En İyi TV Tavsiyeleri 2019

2019 yılında yepyeni bir TV almak istiyorsanız ve En İyi TV markaları hangileridir ve en iyi tv tavsiyeleri nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. İşte 2019 yılı için hazırladığımız En İyi TV Tavsiyeleri.

Hangi TV’yi Almalıyım? TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir televizyona ihtiyacınız varsa alacaksanız belli başlı hususlara dikkat etmelisiniz. Özellikle aşağıda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz.

Her şey de olduğu gibi TV alırken de öncelikle TV için ayıracağınız bütçeyi belirlemelisiniz. Alacağınız TV’nin hem fiyatı hemde bu fiyata vereceği performansı ile uzun yıllar arızasız çalışması oldukça önemlidir.

Unutmayın!!! Bugün piyasada 500 TL‘ye de 100.000 TL‘ye de bir Tv bulmak mümkün. Bu sebeple önce bütçenizi belirlemeli sonra bu bütçeye uygun iyi bir TV almayı düşünmelisiniz.

En İyi TV Tavsiyeleri 2018
En İyi TV Tavsiyeleri 2018

TV Alacakların Bilmesi Gereken Teknik Kavramlar

TV için ayıracağınız bütçeyi belirledikten sonra, sıra TV alırken bilinmesi gereken teknik kavramları öğrenmeye geldi.

1-Smart TV=Akıllı TV Nedir?

Artık TV’ler internete bağlanabiliyor, video, müzik, oyun oynatabiliyor, görüntülü sohbet etme ve sosyal medya platformları gibi birçok uygulamaya erişme imkanı sunabiliyor.

İşte bütün bu uygulamaları sunan TV’lere Smart TV başka bir ifadeyle Akıllı TV deniyor.

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİ

2- Panel Tipi

TV panelleri LCD TV ve Plazma TV olmak üzere 2’ye ayrılır.

Plazma TV’ler içerisindeki gazın ışıması ile LCD TV’ler ise likit kristal ile görüntüyü iletirler. Şuanda en popüler olan teknoloji LCD TV’lerdir.

LCD TV’ler de IPS ve VA paneller olarak iki çeşitte üretilirler. IPS paneller daha geniş izleme açısı sunarken VA paneller daha iyi siyah kalitesi sunarlar.

Son olarak bir de film ve dizi sevenlerin dikkat edeceği önemli noktalardan birisi olan siyah performansından bahsedelim. Kısaca VA panel TV’lerin siyah performansının daha iyi olduğu söylenebilir. Bu özelliği anlamak için ön planındaki görüntüye değil, arka plana odaklanmak gerekmektedir.

Bazı forum ve şikayet sitelerinde Panel konusu çok tartışılsa da pratikte yani gerçek yaşamda kullanıcıları çok ilgilendiren ve ciddi fark edebilecekleri bir durum değildir.

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

3- LCD TV’ler Kaç Çeşittir?

LCD TV’ler, LED, OLED ve QLED olmak üzere 3‘e ayrılır.

a) LED TV Nedir?

Bugün piyasada oldukça fazla olan LED TV’ler, tüm piksellerinin arka ışıklandırmayla aydınlatıldığı LED’lerden meydana gelir. Oldukça parlak ve canlı görüntü sağlamlarına rağmen izleme açıları OLED TV’lere göre daha azdır.

b) OLED TV Nedir?

2013’de LG’nin geliştirdiği  OLED TV’lerde her piksel kendi kendisini aydınlatır. OLED TV ile LED TV arasındaki en önemli fark da budur. Bu pikseller görüntüyü tamamen kapatıp mutlak siyah gösterirler. Bu sebeple OLED TV’ler, yüksek kontrast (karşıtlık) oranı ve izleme açısına sahip olsalar da LED TV’ler kadar parlak değildir.

OLED TV’ler  büyük yenileme hızlarına (120 Hz ) sahip değildir. Fakat görüntü kalitesi konusunda şimdilik en iyi görüntüyü OLED TV’ler veriyor diyebiliriz.

c) QLED TV Nedir?

