Android’te Bluetooth Sesi Nasıl Ayarlanır?

Bluetooth yavaşça popülerliğini Wi-Fi ve NFC gibi diğer kablosuz protokoller kaybederken, hala oldukça iyi nedenlerle devam etme nedeni var. Bluetooth yakında hiç bir zaman eskimeyecek gibi gözüküyor. Bluetooth hoparlörler ve kulaklıklar birçokları arasında oldukça popüler. İnsanların çoğu, kabloları mümkün olduğu kadar keserek hayatlarını kolaylaştırmak isteyen teknolojileri kullanmayı sever. Birden fazla Bluetooth tabanlı ses cihazına sahip olan bir çok kullanıcı var ve eğer olmasa bile, arkadaş çevrenizde çok sayıda  bulunabilir. Ya da aynı zamanda bir Bluetooth hoparlörü ve bir çift Bluetooth kulaklığı olan kişiyi bulabilirsiniz.

Ancak çeşitli sonuçlara bağlı olarak, Bluetooth kulaklıklarınızı ve hoparlörlerinizi veya diğer Bluetooth ses cihazlarını günün farklı saatlerinde kullanmaktan hoşlanabilirsiniz.  Bu, uykuya dalmadan önceki gece hafif bir sesle sakinleştirici bir müzik dinlemeniz ve ofisinizdeki yolunuza gidip gelmek için gün içinde en yüksek ses düzeyindeki kulaklıkları dinlemek isteyebileceğiniz anlamına gelir. Yeni bir ses cihazına bağlandıktan sonra her seferinde ses seviyesini değiştirmek, çoğu kullanıcı için güç olmayabilir. Ancak çoğu kullanıcının Bluetooth ses cihazına her bağlandığında ses düzeyini önceden belirlenen bir seviyeye otomatik olarak ayarlaması ise hala kullanışlı olabilir.

Bu kolay ve sadece tek bir uygulama ile gerçekleştirilebilir.Nasıl mı ? Öyleyse hemen başlayalım.

Takip Edilecek Adımlar

Google Play Store ile Bluetooth Ses Kontrolü uygulamasını indirin.

Uygulamayı açın ve Başlat’a dokunun.

Uygulamanın açılış ekranını göreceksiniz. Diğer tüm uygulamalar gibi, Android’te uygulamanın normal şekilde çalışmasını engelleyebilecek varsayılan pil optimizasyon kurallarını otomatik olarak uygular. Pil optimizasyon ayarlarını açmak için sadece Göster’e dokunun.

‘En iyileştirilmemiş’ seçeneğinin yanındaki açılır menüye ve ardından Tüm uygulamalar’a dokunun.

Şimdi biraz aşağı kaydırın ve BluetoothSes Kontrolü üzerine dokunun. Seç’i optimize etmeyin ve dokunun.

Bitti.

Şimdi daha önce bağlanmış olan cihazların listesinden Bluetooth ses cihazlarını eklemek için ‘+’ düğmesine dokunun.

Sesi otomatik olarak kontrol etmek için,aşağıdaki uygulamayı kullanmadan önce telefonunuzu en az bir kez ses cihazına bağladığınızdan emin olun. Cihazlar bağlı Bluetooth cihazları listesinde olmalıdır.

Şimdi ilk Bluetooth ses cihazını seçin.

Şimdi bağlı cihazlar listesinde görünmelidir.

Artık tekrar ‘+ üzerine dokunun ve tüm Bluetooth ses cihazlarını eklemeden önce Bluetooth ses cihazlarını ekleme işlemini tekrarlayın.

Bağlı ses cihazlarının varsayılan medya sesini ayarlamak için kaydırıcıyı sola veya sağa hareket ettirebilirsiniz. Gerçi söylemeye gerek yok ama, sağa doğru hareket etmek artıyor ve sol demek azalan anlamına geliyor.

Ancak bağlı ses cihazlarının her biri için çağrı, zil ve bildirim sesini bile değiştirebilirsiniz.

Ses cihazına karşılık gelen küçük dişli simgesine basmanız yeterli.

Sadece Arama sesini etkinleştir. Uygulamanın ücretsiz sürümünde, varsayılan bildirimi ve zil sesini ayarlamayı etkinleştiremezsiniz. Bunun için tek seferlik ödeme yapmak zorunda kalacaksınız. 

Artık varsayılan çağrı sesini değiştirmek için ses cihazına karşılık gelen yeni bir kaydırıcı bulabilirsiniz.

Ancak ücretsiz sürüm tüm beklentilerinizi karşılayacak kadar yeterli olmalı. Sadece biraz fazladan ihtiyacınız olduğunda, sadece Rs için bir kerelik bir ödeme için yükseltilmiş versiyonu alın.

Umarız bu küçük bilgiler sizin için faydalı olmuştur. Aklınızda herhangi bir soru ya da sorun varsa görüşlerinizi aşağıya yorumlamaktan çekinmeyin.

teknoveri.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.