2017’nin En İyi Ücretsiz Android Oyunları

Google’ın Android kullanıcıları için birbirinden eğlenceli 2017'nin en iyi ücretsiz Android oyunları listesini beğeninize sunuyoruz.

Akıllı telefon pazarının iki dev platformu olan Apple’ın iOS platformu için daha önce şuradaki En İyi iPhone Oyun Tavsiyeleri 2017 yazımızda birbirinden güzel oyun önerilerinde bulunmuştuk. Şimdi de Google’ın Android kullanıcıları için birbirinden eğlenceli 2017’nin en iyi ücretsiz Android oyunları listesini beğeninize sunuyoruz.

2017’nin en iyi ücretsiz Android oyunları

1- The Battle of Polytopia

2017’nin en iyi ücretsiz Android oyunları listesinin ilk sırasını Civilization türünde detaylı strateji oyunlarından birisi olan The Battle of Polytopia alıyor. Civilization severlerin, aynı kalitede bir strateji oyununu Android cihazlarında oynamasına olanak sağlayan bu oyun kolay bir oyun değil. Oyundaki amaç tarihin ilk dönemlerindeki bir kabileyi alıponu uzay çağında bir medeniyet haline getirmeye çalışmak. Ancak bu iş hiç kolay değil çünkü yaşadığınız dünyada sayısız düşman ve tehlike ile karşılaşacaksınız.

İndirmek için tıklayınız.

2-Does Not Commute

Does Not Commute ise Android’in en çok ilgi toplayan oyunlarından biri haline geldi. Bu oyunu elinizden bırakmakta zorluk çekebilirsiniz. Oyundaki amaç ekranda önünüze gelen bir aracı, diğer araçlarla çarpışmadan diğer uçtan çıkarmak. Adeta bir trafik polisi gibi hareket etmeniz gereken bu oyunda küçük bir kasabadaki trafiği kontrol edeceksiniz. Bölümler ilerledikçe kasabadaki araçların sayısı ve hızları da artıyor, böylece oyun biraz daha zorlaşıyor. Mutlaka deneyin.

İndirmek için tıklayınız.

3-Clash Royale

2017’nin en iyi ücretsiz Android oyunları listesinin ilk sırasını Clash Royale alıyor. Oldukça iyi bir kart oyunu olan Clash Royale, Hearthstone oynayamayanlar için harika bir alternatif! Bu oyunun yapımcısı Clash of Clans’ın da yapımcısı olan Supercell. Clash Royale’de kartları toplayıp kalelerinizi inşa ediyor ve çevrimiçi olarak rakiplerinizle düelloya tutuşabiliyorsunuz. Eğer galip gelirseniz kupa kazanacak ama kaybederseniz kupalarınızı kaybedeceksiniz. Ayrıca kartlarınızı paylaşmak için klanlar oluşturup klan arkadaşlarına meydan okuyarak yeni kartların kilidini açma şansı olacak.

İndirmek için tıklayınız.

4-Fallout Shelter

Eğer hayatta kalma oyunlarından hoşlanan birisiyseniz Fallout Shelter tam size göre. Çok etkileyici bir oyun. İlk yayınlandığı 2015 yılında oldukça ses getiren bir oyun. 2015’in en iyi Android oyunlarından biri olmayı başardı. Oyundaki amaç olarak bir sığınak inşa etmeniz, Yerliler denilen diğer hayatta kalanlara katılmanız ve gelişen bir düzen kurmanız gerekiyor. Tabi bunu yapmak için yangınlar, kötü adamların baskınları ve birçok engelle karşılaşacaksınız. Ancak aksi bir durumda oldukça standart bir inşa simülasyon oyununa dönüşüyor. Uygulama içi satın alma işlemleri bulunan oyunda geliştiriciler yeni ve güncellenmiş içeriği yayınlıyorlar.

İndirmek için tıklayınız.

5-Orbit

İddia ediyoruz cep telefonunuzu saatlerce elinizden bırakamayacağınız ve bağımlılık yapabilecek bulmaca türündeki Orbit oyununda ise; yer çekimini kullanarak uzay boşluğunda dolaşan minik gezegenleri bir hizaya sokmaya çalışacaksınız. Merkezkaç ve kütle çekim kuvvetlerini doğru zamanda kullanarak gezegenlere müdahale edebildiğiniz bu oyunda bölümler ilerledikçe kontrol etmeniz gereken gezegenlerin sayısı ve boyutları da artıyor. Tam da işte bu noktada işler hızla karışıyor.

İndirmek için tıklayınız.

