En İyi Fotoğraf Düzenleme Programı Tavsiyeleri

Google+, Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarının kullanımının artması ile birlikte fotoğraf paylaşımı da tavan yapmış durumda. Ancak bazı durumlarda paylaşacağımız fotoğraflara küçük bir rötuş, düzenlenme, emoji ya da ufak bir değişiklik yapmak gerekebiliyor. İşte bizde bu yazımızda kullanımı oldukça kolay olan en iyi fotoğraf düzenleme programları tavsiye listesini beğeninize sunuyoruz.

Tavsiye edeceğimiz bu programların hem bilgisayarlarda, hem de mobil cihazlarda kullanılabileceğini ve Adobe Photoshop’un alternatifi olabilecek programlar olduğunu hemen belirtelim.

İşte En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

1- Picasa

Google bir süre önce satın aldığı ancak şuanda yayından kaldırmayı ve yerine Google Fotoğraflardan devam ettiği Picasa uygulamasına zaman içinde fotoğraf düzenleme özelliği de getirildi. Kolay, basit kullanımı ve anlaşılır ara yüzüyle son derece işinizi görecek bir fotoğraf düzenleme programı olan Picasa’yı denemelisiniz.

2-Fotor

İyi bir resim ve grafik düzenleme araç olan Fotor’u da deneyebilirsiniz.

3- PhotoScape

Sırada en çok kullanılan fotoğraf düzenleme programlarından birisi olan PhotoScape alıyor. PhotoScape uzun süredir bilinen bir uygulama. Kolay ve anlaşılır ara yüzü ile eğlenceli bir resim düzenleme programı olan PhotoScape size fazlasıyla yetecek bir program.

4- GIMP

GIMP ise açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir resim düzenleme ve fotoğraf düzenleme programı olup oldukça gelişmiş bir programdır. Adobe Photoshop’un en iyi alternatiflerinden birisi diyebiliriz. Linux başta olmak üzere Windows, MAC OS X gibi tüm işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Ayrıca Türkçe menü desteğinin olması da diğer bir tercih sebebi.

5-Inkscape

Inkscape ise vektörel grafik düzenleme ve çizim programı olarak kullanabileceğiniz güzel bir program.  Çok zevkli bir şekilde kullanabileceğiniz bu resim düzenleme uygulaması ile poster ve grafiklerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Üstelik ücretsiz bir şekilde.

6- Paint.NET

Paint.NET’i bilmeyen yoktur herhâlde. Bu basit ve etkili resim düzenleme aracını biz dahil kullanmayan yoktur muhtemelen. Şimdi de Microsoft’un 3D Paint olarak sunduğu program daha gelişmiş ve karışık bir resim düzenleme programı haline gelmiş durumda. Photoshop gibi çok profesyonel olduğunu söyleyemesek de işinizi rahatlıkla görebilecek alternatif fotoğraf düzenleme programları arasında durabilir.

7-Fhotoroom

Oldukça profesyonel fotoğraf düzenleme uygulaması olan Fhotoroom’da en iyi fotoğraf düzenleme programları listemizde kendisine yer buluyor.

8-Photobie

Eğer resimleriniz için animasyonlar hazırlamak ya da resim düzenlemek istiyorsanız Photobie oldukça kullanışlı bir fotoğraf düzenleme programı. Ayrıca ekran görüntüsü almak için de kullanabiliyorsunuz.

9-VSCO

Sırayı en iyi fotoğraf düzenleme programlarından birisi olan VSCO alıyor. VSCO’yu hem Android hem de IOS platformlarında kullanabiliyorsunuz. VSCO, özellikle Instagram kullanıcılarının en çok kullandığı programlardan birisi. Eliniz ile istediğiniz şekilde fotoğraf düzenleyebiliyor ya da isterseniz hazır filtreleri kullanabiliyorsunuz.

10- Lightroom CC

Adobe Photoshop’un mobil cihazlar için geliştirdiği Lightroom CC ise; oldukça basit çözümler sunan, ücretsiz bir resim düzenleme ve fotoğraf paylaşımı programı. Hem mobil hem de bilgisayarda çalışılabiliyor.

11- Snapseed

En iyi fotoğraf düzenleme programları listemizde sırayı Google tarafından geliştirilen gerçekten etkileyici ve profesyonel bir fotoğraf düzenleyicisi olan Snapseed alıyor. Snapseed ile resimlerinizde filtreleme ve düzenleme yapmak oldukça etkileyici.

12- Prisma

Prisma, ise Picasso gibi birçok dünyaca ünlü sanatçının resim stillerini kullanıp bunları kendi resimlerinize dönüştürüyor. Çok fazla süsleme ve desen sunuyor. Ayrıca yapay zeka kullanarak çok farklı kombinasyonlarda adeta fotoğraflarınızı birer sanat eserine dönüştürebilmesi ise gerçekten çok etkileyici.

13-Artweaver Free

Artweaver Free ise Kullanımı kolay bir program. Boyama aracı ile güçlü bir çizim uygulaması. En iyi fotoğraf düzenleme programları listenizde alternatifler arasında bulunabilir.

14-Polarr Photo Editor

Adobe Photoshop’dan çok daha uygun fiyatlı bir resim düzenleme aracı arıyorsanız Polarr Photo Editor, tüm ihtiyacınızı görecek etkili bir program.

15- Pixlr

Sırada Adobe Photoshop’un en iyi alternatiflerinden bir diğeri diyebileceğimiz Pixlr sırayı alıyor. Adobe Photoshop’a oldukça yakın özellikleri bulunuyor. Bu yüzden deneyimsiz kullanıcıların zorlanma ihtimali bulunuyor. Pixlr’ın filtreleme ve fotoğraf düzenlemesi alanlarında oldukça başarılı bir resim düzenleme programı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sizce en iyi fotoğraf düzenleme programları hangileri?

Teknoveri.com

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.