En iyi batarya hangi telefonda?

Akıllı telefonlar, hayatımızı kolaylaştırmayı hedefleyen, birbirimize bağlı kalmamıza yardımcı olan günlük yaşamı basitleştirmeye yardımcı olan çok çeşitli işlevler sunuyor. Örneğin çok güvenli olduğunu düşündüğümüz bankacılık işlemleri gibi çok önemli işlemlerimizi akıllı telefonlar üzerinden yapıyoruz. Dolayısıyla bu tip bağlantılar ve sadeleştirmeler, günlük yaşamlarımız için önemli hale geldi. Ancak bu güvenilirliğin büyük bir kısmı pil ömrüne bağlı ve en iyi batarya sahibi telefonu bulmak biraz güç. 

İşte bu yazımızda en iyi batarya sahibi telefonları inceleyeceğiz.

En İyi Batarya Hangi Telefonda?

Pil ömrünün tüm cihazlar için önemli bir satış noktası olduğunun farkında olan akıllı telefon üreticileri, artık bir pilin teknik özelliklerine göre ne kadar uzun süre dayanabileceğini oldukça dikkat etmektedirler. Bu kadar dikkate rağmen, bir telefonun pilinin, üreticinin söylediği süre boyunca kullanılabileceğini nasıl biliyoruz?

Bu soruyu cevaplamak ve hangi akıllı telefonun en iyi pil ömrüne sahip olduğunu belirlemek için, birbirlerinin sıkı birer rakibi olan farklı telefon modeli kıyaslandı.

Pil ömrü uzun ve günümüz pazarında oldukça yaygın olarak bilinen bu cihazların (LG V30, iPhone X, Essential Phone vb.) her birinin SIM kartını çıkarıldı, aynı Wi-Fi şebekesine bağlandı ve her telefonda tekrar-tekrar bir YouTube videosu oynatıldı.

en iyi batarya sahibi telefonlar 2018
En iyi bataryaya sahip telefonlar 2018

İşte testin sonuçları (en iyi pil ömründen en kötüye göre düzenlendi)

Hangi telefon en iyi batarya sahibi?

Akıllı Telefon

Çalışma Süresi

Huawei Mate 10 Pro

11 saat ve 22 dakika

Samsung Note 8

11 saat ve 8 dakika

LG V30

10 saat ve 58 dakika

One Plus 5T

10 saat ve 54 dakika

Google Pixel 2 XL

9 saat 12 dakika

iPhone X

9 saat 10 dakika

Essential Phone

8 saat 14 dakika

Tabi bu testler bilimsel deneyler değil, ancak bu test bu telefonların her birinin gerçek dünyada ne kadar batarya ömrünün süreceği konusunda size bir fikir verebilir.

Bununla birlikte, aslında bu test akıllı telefonu satın almaya karar verirken pil ömrünün öncelikli olmaması gerektiğini de ortaya koydu. Bu, pil ömrünün önemsiz olduğu anlamına gelmiyor ancak bu testte görüldüğü gibi, günümüzün en iyi akıllı telefonlarının çoğunun ömrü arasındaki fark nispeten azdır.

Bataryanız hiç bitmesin:)

teknoveri.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

1 yorum

  1. Nedim Türkkan diyor

    Faydalı bir konu olmuş. Yalnız yazınız mobilde taşmış gözüküyor.Bilginize

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.