s oynamak için tv bakıyorum samsung 55mu 7000 serisi ve philips 6703 modellerini denedim.. Samsung daha pahalı olmasına rağmen philips in 4k si vehdr si daha güzel gibi geldi bunun nede ni sizce ne olabilir… Bütçem 7000 tl 55 inc ne önerebilirsiniz ve lütfen nedeni ile yazarsanız sevinirim..

 96. Salih diyor

  Geçenler de mağazaya oled tv görüntüsünü incelemek için gittim görüntüler muhteşem fakat bu ekrandaki yanıklar kafama takildi. Ve samsung qled teki 1500 şiddetin deki ışık yayması. [kandela mı] hdr nin tam verimde çalışmasını sağladığını söyledi. Ve görüntü çok iyi geldi.. Kısaca oled ve qled mi

 97. Özgür diyor

  Merhaba Erdem Bey,
  Çok faydalı bir yazı olmuş. Çok Teşekkür ederim size.

  Ben yeni evleneceğim ve fiyat aralığı 4.000 – 4.500 TL arası olan 50 inç (124 – 125 ekran) arası bir televizyon almayı istiyorum. Marka ve model olarak önerileriniz nedir? İstediğim, görüntü kalitesi ve ses kalitesinin iyi olması. Kanal geçişlerinin de hızlı olması. Telefon ekran görüntüsünü de bluetooth ile aktarabilirsek iyi olur.
  Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Özgür diyor

   Yazınıza göre bir araştırma yapınca Samsung 49MU7500 ü buldum yorumlar iyi. Ama tarama hızı düşük gibi. 1.600 hz diyor. Bir de kavisli televizyon avantajlı mıdır.
   Teşekkürler,

 98. Gökhan diyor

  Merhaba erdem bey,
  Tvlere inanılmaz zam geldi.Samsung55mu9000 alacaktım 4500 tl’ye kadar düştü biraz daha düşer dedik dolar fırladı vs. Max 5000 tl olmak üzere 55’nç tv bakıyorum yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler.

 99. Taner D. diyor

  samsung 55NU8000 ile Philips 55PUS8503 arasında hangisini tercih etmeliyiz. Yorumlar 55NU8000’i gösteriyor ama Android TV olmaması, uygulama azlığı ve DTS codec eksikliği eksileri.

  Ayrıca 55 inç 3D özellikli hangi TVyi önerirsiniz.

 100. Semih Hakkı diyor

  Samsung 55NU8000 aldım dün. Samsung bayisinden 6000 TL 6 ay taksit ile. 350 TL ye +3 yıl ek Garanti önerdiler. Ek garanti panel değişimi falan kapsıyor mu acaba ve 2 yıl normal garantinin kapsamından farkları varmıdır ?
  Şimdiden ilginize teşekkür ederim bu modelide size sormadan ama yorumlarınızı okuyarak aldım .

 101. Haydar diyor

  1700 t ye kadar wifi,smart tv özellikli hangi tv

 102. bahar diyor

  ıyı günler tv seyretme mesafe 2.60cm .49 inç veya 55 inç tv düşünüyorum. fıat sınırlaması olmaksızın alınabilecek tv modelınde yardımcı olursanız sevınırım

 103. Aylin diyor

  Merhaba, hem yazınız hem yardımcı yorumlarınız için teşekkür ederim,elinize sağlık. Hepsi de oldukça bilgilendirici. Ancak her gittiğiniz mağazada farklı bir yönlendirme ve tavsiyeyle karşılaşınca işin içinden çıkmak biraz zor oluyor.bu noktada size de danışmak istedik. Özellikle film izlemek için istiyoruz ve önceliğimiz 65 inç.
  1) Yaklaşık 8000 tl bütçe ve 65 inç tv olarak lg 65sk7900 fiyat 7000 tl. Bu fiyata alınabilecek en iyi tv deniyor, önerir misiniz? Ya da ne önerirsiniz?
  2) sony lerin hem tasarımına hem görüntü kalitesine bayıldık ama fiyatlar diğerlerine nazaran daha pahalı. Bekleyip biraz daha bütçe yaratıp lg oled 65b7 yada sony uhd lerden mi almalı??

 104. Zeki demirci diyor

  Merhaba Erdem bey, öncelikle yazınız için teşekkür ederim. LG 55UK6100 ı önerir misiniz. Ultra HD 4K nın ilk versiyonlarındanmış. Böyle demişti satış temsilcisi siz ne düşünüyorsunuz?

 105. bahar diyor

  tavsıye modellerını yenilemek gerekiyor heralde . cunku en cok tavsıye edılen modeller bulunmuyor ne yazıkkı artık. teknosa ya gıttım SAMSUNG 55 MU 9000 LG 55 SJ 800 MODELLERI artık kalmamış. güncel olarak alınabilecek en ıyı model o zaman 55 NU 8000 kaldı. onun fıatı da 7300 tl. şurda kaldı yenı yıla 2 ay.bu modelde eskiyecek. o zaman beklemekte fayda var dıye düşünüyorum fıatı belkı düşer model eskıyınce. sız ne dersınız Erdem Bey.

 106. Aslım diyor

  Erdem Bey Selamlar. Müthiş bir doyurucu bilgi ellerimize ve emeğinize sağlık.
  ben de nişanlım ile tv bakıyorum. N11 de GRUNDIG 55VLX7810 139 EKRAN UHD-4K SMART
  TV bulduk. 4.000 tl Fiyatı var önerir misiniz. Yada başka bir Öneriniz olur mu?
  Fiyat aralığı 4K-5k arasında

 107. Onur diyor

  Erdem Bey Merhaba,
  Yazınızı ve tüm yorumları sonuna kadar okudum fakat geçen sürede fiyatlarda oldukça artış ve modeller arası değişimler olmuş. Aynı fiyat olduğu için tavsiye ettiğiniz modellerin bazıları fazla artmış.