İlk kez 2017’de Samsung’un geliştirdiği QLED TV’ler ise daha geniş bir renk çeşidine sahip. Yüksek parlaklığa sahip olmalarına rağmen henüz OLED TV’ler kadar iyi bir siyah performansı gösteremezler.

LG Katlanabilir TV’yi Duyurdu: Katlanabilir TV

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

2018 İçin En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri

d) QLED mi yoksa OLED TV mi Almalıyım?

OLED TV’ler QLED’e göre daha hafif ve ince olup daha az enerji tüketirler. Ayrıca resim kalitesi QLED’e göre biraz daha iyidir. QLED TV’ler ise gündüz kullanımında yada aydınlık ortamda daha iyi performans gösterirler. Yani kullanıcı tercihine kalan bir durum diyebiliriz.

e) Neden OLED TV Almalıyım?

Normal LED TV’lerde tüm pikseller arka ışıklandırmayla aydınlatılır. Ancak OLED TV’lerde ise  her piksel sadece kendisini aydınlatır. 2013 yılında ilk defa LG tarafından sunulan OLED TV’ler görüntü kalitesi açısından iyi bir performans sergilerler.

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİ

Ayrıca OLED TV’ler piksel aydınlatması özelliği ile seçili pikselleri tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilirler. 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip ancak biraz pahalı. Ancak eğer bütçeniz uygunsa şimdilik TV’de çok iyi bir görüntü kalitesi için biz 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV almanızı tavsiye ediyoruz.Yok bütçeniz uygun değilse diğer saydığımız özellikleri iyi olan bir LED TV almalısınız.

f) Curved (Kavisli) mü yoksa Flat (Düz) TV mi almalıyım?

Eğer tek veya az sayıda kişiyle Tv izleyecekseniz ve 3 boyutlu film ve belgesel seyretmeyi seviyorsanız Curved yani Kavisli ekranlı, eğer haber-müzik türü  standart yayınları seyrediyorsanız Flat yani Düz ekran TV almanızı öneririz.

4-Hertz Nedir?

Geldik en önemli kavramlardan birisi olan Hertz’e. Hertz ekran yenileme hızı anlamına gelen ve saniye başına düşen görüntü sayısını ifade eden en dikkat çekici kavramdır. Ayrıca görüntünün saniyede ekrandaki yinelenme sayısı da diyebiliriz. Ekran Yenileme Hızı (Hz) arttıkça, daha keskin ve net bir görüntü izlenir, hareketli sahneler daha net seyredilir. Bu yüzden Hertz oldukça önemli bir kavramdır.

Ancak Hertz‘de dikkat edilecek en önemli husus panelin yazan yenileme hızı (Hz) yani yazılımsal hızı değil, gerçek yenileme hızı olmalıdır. Gerçek Hertz oranları yükseldikçe titreme ve bulanık gösterme azalır ve net bir görüntü sağlanır.

Ayrıca LED TV’lerin Hertz değerleri 2000-2500 Hertz’lere kadar olabilirken teknolojik farklılık gereği OLED TV’lerde gerçek yenileme hızı 120 Hertz‘tir.

Oyun Severler Dikkat!!!

TV’de oyun oynamayı sevenler TV’nin Hertz’ine mutlaka dikkat etmelidir. En az 50 FPS‘lik performans ve TV görüntüsünde kırılma yaşanmaması, akıcılığın devamı için“Gerçek Yenileme Hızı” yüksek modeller yani 100 Hz ve üzeri TV ya da monitörleri tercih etmelidirler. Bu durum oyun performansı açısından oldukça önemlidir. 

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısa yoldan ulaşmak için bu yazıya muhakkak bakın!!!Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

5-Piksel Nedir?

Görüntünün en küçük birimine Piksel adı verilir. Kare şeklinde oluşan bu piksellerin (Pixel) yüz binlercesi hatta milyonlarcası bir araya gelerek görüntü dediğimiz nesneyi meydan getirir.