En İyi iPhone Oyun Tavsiyeleri 2017  için Lütfen Tıklayınız

6-Cut the Rope: Magic

Şimdiye kadar cep telefonları için üretilmiş en güvenli oyunlardan birisi olan Cute the Rope:Magic Angry Birds’ü bile gölgede bırakmış bir oyun. Cut the Rope serisinin en iyilerinden serilerinden birisi olan Magic serisinde, Omnom adı verilen canavarın şekerlemesini almasına yardımcı olmanız gerekiyor. Bunun için çözmeniz gereken bulmacalar var. Oyunda tamamlamanız geren birçok seviye, güç yükseltmesi, dönüşümler ve stratejiler bulunuyor. Ayrıca uygulama için satın alma işlemi olmadan her seviyenin tamamlanabilmesi mümkün. Seviyeleri tamamlamak biraz zamana ihtiyacınız olacak.

İndirmek için tıklayınız.

7-Final Fantasy Brave Exvius

En iyi Final Fantasy temalı freemium oyunu olan Final Fantasy Brave Exvius, 2017’nin en iyi ücretsiz Android oyunları listemizde yer buluyor. Oyun; gerçek şehir ve zindan keşifleri, gizli hazineler, gizli zindanlar ve tonlarca para desteğini içeren orijinal oyunlardan oluşan birçok ögeyi barındırıyor. Oyun basit gibi görünse de bölüm sonlarındaki dev yaratıklar ve güçlü rakipleri yenmek için ciddi ciddi düşünmek gerekmekte. Genelde günlük giriş yaparsanız ödüllendirilirsiniz böylece ek görevler, araştırmalar ve etkinlikler bulunuyor. Final Fantasy Brave Exvius, freemium kategorisi ile neredeyse aynı seviyede.

İndirmek için tıklayınız.

8-Magic Touch: Wizard for Hire

Oldukça gelişmiş ve sürükleyici bir oyun olan Magic Touch: Wizard for Hire’da küçük kulelere düzenlenen saldırıları önlemeye çalışan bir büyücüyü canlandırıyorsunuz. Çok sayıda sihir gücüne sahip olabildiğiniz bu oyunda, zekice yöntemlerle düşmanlarınızın büyücülerini ortadan kaldırıp kulelerinizi korumaya çalışacaksınız. Oyun 2017 yılının en iyi Android oyunları arasına girmeye aday.

İndirmek için tıklayınız.

9-Yodo1 Games

Crossy Road, Rodeo Stampede, Pac-Man 265 ve Looty Dungeon gibi hit oyunların geliştiricisi Yodo1 Games ise oldukça eğlenceli. Çocuklarında kolaylıkla oynayıp sevebileceği güzel bir aile oyunu. Grafikler büyüleyici ve oyun mekaniğini öğrenip oynamak oldukça kolay.

İndirmek için tıklayınız.

 En İyi iPhone Oyun Tavsiyeleri 2017  için Lütfen Tıklayınız

10-Looty Dungeon

2017’nin en iyi ücretsiz Android oyunları listemizde sırayı RPG ve loot seven oyuncuların telefonlarından hiç eksik etmeyeceğini düşündüğümüz Looty Dungeon alıyor. Sonsuz bir döngüde devam eden bu eğlenceli oyun Looty Dungeon’da ise kahramanlarınızı tehlikelerle dolu zindanlara ve mağaralara sokup düşmanlarla savaşıyorsunuz. Sonra yendiğiniz düşmanlardan düşen ve keşfettiğiniz zindanlarda bulduğunuz yeni ekipman ve silahlarla karakterlerinizi güçlendirerek yeni zindanlara atlıyorsunuz. Mutlaka deneyin.

İndirmek için tıklayınız.

11-Pokemon Go

Pokemon Go Çılgınlığı
Pokemon Go Çılgınlığı

Listemizde Pokemon Go’ya yer vermezsek eksik kalırdı. Pokemon Go, tüm zamanların en iyi ücretsiz Android oyunlarından biri desek yalan olmaz heralde. Çıktığından beri piyasanın en büyük mobil oyunuydu aslında. Oyun popülaritesi geçmişe nazaran azalmış olsa da hala popüler ücretsiz oyun seçenekleri arasında yer buluyor. Bu oyunda pokemon yakalarken, spor salonlarını indirirken ve poke topları bulurken çevreyi keşfedebiliyorsunuz. Oyunun güncellemeleri sürekli olarak yenilenmesi iyi bir sonuç doğuruyor.

İndirmek için tıklayınız.

