En İyi Hava Durumu Uygulamaları

Akıllı telefonların hayatımızın bir parçası olması ile birlikte bazı uygulamalarda bu cihazların vazgeçilmezlerinden olmaya başladı. İşte bu uygulamalardan birisi de hava durumu uygulamaları. Bizde bu yazıda En İyi Hava Durumu Uygulamaları listemizi beğeninize sunuyoruz. Tabi bu uygulamaların ücretsiz en iyi  hava durumu uygulamaları olduğunu söyleyelim.

1-Google Hava Durumu

En İyi Hava Durumu Uygulamaları listemizin başını Google Hava Durumu alıyor.

Eğer Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuz varsa cihazınızın donanımını zorlamayacak ve ekstradan uygulama indirmek zorunda kalmadan kullanabileceğiniz Google Hava Durumu, en iyi ücretsiz hava durumu uygulamaları arasında bulunuyor. Cihazınızla birlikte Google uygulamasına gömülü bir şekilde gelen bu uygulama görsel olarak da oldukça hoş bir ara yüze sahip.
Bu servisi yalnızca uygulamaya yalnızca indirerek değil telefonunuzdaki tarayıcınızı açarak arama çubuğuna Hava Durumu yazsanız bile erişebiliyorsunuz. Google, arama ekranında saat kaçta havanın nasıl olacağını size gösteriyor. Google Hava Durumu uygulamasını ve servisini mutlaka denemelisiniz.

2- T.C. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Durumu

Meteorolojinin uzmanlık alanı hava durumu olduğu için bu uygulamayı bilmeyen yoktur herhâlde. Uzun zamandır marketlerdeki T.C. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen bu uygulama, yakın dönemdeki güncellemesiyle ara yüzü ve kullanışlılığı oldukça artırılmış bir hale getirildi.
Söz konusu değişiklik sonrası uygulama menüsüne hava durumuna ilaveten uydu ve radar görüntüleri, deniz suyu sıcaklıkları, kıyılardaki hava durumu, kar kalınlığı ve “Meteorolojinin Sesi Radyosu” adlı radyoda eklenerek muazzam bir hale getirildi. Şu ana kadar ülkemizdeki en kesin ve resmi hava durumu verilerini barındıran T.C. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Durumu uygulaması mutlaka telefonunuzda olmalı.

3- Yahoo Hava Durumu

Bir zamanların popüler arama motoru ve mail servisi olan Yahoo’nun geliştirdiği Yahoo hava durumu uygulaması etkileyici görselliği ile öne çıkıyor. Bu uygulama çok kafa karıştırıcı olmadan sade ve basit bir ara yüzle geliyor. Oldukça basit ayarları var. Her şehre özel farklı fotoğraflar sunuyor ve sürekli olarak bu şehir resimleri değişiyor. Şeffaf geçiş ve güneşin hareketi gibi özel animasyonlarla seyir zevki sunan uygulamayı denemelisiniz.

4-MSN Hava Durumu

Microsoft’un MSN’inini bilmeyen yoktur. Bol içerikli bu uygulama hava durumu da sunuyor. Oldukça sade ve kullanışlı bir ara yüze sahip bu hava durumu uygulaması gereken ayrıntıları verip aşırıya kaçmıyor.

5- Weather Underground

Dünya çapında oldukça popüler bir hava durumu uygulaması olan Weather Underground, kullanışlı ve temiz bir ara yüze sahip. Sadece Android’de 5 Milyon indirmeye sahip. Tüm spesifik bilgileri görmek isteyenler için fazlaca meteoroloji haritası ve anlık bildirim sunuyor. Ayrıca yalnızca ABD’de kullanılabilen acil durum özelliği de etkileyici bir özellik. Ancak uygulamanın ücretsiz versiyonu reklamlar ile gösteriliyor. Eğer reklam görmek istemiyorsanız yıllık 5 liraya abone olup reklamları kaldırabilirsiniz.

6-AccuWeather

Birçok Android kullanıcısının ilk tanıştığı hava durumu uygulaması diyebileceğimiz AccuWeather’da en iyi ücretsiz hava durumu uygulamaları listemizde kendisine yer buluyor. Şık tasarımı ve animasyon özellikleriyle bulunduğunuz konumdaki hava durumu ihtiyacınızı fazlasıyla karşılıyor. Ayrıca widget özellikleriyle de öne çıkıyor.

7- Dark Sky

Dark Sky, her dakika güncellenen tahminleriyle harika bir uygulama. Ayrıca en iyi radar uygulamalarından birisi. Widget’lara da sahip olan Dark Sky’ı deneyebilirsiniz.

8- GO Weather Forecast and Widgets

En iyi hava durumu uygulamaları listemizdeki GO Weather’da oldukça başarılı bir uygulama. Başta hava durumu tahminleri olmak üzere, radar, rüzgar tahminleri ve widget’larındaki yaşam stili ipuçlarıyla öne çıkan bir hava durumu uygulaması.

9- Weather Live

Sade, kolay ve anlaşılır bir ara yüze sahip olan Weather Live en iyi hava durumu uygulamaları listemize giriyor. Bu uygulama ile sıcaklık, yağış durumu, rüzgar hızı ve yönünü hızlıca öğrenebilirsiniz.

10- The Weather Channel

En iyi hava durumu uygulamaları listemizdeki son sırayı en başarılı hava durumu uygulamalarından birisi olan The Weather Channel alıyor. The Weather Channel oldukça doğru tahminleriyle biliniyor. Sunduğu verileri saatlik olarak güncelleyen uygulama hava durumunu, başta yağış, sıcaklık, rüzgar olmak üzere 10 günlük tahminlerle birlikte sunuyor. Oldukça kullanışlı bir ara yüze sahip bu hava durumu uygulamasının en iyi özelliklerinden birisi de konumunuza göre harita üzerinden bilgiler vermesi.

Peki siz hangi hava durumunu uygulamasını kullanıyorsunuz?
Yorumlarınızı bekleriz.

teknoveri.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.