6-Çözünürlük Nedir?

cozunurluk-nedir
Çözünürlük Nedir

Görüntüyü oluşturan ekrandaki piksel sayısına çözünürlük denir. Yani yatay ve dikeyde bulunan piksel adetine Çözünürlük adı verilir.

Örn: 800 x 600 çözünürlük=1400 adet piksel

7- Piksel ve Çözünürlüğün Önemi

Piksel ve Çözünürlük aslında görüntü kalitesini oluşturan ana unsurlar olup bir ekranın ne kadar parlak, canlı veya keskin bir görüntüye sahip olduğunu belirlerler.

Artık 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV’ler daha fazla detay ve berraklık sağladığı için 1366 x 768 piksele sahip HD READY veya 1920 x 1080 piksele sahip FULL HD TV’leri almak doğru olmadığı için en iyi tv tavsiyeleri listemizde sunmuyoruz.

Ayrıca bir de Upscaling özelliğini kısaca anlatalım. Upscaling, daha düşük çözünürlüğe sahip (Full HD, HD, SD, VGA, SVGA, XGA vs. ) sinyalleri görüntüleyebilmek için upscaling özelliği şarttır. Şuanda çoğu TV’de upscaling özelliği bulunduğu için endişe edecek bir durum bulunmuyor.

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİ

8- HD Çeşitleri Nelerdir?

HD kalitesini belirleyen en önemli detaylardan birisi Piksel‘dir. Bu yüzden her HD görüntü kalitesine sahip LED TV aynı kalitede değildir. TV’lerde HD görüntü kalitesi Piksel sayısına göre sınıflara ayrılır.

a) HD READY: 1366 x 768 Piksel,

b) FULL HD TV: 1920 x 1080  Piksel,

c) ULTRA HD (4K) TV: 3840 x 2160 Piksel.

a) HD Ready Nedir?

HD Ready logosu taşıyan televizyonlar 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip oldukları için Full HD TV’lere nazaran daha az görüntü kalitesine sahiptirler. Bu yüzden HD Ready çözünürlüğe sahip TV’leri almanızı önermiyoruz.

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri

b) Full HD Nedir ?

Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen Full High Definition yani Full HD TV’ler ise; 1920 x 1080 Piksel’e sahiptir. Full HD Tv’ler, HD Ready çözünürlüğe sahip TV’lere göre daha net görüntüye sahip olsalar da ULTRA HD (4K) TV’lerden daha az net görüntüye sahiptirler.Bugün hakim durumda olan teknoloji ULTRA HD (4K) TV’ler olduğu için bütçeniz uygunsa Full HD TV almanızı tavsiye etmiyoruz.

c) UHD/4K TV Nedir?

UHD/ 4K TV ise, “Ultra High Definition-UHD yani Ultra Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelir. UHD TV‘ler 3840×2160 piksele sahip oldukları için 4K TV olarak da adlandırılır. FHD TV’ler dikey çizgideki piksellerden oluşurken 4K UHD TV’ler ise yatay çizgideki piksellerden oluşur. İşte bu yüzden 4K TV’lerin görüntü kalitesi FHD TV’lerden daha yüksektir. 

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısa yoldan ulaşmak için bu yazıya muhakkak bakın!!!

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Tv Tavsiyeleri
4K TV tavsiye

9- Full HD ve 4K Arasındaki Farklar Nelerdir?

TV’deki görüntüden, TV’nin 4K’mı yoksa Full HD’mi olduğunu anlamak biraz zordur. Çünkü genelde iki görüntü hemen hemen aynıdır. Ancak her ikisi arasındaki fark, yalnızca 4K TV’lere özel çekilmiş videolardan anlaşılabilir.

Ekran boyutu arttıkça TV’lerdeki bu fark biraz daha artar. Ancak telefon ya da tablete yakından televizyonlara daha uzak mesafeden baktığınız için TV’lerden telefon ya da tablet ekranı gibi bir piksel/çözünürlük bulamazsınız.