12-PinOut or Smash Hit

PinOut or Smash Hitiki oyun aslında. Smash Hit’de ölümden kurtulmak için cam panellere metal top atarken birinci tekil şahıs bakış açısı kazanıyorsunuz. PinOut’ta ise sayamayacağımız kadar çok ve çeşitli seviyelerde engeller üzerinden topu oyuna sürmeye çalışmalısınız. Aslında sonu gelmeyen bir pinball oyunu! Her iki oyun için de isteğe bağlı olarak kontrol noktalarının kilidini açan pro sürümü bulunuyor. Bu sayede kayıtlı bir oyununuzda kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Ancak Pro olmasanız da sorun yok. Reklam, uygulama içi satın alma gibi sıkıcı durumlar oyunu bozmuyor.

İndirmek için tıklayınız.

İndirmek için tıklayınız.

En İyi iPhone Oyun Tavsiyeleri 2017  için Lütfen Tıklayınız

13-Perchang

2017’nin en iyi ücretsiz Android oyunları listemizde sırayı elinizden bırakamayacağınızı düşündüğümüz bir diğer oyun Perchang alıyor. Son derece sürükleyici ve ilerleyen bölümlerde beyin yakan bir oyunla karşılaşacaksınız. Perchangda, farklı görevleri yerine getirmek için, farklı mekanik parçaları çalıştırarak bilyeleri doğru noktalara ulaştırmak için uğraşmanız gerekiyor. Oyun biraz klasik Lemmings oyununu hatırlatıyor.

İndirmek için tıklayınız.

14-Hearthstone: Heroes of Warcraft

Sırayı En İyi iPhone Oyun Tavsiyeleri 2017 yazımızda da tavsiye ettiğimiz ve 2017 yılın Google tarafından en iyi oyunlarından biris seçilen Hearthstone: Heroes of Warcraft alıyor. Kesinlikle en iyi ücretsiz oyunlardan bir tanesi. Bir tür kart düello oyunu olan Hearthstone: Heroes of Warcraft’ta kartların kilidinin açılıyor, kaleler inşa ediliyor ve inşa ettiğiniz binaları kullanarak diğer oyuncularla düello yapıyorsunuz. Geliştirici Blizzard, düzenli güncellemeler sunarak iyi bir sonuç ortaya koymuş. Gerçek zamanlı PvP savaşlarında gerçek oyuncularla karşılaşmak istemiyorsanız, pratik yapmak için botlarla mücadele edebilirsiniz. Herkesin kolayca erişip oynayabileceği bu oyun üstelik ücretsiz olarak sunuluyor

İndirmek için tıklayınız.

15-NOVA Legacy

Sırayı sunduğu özellikleri ile şüphesiz 2107’nin en iyi oyunlarından birisi haline gelen NOVA Legacy  alıyor. Android için üretilen ilk nişancı oyunlarından birisi olan NOVA, bu sefer NOVA Legacy serisi ile Android oyun severlerin beğenisine sunulmuş. Bilim kurgu tabanlı olan bu oyunda gerçekçi nişancılarla alamayacağınız tadı bu oyunda bolca alabiliyorsunuz. Ortalama grafik ve kontrollerden daha iyi bir kaliteye sahip bu oyun; olay örgüsü, çevrimiçi çok oyunculu modu ile temel bir sanat eseri desek yeridir.

İndirmek için tıklayınız.

16-Vainglory

Vainglory, şu an için Android uyumlu Çevrimiçi Çok Oyunlu Savaş Meydanı (MOBA) oyunlarının belki de en iyilerinden bir tanesi. Bu oyun yüksek görüntüleme hızına, sınırsız serbest oynama avantajına sahip. Tüm MOBA oyunlarında olduğu gibi diğerleri ile takım kurabilir ve diğer takımlarla karşılaşabilirsiniz. Vainglory oldukça iyi grafikler, 25’ten fazla karakter ve botlarla oynama seçenekleri sunuyor. Ayrıca isterseniz Vulkan API (Düşük maliyetli ve Çapraz platform 3D grafik ve işlem API-si)’si ile çalışan bir beta sürümü de bulunyor.

İndirmek için tıklayınız.

17-Unkilled

2017’nin en iyi ücretsiz Android oyunları listemizde son sırayı UNKILLED alıyor. 2015 yılında da en iyi ücretsiz Android oyunlarından birisi olarak piyasadaki yer bulan UNKILLED’da size verilen 300’den fazla görevi kabul ederek çeşitli senaryolar içerisinde zombileri katletmek gerekiyor. Bölüm sonu canavarları ile mücadeleyi içeriyor. UNKILLED’da şimdiye kadar görülen en iyi mobil grafiklerin yanı sıra 50’nin üzerinde silah bulunuyor. Oyunu çevrimiçi ve çok oyunculu olarak oynayabilme seçenekleri de var. Oyunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız.

En İyi iPhone Oyun Tavsiyeleri 2017  için Lütfen Tıklayınız

İyi Eğlenceler:)

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.