  55″ 4K 100HZ tv almak istiyorum. Genellikle yüksek çözünürlüklü film ve oyun oynanacak. Tv yayını neredeyse hiç izlenmeyecek.

  Tavsiyelerinizde en üste LG 55SJ800V ve Samsung 55NU8000 çıkıyor. Şu anda aralarında 600 lira civarı fark var. Maksimum bütçem 5400 olacak. Son olarak hangisini almamı tavsiye edersiniz veya yeni güncel bir model eklemek ister misiniz?

  Şimdiden teşekkürler.

 108. CELALETTİN diyor

  Sayın Erdem bey
  Harikasınız bende bir elektronik hastasıyım, sizin yazılarınızdan bilmediğim çok şey öğrendim. Şu anda bir TV (65″ 4K uhd led) almak istiyorum, çok kararsız kaldım
  Philips 65pus8503 ile Sony65″XF8596 fiyatları ayni şimdiden teşekkür ederim.

 109. Fatih diyor

  Merhaba erdem bey. 4000 ₺ ye kadar 43” tv öneriniz nedir ? Daha çok dizi film izleyen biriyim
  Şimdiden teşekkürler

 110. Gul diyor

  Merhaba
  LG oled 65 b8 pla nasıl tv yanma ve çabuk bozulma olurmu nasıl televizyon kulanislimidir. Teşekkürler

 111. İsmet diyor

  Erdem bey ben lg 75sk8100 ve samsung 75nu8000 arasında kaldım hangisini alsam daha iyi olur

 112. Enver Tutucu diyor

  Selamlar,
  Sony yeni bir TV serisi çıkardı. KD-49XF8577 Bu ürün hakkında bilgi verebilir misiniz?

 113. Özgür diyor

  Erdem bey öncelikle hazırladığınız bu bilgiler için çok teşekkür ederim. Emek isteyen zahmetli bir iş, uzmanından ancak bu şekilde açık seçik anlaşılır hale gelebilirdi.benimde sorum malum dolar kuru yüksek seviyelerde bundan 2 -3 ay öncesine kadar. Haliyle TV fiyatlarıda kura bağlı yükseldi. Tv almak için kurun düşmesini beklemelimiyiz? Benimde salon tipime ve bütçeme bir miktar uyan 2 Tv:
  Lg 49 SK8100pla
  Samsung Q6F
  karşılaştırma yaparsanız önereceğiniz Tv hangisi olurdu?

 114. İlknur diyor

  Merhabalar Erdem Bey
  Öncelikle zaman ayırıp tecrübeleriniz doğrultusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Ben teknoljden / teknik özelliklerden hiç anlamayan biri olarak sizden tavsiye rica ediyorum.55 ınch Bütçe olarak 4000-4500 geçmek istemiyorum maalesef fakat 2 ergen 😊 çocuğumun da ihtiyaçlarını karşılasın istiyorum. Hem sağlam olmalı ( kazalara dayanabilmeli ) hem de özellikleri bizi bayaa götürmeli. Malum bizler aldığımız ürünü ölene kadar kullanmak zorunda olduğumuzdan.LG ve SAMSUNG arasında kaldım model önerirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler…

 115. Aziz diyor

  Merhaba ben 4.000 ila 8000 tl arası tv bakıyorum bütcem var yalnız şu karşılaştırmayı da yapamıyorum 4000 tl lik tv ile 8000 tl lik tv arasında ne fark var ve bu fiyat farkına değer mi tv önerilerinizi bekliyorum

 116. Mehmet diyor

  2500 3000 tl bütçem var 49 inch tv almak istiyorum ne önerirsiniz acaba TŞK

 117. Ahmet diyor

  Erdem bey öncelikle vakit ayırıp yardımcı olduğunuz çok teşekkürler. Bir haftadır araştırıyorum inanın sizin gibi net cevap veren birine raslamadım. Ben elektornikten anlamam televizyon almak istiyorum Sizin açıklamalarınıza baktığımda televizyonu koyacağım yer 6 uzunluk 4 genişlikte tahminimce 49 veya 50 inç ekran fiyat olarakta 3500 ile 4500 arası sağlam güzel bir öneride bulunursanız sevinirim. Lütfen cevabınızı bekliyorum.

 118. Abdurrahman diyor

  Merhaba, 3000-3500TL arasında UHD Tv alacağım fakat ne önemli ne önemsiz bilmediğimden size danışmak istedim. TV’de internet üzerinden film izlemek için de kullanılacak. Yok bu fiyata bu kadar iş gören bulamazsınız derseniz android box bağlayarak izlemek mantıklı olur mu? Yardımınıza ve fikrinize ihtiyacım var. Aciliyetim de var umarım kısa zamanda dönüş yapabilirsiniz 🙂 nereye danışacağımı bilemedim. Satıcılara göre yeterki satsınlar hepsi iyi onlara göre müşteriye satmak için…

 119. Abdurrahman diyor

  eklemeyi unuttum aradığım tv ekranı 49-50″ olarak bakıyorum 🙂

 120. halil diyor

  slm ercan bey 55inch 140 ekran 3 ila 5 bin arasi televizyon tavsiye tşk.

 121. Ömer diyor

  Merhabalar Erdem Bey, 6000 tl bütçem var. Bu para sizde olsa alacağınız tv hangisi olur. Rica etsem 5 tane sıralayabilir misiniz ? Çok teşekkür ederim. Site harbi iyi ayrıca .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.