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİ

Buraya kadar yazdıklarımızı özetleyecek olursak; 1366 x 768 piksel olan HD READY veya 1920 x 1080 piksel olan Full hdtv almak yerine 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) TV almalısınız. Böylece ekranda keskin, berrak ve detaylı ayrıntılar elde edersiniz. Bu sebeple en iyi tv tavsiyesi olarak Full hdtv ve HD READY  TV almanızı önermiyoruz.

4K TV Yayını Yok ki, 4K TV’ye Ne Gerek Var!

Çevrenizde sıklıkla duyduğunuz bu türden sözlere iyi bir TV alacakların itibar etmemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Şuan bile TRT 4K, Türksat 4K TV ve LİG TV 4K (beIN SPORTS 4K TV) vb. kanallar faaliyetteyken, yakın gelecekte nasıl bir TV dönüşümünün gerçekleşeceğini anlamak çok zor değil.

Bu yüzden “4K TV Yayını yok ki 4K TV’ye ne gerek var” gibi sözlere kulak asmayın.  5K TV’lerin satışta olduğu, 8K TV’lerin piyasaya sunulduğu, Katlanabilir TV’lerin çıktığı (bknz: LG’den Katlanabilir Televizyon) ve 12K çözünürlüklü TV’lerin tartışıldığı bir dönemde bu sözleri önemsemeyin.

Özetle; şuan için alacağınız TV kesinlikle OLED panele sahip veya en azından LED panele sahip bir UHD/ 4K TV olmalıdır.

Bu yüzden şimdilik bütçeniz uygunsa mutlaka UHD (4K) OLED TV alın.

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısa yoldan ulaşmak için bu yazıya muhakkak bakın!!!

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

10- HDR Nedir? Bit/Renk Derinliği Nedir?

Görüntüyü oluşturan her bir piksel, 2 farklı türde veri çeşidine sahiptir.

1-Işık (Luma): Işık verisini Dinamik Aralığı simgeler.

2-Renk (Chroma): Renk verisini Bit Derinliği simgeler.

HDR (High Dynamic Range-Yüksek Dinamik Aralığı):

HDR teknolojisine sahip TV’ler; daha renkli, parlak ve yüksek kontrasta sahip oldukları için daha canlı ve gerçeğe yakın bir görüntüye sahiptirler.

HDR özelliğine sahip TV’ler; HDR10,  Hybrid Log Gamma (HLG) ve Dolby Vision olmak üzere 3 sınıfa ayrılıyor.

Ancak  TV’lerin HDR özelliğinden tam fayda sağlanması için özel HDR içerikler (video,oyun,resim) kullanmalısınız. Piyasada şuanda Netflix, Playstation 4, Amazon ile Xbox One gibi platformlar HDR içerikler sunsa da henüz HDR içerik çok fazla bulunmamakta. Ama gelecekte artacaktır.

Bit Derinliği Nedir?

Her yayıncının görüntüde sunabileceği maksimum ton sayısına ise Bit Derinliği adı verilir.

Renk Derinliği Nedir?

Her Piksele düşen, renk verisine bit adı verilir. Her “1” adet bit artışı, iki kat renk sayısı sunar. Özetle; ne kadar çok bit olursa o kadar çok renk, canlılık ve derinlik sunulur.

 • 8 bit TV panelleri 256 Piksel ve 16.78 Milyon Toplam Renk
 • 10 bit paneller 1024 Piksel ve 1.07 Milyar Toplam Renk
 • 12 bit paneller 4095 Piksel ve 68.68 Milyar Toplam Renkten oluşur.

Fakat şuanda 10 ya da 12 bit TV yayını yok ve bu özelliği kullanmak içinde panele uygun görüntü oynatılması gerekmektedir.

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri

11- Ekran Boyutu

Televizyonlarda ekran boyutu büyüdükçe fiyatı da arttığı için size en uygun ekran boyutunu belirlemelisiniz. Bunun için temel kriter, oturduğunuz yerin TV’yi yerleştireceğiniz yere olan uzaklığıdır.

Alacağınız TV’nin boyutunu belirlemek için aşağıdaki aralıkları kullanabilirsiniz.

