BMW 1 Serisi 2019’da Çok Farklı

Hatırlanacağı üzere 2019 BMW 1 Serisi geçen ay Almanya’nın Nurburgring pistinde görüntülenmişti. Ancak  sahte gövde panellerine ve geçici aydınlatma birimlerine sahip olan prototipin bir çok ayrıntısı gizlenmişti. mobildonanim.com ‘da yer alan habere göre 2019 BMW 1 Serisine ait yeni sızan resimlerden serinin başka özellikleri daha ortaya çıktı.

2019 BMW 1 Serisi
2019 BMW 1 Serisi Eylül Görüntüleri
2019 BMW 1 Serisi
2019 BMW 1 Serisi Eylül Görüntüleri 2

BMW 1 Serisinin Gelişimi

Bildiğiniz gibi BMW 1 serisinin ilk modeli  E87 kodu ile  2004 yılında üretime başladı. Piyasaya ilk sürüldüğünde 5 kapılı hatchback olarak üretilen model sonra 3 kapılı, coupe ve cabrio kasaları ile yollarda göründü. 2011 yılında ise F20 kodlu ikinci kasası ile oldukça beğenildi. Belkide beğenilmesinin en büyük nedeni rakipleri olan Audi A3 ve Mercedes A serisinin önden çekişli olmasına rağmen BMW 1 serisinin arkadan itişli olmasıydı ve ülkemizde hala bu özelliği ile ikinci elde popülaritesini sürdürüyor.

Ancak geçtiğimiz ay görüntülenen 2019 BMW 1 Serisi prototipinde ise şüphesiz en çok konuşulan özellik yeni modelin arkadan değil önden çekişli olmasıydı. Bu durum arka alanı dahada genişletecek. BMW 1 Serisi ile diğer bir önemli karar ise 3 kapılı modelin 2019’dan itibaren artık üretilmeyeceği.

2019 BMW 1 Serisi
2019 BMW 1 Serisi Eylül Görüntüleri 3
2019 BMW 1 Serisi
2019 BMW 1 Serisi Eylül Görüntüleri  4

2019 BMW 1 Serisi Yeni Sızıntıları

Kasım ayında yeni çıkan sızıntılarda ise  BMW 1 Serisi ile ilgili daha farklı özellikleri de ortaya çıktı. 2019’da çıkacak yeni modelde en dikkat çekici bölüm dijital gösterge paneli olacak. Buna göre 2019 BMW 1 Serisi opsiyonel ekipman olarak tamamen değiştirilmiş bir dijital gösterge paneli ile gelecek. Sızan fotoğraflardan göstergenin çok farklı olmadığı anlaşılsa da dijital gösterge panelinin opsiyonel olarak sunulacağı anlaşılıyor.

2019 BMW 1 Serisi
2019 BMW 1 Serisi Kokpit-Yeni Sızıntı 1

Giriş segmentlerinde kokpit, BMW modellerinin bilinen klasik görüntüsüyle uyumlu olacak. Havalandırma menfezlerinde herhangi bir değişiklik yok ve gösterge tablosunun hemen altına yerleştirilmiş.

Yeni modelde bir diğer önemli fark ise el freninin elektrikle değiştirilmesi önemli farklardan birisi olacak.  Ayrıca otomatik kutu selektörü biraz daha ince görünüme sahip olacak.  İletim tünelinde ise yeni tasarım otomatik şanzıman değiştiren ve elektronik el freni ile birlikte sununan büyük bir iDrive denetleyicisine sahip olacak.

2019 BMW 1 Serisi
2019 BMW 1 Serisi Kokpit Yan Görünüş-Yeni Sızıntı 2

Böylece BMW 2 Serisi Active Tourer ve X1, MINI Clubman ve Countryman’ın kullandığı gibi önceden güçlendirilmiş UKL2 platformuna sahip BMW’nin tüm araçlarına uygulanması düşünülüyor olabilir.

2019 BMW 1 Diğer Özellikler

2019 BMW 1 Serisinde motor tarafında ise, üç ve dört silindirli turbo şarjlı benzinli veya dizel motora olacak. Dört tekerden çekiş isteğe bağlı olacak.Yani önden çekiş de sunulacak hatta giriş seviyesi modeller sadece Önden Çekişli – FWD olacak. Ayrıca ön tekerlekler tahrik sistemine sahip ve kullanılan mekanik parçaların az-çok tanıdık olacağı belirtiliyor.

bmw 1 -mobildonanim.com-2
BMW 1 -teknoveri.com

Gösterge tablosunun ortasında daha büyük ve yüksek çözünürlüklü kontrol, navigasyon ve bilgi-eğlence fonksiyonları için kullanışlıl bir ekran olacak. Ayrıca ses ve radar güdümlü seyir kontrol sistemleri direksiyondaki düğmelerden kontrol edilecek.

2019 BMW 1 Serisinin, tüm dünyada muhtemelen 2018 sonlarında veya 2019 yılının başında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

BMW 1 Serisindeki gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Yorumlarınız sitemize değer katar. Sitemize destek vermek için lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

Kaynak: mobildonanim.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.