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

TV’de Ekran Boyutu Tavsiye Edilen Aralıklar

 • 26 inç 1,0 – 2,0 metre
 • 30 inç 1,2 – 2,3 metre
 • 34 inç 1,3 – 2,6 metre
 • 42 inç 1,6 – 3,2 metre
 • 46 inç 1,8 – 3,5 metre
 • 50 inç 1,9 – 3,8 metre
 • 55 inç 2,1 – 3,9 metre
 • 60 inç 2,3 – 4,6 metre
 • 65 inç 2,5 – 5,0 metre

12- 3 Boyut-3D

Eğer 3 boyutlu film seyretmeyi seviyorsanız alacağınız TV’de mutlaka 3 Boyut-3D olmalı. Ancak biz alacağınız TV’de 3D olması gerektiğini düşünsek de 3D özelliği fiyatları yaklaşık 500 -1000 TL arasında artırıyor. Bu arada bazı TV’ler 2D görüntüyü 3D’ye, 3D görüntüyü de 2D’ye çevirebildiğini ifade edelim.

3D Gözlük
3D Gözlük

3D Gözlük Kullanımı

Bir 3D’li TV almayı düşünüyorsanız 3D gözlükte almalısınız. 3D gözlükler ise aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılıyor. Aktif 3D gözlükler daha fazla görüntüde derinlik ve seyir zevki sunarlar ama pasif gözlüklere göre ağır, pahalı ve baş ağrısına sebep olabilirler. Pasif 3D gözlükler ise daha hafif ve ucuzdurlar ancak daha az derinlik ve seyir zevki sunarlar. Bazı TV üreticileri genelde pasif gözlükleri ürünle beraber ücretsiz verirken bazıları ise özellikle aktif gözlükleri ilave ücretle satmaktadırlar.

13- Kanal Geçiş Hızı

Kanal geçiş hızı, Televizyonun işlemcisinin hızı ile uydu alıcısının kapasitesine göre değişecektir. Eğer Kanal Geçiş Hızı yüksek bir TV almak istiyorsanız, şimdilik 4 çekirdekli iyi bir işlemcili ve dahili uydusu hızlı bir TV almalısınız.

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİ

14- Ses

Ses kalitesi için TV’nin Subwoofer’ının olması, hoparlör sayısı (2.1 ya da 3.1) ile yüksek ses çıkış gücüne (Watt) dikkat etmelisiniz.

15- HEVC Codec Nedir?

HEVC Codec teknolojisi ise H.265/HEVC (4K/60p) olarak 4K TV’lerde gösterilir. HEVC Codec sayesinde Tv’de hem ses hem de 4K görüntü oynatılır. Bu kodeğe sahip olmayan ürünlerde  sadece ses duyulur görüntü gelmez. Yeni çıkan TV’lerde standart olarak bu kodek bulunuyor ancak tabi ki Full HD TV’lerde yok. Bu yüzden 4K video izlemek için mutlaka bu kodek olmalıdır. Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus bazı TV modellerinde yalnızca uydu ya da video için H.265/HEVC kodekinin bulunuyor olmasıdır. Siz Tv alırken her ikisine sahip bir TV almalısınız.

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

Hangi TV markasını almalıyım?

Bir TV almadan önce mutlaka bütçenizi belirlemeniz gerektiğini ifade etmiştik. Belirlediğiniz bütçe almayı düşündüğünüz TV’nin ekran boyutunu, fiyatını, malzeme kalitesini, performansını dolayısıyla marka ve modelini belirleyecektir.

Peki en iyi Tv hangisi derseniz bir çok kişi bu soruya Sony diyebilir. Her ne kadar Sony hakkında böyle bir algı olsa da son dönemlerde yaptıkları ataklarla artık Samsung ve LG’nin bu bayrağı devraldıklarını görüyoruz. Zira OLED, QLED,Katlanabilir TV, Yapay Zekalı TV modelleri gibi yeni teknolojileri bu Kore’li 2 firma geliştirdi. Ayrıca Sony ve Toshiba‘nın ürünlerinin bir miktar daha pahalı ve Panasonic‘in de Türkiye pazarından çıktığını hesaba katarsak bunlarla mücadele eden bir tek Philips kaldı desek mübalağa sayılmaz. Ancak Philips’in de son dönemlerde bazı sorunları ortaya çıkmaya başladı.

Son olarak; özellikle yurt dışında yaygınlaşmaya başlayan ve Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV gibi markalarda yer alan Roku TV Platformunu da bu listeye eklemek gerekli.

Özetle; piyasadaki TV’lerden genel olarak Samsung, LG, Sony ve Philips firmalarının modellerinin diğer bir çok markadan üstün olduğunu söyleyebiliriz ama bu listenin de her zaman değişebileceğini söylememiz gerek.

*Tv kalitesi için marka önemli ama şimdilik en yüksek görüntü kalitesi için 4K UHD OLED TV almanızı öneriyoruz.

*Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

Yorumlarda tavsiye ettiğimiz modellere kısa yoldan ulaşmak için bu yazıya muhakkak bakın!!!

Her Bütçeye Uygun TV Tavsiyeleri

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİ

En İyi TV Tavsiyeleri 2019

1-LG: WebOS

Lg WebOS
En iyi tv tavsiyeleri: Lg WebOS

webOS’a sahip en iyi LG TV modelleri: LG 49UF770V,LG 55EG920V,LG 65EF950V,LG 65UF950,LG 55EG960V

2- Samsung KS9500 serisi

65 inch: Samsung UE65KS9500

78 inch: Samsung UE75KS9500

88 inch: Samsung UE88KS9500

en iyi tv tavsiyeleri listesi

3-LG OLEDE6 serisi

55 inch: LG OLED55E6

65 inch: LG OLED65E6

4-Sony Bravia KD-75XE9005

Sony Bravia
Tv Tavsiyesi: Sony Bravia

5-Samsung KS7000 serisi

49 inch:Samsung UE49KS7000

55 inch: Samsung UE55KS7000

60 inch: Samsung UE60KS7000

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

6-LG OLEDB6 Serisi

55 inch:LG OLED55B6V

65 inch: LG OLED65B6V

7-Sony XD9305 serisi

55 inch: Sony KD-55XD9305

65 inch: Sony KD-65XD9305

8-Philips 65PUS7601

Philips 4K TV’nin PUS serisi oldukça ekonomik ve iyi bir seçenek.

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri

9-Sony: Android TV

Android TV’li en iyi Sony TV’ler: Sony KD-65XD9305,Sony KD-55XD9305,Sony KD-65S8505C,Sony KD-49X8307C,Sony KD-65X8505C

Sony Android TV
Sony Android TV

10-Samsung: Smart Hub -Tizen OS

Tizen OS’a sahip en iyi Samsung TV’ler: Samsung UE55KS9000,Samsung UE65JU6000K,Samsung UE48JS8500,Samsung UE48JU7500TSamsung UE48JU7000T

11-TCL, Sharp, Hisense, Haier: Roku TV

TCL ROKU TV
TCL ROKU TV

Roku TV ise aslında bir TV markasından ziyade bir TV platformu. Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV modellerinde sunuluyor.  3.000 kanal desteğine sahip bu platform rakiplerine fark açamaya başlayan ve giderek popüler olan bir teknoloji.

Roku TV’li en iyi 2 TV: TCL Roku TV, 4K TCL Roku TV

TLC’nin yeni çıkardığı modelleri incelemek için bu yazıya muhakkak bakmalısınız. TCL P66 ve TCL P64 İncelemesi

Bu Yazıya Bakmadan Klima Almayın!!!Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri 

Bu Yazıya Bakmadan Kahve Makinesi Almayın!!! En İyi Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri !!!

Hangi Kombiyi Almalıyım? En İyi Kombi Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

2018 İçin En İyi Powerbank Tavsiyeleri

EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYELERİ

TV yorumlarınızı bekleriz!!!

Aşağıdaki yorumlardan fikrimizi almadan TV almayın!!!

Sizce en iyi TV hangisi?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

332 Yorumlar

 1. Ahmet diyor